Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ustawienia do zdjęć

(Temat utworzony: 03-08-2019 04:47 PM)
2438 Wyświetlenia
Monika123
Explorer
Opcje

Mam małe pytanie.

Odpowiadaja mi ustawienia "pro"w aparacie ale niestety przy czarny rzeczach wychodzi czarna plama. Nie widać szczegółów.  Natomiast przy normalnym trybie zdjęcia wszystko jest ok. Zdecydowanie wolę funkcję  pro ale jak sobie poradzić z tą czernią? 

0 Like
10 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Monika123  Czy możesz pokazać takie zdjęcie ?

0 Like
Monika123
Explorer
Opcje

Zwykłe

 

Pro

 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@mirudo24  @Szewcu72  pomożecie ?

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Monika123 z tych dwóch, zdecydowanie zwykła fotka w trybie automatycznym wszyła lepiej. Tryb Pro przyciemnił wszystko i nienaturalnie podbił kolory. Zapewne uruchomiony tak jak telefon wyszedł z fabryki. Niestety w trybie pro trzeba dobierać parametry w zależności od fotografowanej scenerii, oświetlenia i kolorystyki. Nie ma sztywnych reguł. Ustawienia dobieramy w zależności od potrzeb i efektu jaki chcemy osiągnąć.

Tu już trzeba powojować m.in. z balansem bieli, przysłoną i czasem a i to nie zawsze wystarcza na osiągniecie pożądanego efektu.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Monika123
Explorer
Opcje

Jednym słowem zakup s10 był niewypałem. W s8 przy moich ustawieniach wszystkie zdjęcia wychodziły jednakowo, a przy s10 nie mogę tego uzyskać.  Muszę za każdym razem robić inne ustawienia.

Porażka

0 Like
Rozwiązanie
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Monika123 powtórzę to pisałem już wielokrotnie... to nie aparat a fotograf robi zdjęcia.

Telefon robi bardzo dobre zdjęcia, ale trzeba się go nauczyć.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Monika123, również uważam, że zdjęcie w trybie automatycznym wyszło znacznie lepiej. Jeżeli jednak zamierzasz zdjęcia wykonywać w trybie profesjonalnym to z czasem nabierzesz wprawy i będziesz zadowolona z efektów. Daj znać za jakiś czas czy zmieniłaś zdanie o aparacie w Twoim telefonie.


0 Like
Monika123
Explorer
Opcje

Telefony samsung mam od zawsze. Od ok. 4lat telefon służy mi do robienia zdjęć. Nie używam juz aparatu. Telefon s6 super s8 super dopiero s10 nie spełnia moich oczekiwań, a szkoda bo liczyłam na "łał", a jest marnie. Nigdy nie miałam problemów z ustawieniami aparatu w telefonie, a zawsze ustawiam do swoich potrzeb.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Monika123 nie można stosować tych samych ustawień dla różnych modeli aparatów, zarówno tych w telefonach, jak i tych "normalnych". To się nie sprawdzi. Tak jak napisałem, musisz poćwiczyć z ustawieniami. Na pewno się uda. 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like