Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Lekceważenie klienta

(Temat utworzony: 20-12-2018 12:11 PM)
408 Wyświetlenia
okty
Student
Opcje

Witam chciałem opisać moją sytuację serwisowania telefonu Samsung A8

oddałem do serwisu telefon który miał problem z wyświetlaniem na wyświetlaczu zaświeciła się tylko niebieska dioda widać było że był włączony serwis po dwóch dniach oddzwonił i powiedział że jest to uszkodzenie mechaniczne wyświetlacza i trzeba zapłacić za koszt wymiany wyświetlacza.

Dodam że telefon był w stanie idealnym z zewnątrz bez praktycznie rysek. Dzwoniąc na infolinię Samsunga zapytałem Do czego służy przednia szklana obudowa telefonu. 

Pani poinformowała mnie że przednia szklana obudowa służy do ochrony wyświetlacza więc napisałem reklamację do usługi serwisu telefonu że Chciałem zareklamować poprzednią szklaną obudowę pani z serwisu Odpisała mi że jest to uszkodzenie mechaniczne i nie podlega żadnej reklamacji. 

 

Napisałem kolejną reklamację do Samsunga dotyczącą przedniej szklanej obudowy że nie uchroniła mojego wyświetlacza więc jest wadliwa Według informacji uzyskanych na infolinii Samsunga do dzisiaj nie została sprawa rozwiązana twierdzą że jest to uszkodzenie mechaniczne i nie podlega reklamacji czyli nie ustosunkował się do mojej reklamacji

 

0 Like
15 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@oktyA masz może zdjęcia wyświetlacz twojego telefonu ?

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Przednia szklana obudowa wyświetlacza z pewnością nie jest w stanie uchronić wyświetlacz przed wszystkimi możliwymi uszkodzeniami. Skoro jest nienaruszona to widocznie ewentualne uszkodzenie nastąpiło w inny sposób.

 

Podejrzewam, że zgłosi się do Ciebie obsługa Społeczności, aby wyjaśnić ten temat. Życzę pomyślnego zakończenia procesu reklamacyjnego.


0 Like
showmeyour__
Voyager
Opcje

@vdsl2 w przypadku uszkodzeń ekranu, zwłaszcza warstwy LCD, zdjęcie w świetle dziennym nie będzie ani dokładne ani wiarygodne. Serwis dysponuje lampami o mocy 1000 lx, więc wręcz prześwietla telefon - nie ma wtedy opcji na pominięcie jakiegokolwiek pęknięcia. Serwis ma obowiązek udokumentować przyczynę odmowy naprawy gwarancyjnej.  I tylko takie profesjonalne zdjęcie techniczne może być dowodem w sprawie. 

 

@okty jeżeli masz wątpliwości dotyczące decyzji autoryzowanego serwisu, to skontaktuj się z biurem obsługi klienta - pozyskają dla Ciebie zdjęcia serwisowe i rozwieją wątpliwości.

0 Like
okty
Student
Opcje

Oczywiście mówimy LCD który jest za ochronna obudowa ze szkla, która jak otrzymałem informację z infolini Samsunga jest po to by chronić LCD przed uszkodzeniem. Jeśli obudowa przednia szklana jest cała w moim wypadku, a LCD pekniety to jest to wada obudowy szklanej która nie spełnia swoich zadan

Która to chciałem reklamowac

0 Like
showmeyour__
Voyager
Opcje

Po pierwsze, szkło, nawet na ekranie czy pleckach, to nadal szkło. Nie jest niezniszczalne.

Po drugie, warstwa LCD ma inną wytrzymałość niż warstawa szkła, więc naprężenia powstałe podczas upadku, nacisku czy zgniecenia naprawdę nie muszą uszkodzić szkła, a mogą spowodować pęknięcie wyświetlacza lub uszkodzić sam digitizer.

Oczywiście masz prawo do reklamacji.

vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@oktyTakie szkło czy inne jak tu testowane przykładowo na tym filmie nie chroni go w 100% przed uszkodzeniem mechanicznym, a tylko dodatkowo przed zarysowaniem.

okty
Student
Opcje

Trzymam sie informacji uzyskanych z infolini.

pozatym nie mowimy tu o szkle dodatkowym hartowanym, tylko o obudowie telefonu, czyli przedniej warstwie na wyswietlaczu, ktora to jest szklana

co do reklamowania to pisze reklamacje i wysylam poczta ale tam siedza osoby ktore czytaja bez zrozumienia i pomijaja fakt iz chce reklamowac obudowe szklana, a kontakt w innej formie nie jest akceptowany

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Opierając się na informacjach, które przekazałeś do tej pory również mam pewne wątpliwości czego dotyczy Twoje zgłoszenie reklamacyjne. Po ekspertyzie w serwisie okazało się, że ekran został uszkodzony mechanicznie. Tego typu uszkodzenia nie są objęte gwarancją. W międzyczasie dowiedziałeś się, że przednia warstwa szkła na wyświetlaczu powinna chronić ekran. To się zgadza, ale zgodnie z tym co napisała @showmeyour__ w swojej poprzedniej wiadomości, uszkodzenie warstwy LCD może nastąpić bez widocznego uszkodzenia wierzchniej warstwy szkła. Nie można zatem łączyć obu tych rzeczy.


0 Like
okty
Student
Opcje
Jeśli coś ma chronić to ma chronic. A nie może będzie chronić może nie
0 Like