Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problemy po aktualizacji M51

(Temat utworzony: 19-05-2022 04:16 PM)
587 Wyświetlenia
Dosik
First Poster
Opcje

Nie mam scrinu na ekranie po aktualizacji M51 i nie mogę zainstalować. Drugi problem to jak piszę na klawiaturze to smesa lub w kalendarzu to nie mogę wyłączyć głosu a wcześniej nie miałam tj.przed aktualizacją

0 Like
8 Odpowiedzi
LukaszW
Expert
Opcje

@Dosik, wykonaj czynność Wipe Cahe Partition z poradnika. Czyszczenie danych podręcznych kasuje potencjalne błędy związane z aktualizacją systemu. :smiling-face: 

Kinim
Explorer
Opcje
Hej. Po ostatniej aktualizacji do Android 12 zaczęło się źle dziać z moim telefonem.

1. Automatyczna jasność ekranu świruje - ściemnia się i rozjaśnia gdy światło ma stałe natężenie.

2. Potrafi się sam zresetować, już kilka razy się to stało: na ekranie pojawia się SAMSUNG, po czym wraca - bez proszenia o PIN do kart sim.

Kilka pytań w związku z tym:
- czy też tak macie? 
- czy samsung planuje to naprawić?
- czy można wrócić do 11 i jak? 
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Kinim  Cześć 

Nie ma możliwości aby powrócić do poprzedniego systemu. Jeżeli jest problem typowo po aktualizacji proponuję wykonać Wipe cache partition  lub w ostateczności reset do ustawień fabrycznych.  Możliwe że to jakiś błąd, który może zniknąć po wykonaniu powyższych czynności. 


analyzer65
Troubleshooter
Opcje
A właśnie.
Czemu nie ma możliwości powrotu do poprzedniego systemu? Taki komunikat jest w momencie wyświetlenia informacji o aktualizacji i próbie jej zainstalowania.
Po zainstalowaniu następuje jakaś blokada software?
0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@analyzer65, Oficjalnie nie ma możliwości powrotu. Nieoficjalnie można powrócić do starszego oprogramowania do momentu, gdy nie bootloader nie zostanie zaktualizowany, ale to nie temat na te forum.


królikK
First Poster
Opcje
Również mam problem z jasnością wyświetlacza po aktualizacji na Android 12 w Galaxy M51.
Dokładnie tak jak piszesz rozjaśnia się i ściemnia przy stałym natężeniu
0 Like
Kacper2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@królikK Spróbuj wykonać Wipe Cache Partition, ten zabieg nie usuwa danych z telefonu.

 

[Poradnik] - Wipe Cache Partition
https://eu.community.samsung.com/t5/pozostałe-smartfony/poradnik-soft-hard-reset-tryb-bezpieczny-i-w...

[Poradnik] [Android 11 One UI 3] Jak wejść w tryb recovery menu
https://eu.community.samsung.com/t5/pozostałe-smartfony/poradnik-android-11-one-ui-3-jak-wejść-w-try...

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Spróbuj wyczyścić dane aplikacji Device Health Services. Aby to zrobić przejdź kolejno do: Ustawienia > Aplikacje > Device Health Services > Domyślna pamięć > Zarz. pamięcią > Wyczyść wszystkie dane.