Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Find My Mobile - opis funkcji.

(Temat utworzony: 22-04-2019 11:34 PM)
513 Wyświetlenia
Damian K
Hotshot
Opcje

Cześć forumowicze,

 

Dzisiaj wrzucam kilka informacji o przydatnej usłudze Find My Mobile.

 

Na początek ważna informacja. Jeśli chcecie skorzystać ze wszystkich funkcjonalności , powinniście zaznaczyć 3 pozycje w ustawieniach telefonu.

 

W telefonie wchodzimy w Ustawienia i wybieramy Ekran blokady i zabezpieczenia.

Następnie otwieramy pozycję Znajdź mój telefon i zanaczamy trzy widoczne poniżej opcje.

  

 Screenshot_20180202-144658.jpg  Screenshot_20180131-140206.png  Screenshot_20180131-140222.png

 

Jeśli te formalności mamy za sobą, możemy w pełni korzystać z funkcji dostępnych na stronie https://findmymobile.samsung.com/

 

Po zalogowaniu i wybraniu naszego telefonu pojawi się informacja o lokalizacji telefonu oraz boczny panel z przydatnymi funkcjami.

 

1. Zadzwoń na moje urządzenie przenośne.

fmm1.png

 

 

Pozwala szybko zlokalizować telefon „zgubiony” w domu lub w biurze :winking-face:

 

 2. Zablokuj moje urządzenie.

fmm2.png

Tutaj możemy włączyć dwa typy blokad. Kod PIN do odblokowania ekranu oraz zablokować możliwość wyłączenia telefonu.

 

 3. Kopia zapasowa urządzenia.

fmm3.png

Dzięki tej opcji możemy zgrać nasze dane do Samsung Cloud

 

4. Wyczyść moje urządzenie przenośne

fmm4.png

Mamy również możliwość sformatowania pamięci naszego telefonu.

 

5. Wydłuż czas pracy baterii.

fmm5.png

Tą opcją spowolnimy rozładowanie telefonu.

 

6. Pobierz dzienniki.

fmm6.png

Ta pozycja pozwoli wysłać do chmury 50 ostatnich połączeń oraz sms-ów.

 

7. Ustaw opiekunów.

fmm7.png

Ta pozycja daje nam możliwość uprawnienia innych osób do zarządzania naszym telefonem.

 

8. Odblokuj moje urządzenie.

fmm9.png

To pozycja będzie pomocna kiedy zapomnimy hasła/wzoru odblokowującego nasz telefon.

  

 

Mam nadzieję, że przedstawione funkcjonalności będą dla Was pomocne.

Zachęcam do samodzielnego przetestowania. Jeśli macie dodatkowe pytania, zachęcam do dyskusji poniżej. :winking-face:

 


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
192 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@PrzemekM, widocznie problem nie występuje u wszystkich użytkowników. Sprawdziłem raz jeszcze i nie mam problemów z usługą zarówno na telefonie jak i na komputerze.


0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@PrzemekM  Wyłącz i włacz router i zacznie Ci działać na kompie.

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@vdsl2  Działa. Obyło się bez ponownego uruchamiania routera, przed chwilą otworzyła się normalnie strona.


Darietta
First Poster
Opcje

Witam 🙂 moj chłopak tydzień temu zgubił telefon na terenie Niemiec,skorzystał z find my mobile z poziomu przeglądarki, ostatnia synchronizacja lokalizacji zatrzymała sie na kilka godzin przed zgubieniem telefonu.W tej chwili telefon ciągle jest offline,caly czas ta sama lokalizacja z wieczoru w ktorym telefon zagubił.Pytanie brzmi : czy do samego zlokalizowania urządzenia potrzebna jest włożona karta sim w zagubionym urzadzeniu? czy jesli domniemany znalazca urzadzenia go włączy,ale nie bedzie znał pinu do sim to find my phone mimo to go zlokalizuje ?

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Darietta  Telefon musi się połączyć z internetem przez WiFi lub danymi komórkowymi,  samo włączenie GPS jest niewystarczające  aby można było zlokalizować za pomocą funkcji Find My Mobile. 


Ewa05
Student
Opcje

Niedawno uległam namowom Googla o zabezpieczenie Samsunga S8 przed nieuprawnionymi osobami. Ustalilam sobie 6 cyfrowy kod PIN, który pamiętam, z tym, ze męczy juz  mnie ciągle jego wpisywanie plus dawanie" ok".  Bedę wdzięczna za maksymalnie proste wyjasnienie, jak pozbyć sie tej blokady PIN, którą , jak wspomnielam, pamiętam...Natomiast gorzej moze być z hasłem do Googla.

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Ewa05, kod PIN ustawiałaś za pomocą opcji w telefonie czy na stronie konta Google? Być może wystarczy wejść do ustawień zabezpieczeń i wyłączyć kod PIN. Aby to zrobić przejdź kolejno do: Ustawienia > Ekran blokady > Typ blokady ekranu > Brak. Daj znać czy to pomogło.


Ewa05
Student
Opcje

Już odblokowałam. Co za ulga! Dziekuję za szczegółowe wskazówki:). Zapytam  jeszcze , czy jest może jakieś inne zabezpieczenie przed wścibskimi osobami, które nie jest tak uciążliwe jak  6-cyfrowy PIN, lub omylne jak odcisk kciuka i badanie tęczówki?

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Ewa05  Wszystkie dostępne opcje zabezpieczeń mozna znaleźć w ustawieniach > Ekran Blokady.


mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Ewa05, używam na co dzień czytnika linii papilarnych i uważam, że jest to najpewniejsza i najszybsza metoda do odblokowania telefonu. Ewentualnie zamiast kodu PIN możesz również ustawić wzór, ale ten z kolei można łatwo podejrzeć. Daj znać na co się zdecydowałaś.