Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ostrość

(Temat utworzony: 27-07-2021 09:12 AM)
1291 Wyświetlenia
Harley13
First Poster
Opcje
Witam. Od kilku dni posiadam galaxy s20 ultra. Mój problem wiąże się z ostrością zdjęć. Chcę robić zdjęcia , na których całe zdjęcie jest wyostrzone tym czasem s20 ultra robi wyostrzony pierwszy plan a reszta jest rozmyta. Ustawienia ma identyczne jak w poprzednim telefonie(s10+) , na którym zdjęcia były bez zarzutu. Bardzo proszę o pomoc. 
Dla porównania dodaję zdjęcia z obydwu telefonów. 

image
S20 ultra


image
S10+




0 Like
5 Odpowiedzi
ajngel
Pathfinder
Opcje
Polecam sprubowac tryb profesionallny
Kacper2
Samsung Members Star ★★
Opcje
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Harley13  Witam

Czy podczas robienia zdjęcia wybierana jest ręcznie ostrość na danym punkcie poprzez naciśnięcie na odpowiedni punkt na ekranie?


Harley13
First Poster
Opcje
Nie. Aparat sam wyostrza pierwszy plan.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Różnice w zdjęciach wynikają z fizycznych cech aparatów. Różnice występują w jasności obiektywu, głębi ostrości oraz w ogniskowej. Są to trzy elementy, które mają wpływ na rozmycie tła. Bardziej naturalne jest zdjęcie z modelu S20 Ultra, gdzie pierwszy plan jest ostry a pozostała część rozmyta. Dokładnie w taki sam sposób funkcjonuje ludzkie oko. Im bliżej znajdujemy się fotografowanego obiektu tym mniejsza jest głębia ostrości a co za tym idzie wszystko poza fotografowanym obiektem jest rozmyte. Taki efekt jest normalny w profesjonalnej fotografii. Od pewnego czasu również w fotografii mobilnej dzięki co raz bardziej zaawansowanym aparatom w smartfonach. Dodam, że nie zajmuję się profesjonalną fotografią więc liczę również na ewentualne sprostowanie lub doprecyzowanie mojej wypowiedzi przez znawcę tematu 😉