Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Kabel USB-micro usb Problemy z ładowaniem

(Temat utworzony: 10-03-2019 05:01 PM)
2679 Wyświetlenia
BGT
Explorer
Opcje

Witam,posiadam nie małą zagwozdke z kablami do ładowania telefonu samsunga s7.Obecny kabel(nie wiem jaki model) co posiadam jest naderwany przez psa ładuje szybko na poziomie 1679mA tylko ze przerywa.I zakupiłem nowy kabel(orginalny z modelem ecb-du4ewe) i tu zaczynają sie schody ponieważ kabel ładuje po 500-900mA przy czym ładowanie telefonu to wieczność prawie 18h do 100%. Pomyślalem ze to wina ładowarki i kabelka wiec poleciałem do sklepu stacjonarnego kupilem orginalna ładowarke wraz z kablem Też(ecb-du4ewe) i dalej to samo od 500-949mA.

I teraz zastanawiam sie jak zdiagnozowac model mojego kabla pogryzionego by zakupic taki sam.

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@BGT  napisał(a):

sprawdzałem przy stanie bateri 21%, ten kabel EP-DG925UWE dostepny jest tylko w długości 1.2m? czy bywały dłuższe?


Musiałbyś dopytać o to w serwisie. Ja osobiście nie słyszałem o kablach Samsunga dłuższych niż 1.5m.

 

ECB-DU4EWE ma 1.5m

EP-DG925UWE ma 1.2m (w pudełku z S7 Edge)

ECB-DU4AWE ma 1m (w pudełku z A5 2016)

ECB-DU68WE ma 0.8m (w pudełku z J5 2016)

 

Oczywiście tych modeli jest znacznie więcej. To są tylko niektóre z nich. Daj znać jak dalej potoczy się sprawa.


Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 Odpowiedzi
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@BGT  napisał(a):

I zakupiłem nowy kabel(orginalny z modelem ecb-du4ewe)


Gdzie dokładnie kupiłeś ten kabel ? Jeżeli kupowałeś go, np. na Allegro, to istnieje duża szansa, że otrzymałeś nieoryginalny produkt.

 


@BGT  napisał(a):

I teraz zastanawiam sie jak zdiagnozowac model mojego kabla pogryzionego by zakupic taki sam.


EP-DG925UWE

Taki dokładnie kabel znajduje się w pudełku z S7 Edge.

 

20190310_171239.jpg

 

Znalazłem także u siebie kabel ECB-DU4EWE i nie sprawia on problemów z szybkim ładowaniem:

 

1.jpg2.jpg


BGT
Explorer
Opcje

jak byś mógl podeslij screena z obu kabli z appki ampere meter pro.

0 Like
BGT
Explorer
Opcje

1 kabel kupiony w media markt drugi wraz z ładowarką w telefonicznym.

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@BGT  napisał(a):

jak byś mógl podeslij screena z obu kabli z appki ampere meter pro.


Kabel oryginalny z pudełka S7 EdgeKabel oryginalny z pudełka S7 EdgeKabel oryginalny z pudełka S7 EdgeKabel oryginalny z pudełka S7 EdgeKabel oryginalny z pudełka S7 EdgeKabel oryginalny z pudełka S7 Edge

 

Kabel ECB-DU4EWEKabel ECB-DU4EWEKabel ECB-DU4EWEKabel ECB-DU4EWEKabel ECB-DU4EWEKabel ECB-DU4EWE

Oba kable ładują telefon bez problemu.

 

@BGT, Czy na Twoich kablach telefon w ogóle przechodzi w tryb szybkiego ładowania ?


BGT
Explorer
Opcje

Własnie przechodzi co jest dziwne na starym wszystko bezproblemowo na tych nowych też sie przełącza...

 

0 Like
BGT
Explorer
Opcje

U ciebie ten kabel osiąga ok 1000mA a u mnie max 500-600.

0 Like
BGT
Explorer
Opcje

Moja pierwsza ladowarka ma jakiś unikatowy model seryjny jak po nim sprawdzic jaki kabel byl dołączany? :face-with-tears-of-joy: Czy w ogóle cos takiego istnieje?

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@BGT  napisał(a):

U ciebie ten kabel osiąga ok 1000mA a u mnie max 500-600.


Wcześniej napisałeś, że osiąga 500-900 mAh. Pamiętaj, że im więcej procent naładowania baterii tym prąd ładowania jest niższy. Rozładuj telefon do ok. 15-20% i wtedy sprawdź jakim prądem ładują oba kable.

 


@BGT  napisał(a):

Moja pierwsza ladowarka ma jakiś unikatowy model seryjny jak po nim sprawdzic jaki kabel byl dołączany? :face-with-tears-of-joy: Czy w ogóle cos takiego istnieje?


W drugiej wiadomości podałem ci model kabla jaki był fabrycznie dołączany do S7 Edge. Choć ten kabel, który kupiłeś powinien działać bez problemu.

 

Jeżeli problem w dalszym ciągu będzie występował, to udaj się do najbliższego punktu serwisowego i poproś o sprawdzenie kabli. Ewentualnie udaj się do sklepów w których zakupiłeś akcesoria i złóż reklamację.


BGT
Explorer
Opcje

sprawdzałem przy stanie bateri 21%, ten kabel EP-DG925UWE dostepny jest tylko w długości 1.2m? czy bywały dłuższe?

0 Like