Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Find My Mobile - opis funkcji.

(Temat utworzony: 02-02-2018 03:02 PM)
31006 Wyświetlenia
Damian K
Hotshot
Opcje

Cześć forumowicze,

 

Dzisiaj wrzucam kilka informacji o przydatnej usłudze Find My Mobile.

 

Na początek ważna informacja. Jeśli chcecie skorzystać ze wszystkich funkcjonalności , powinniście zaznaczyć 3 pozycje w ustawieniach telefonu.

 

W telefonie wchodzimy w Ustawienia i wybieramy Ekran blokady i zabezpieczenia.

Następnie otwieramy pozycję Znajdź mój telefon i zanaczamy trzy widoczne poniżej opcje.

  

 Screenshot_20180202-144658.jpg  Screenshot_20180131-140206.png  Screenshot_20180131-140222.png

 

Jeśli te formalności mamy za sobą, możemy w pełni korzystać z funkcji dostępnych na stronie https://findmymobile.samsung.com/

 

Po zalogowaniu i wybraniu naszego telefonu pojawi się informacja o lokalizacji telefonu oraz boczny panel z przydatnymi funkcjami.

 

1. Zadzwoń na moje urządzenie przenośne.

fmm1.png

 

 

Pozwala szybko zlokalizować telefon „zgubiony” w domu lub w biurze :winking-face:

 

 2. Zablokuj moje urządzenie.

fmm2.png

Tutaj możemy włączyć dwa typy blokad. Kod PIN do odblokowania ekranu oraz zablokować możliwość wyłączenia telefonu.

 

 3. Kopia zapasowa urządzenia.

fmm3.png

Dzięki tej opcji możemy zgrać nasze dane do Samsung Cloud

 

4. Wyczyść moje urządzenie przenośne

fmm4.png

Mamy również możliwość sformatowania pamięci naszego telefonu.

 

5. Wydłuż czas pracy baterii.

fmm5.png

Tą opcją spowolnimy rozładowanie telefonu.

 

6. Pobierz dzienniki.

fmm6.png

Ta pozycja pozwoli wysłać do chmury 50 ostatnich połączeń oraz sms-ów.

 

7. Ustaw opiekunów.

fmm7.png

Ta pozycja daje nam możliwość uprawnienia innych osób do zarządzania naszym telefonem.

 

8. Odblokuj moje urządzenie.

fmm9.png

To pozycja będzie pomocna kiedy zapomnimy hasła/wzoru odblokowującego nasz telefon.

  

 

Mam nadzieję, że przedstawione funkcjonalności będą dla Was pomocne.

Zachęcam do samodzielnego przetestowania. Jeśli macie dodatkowe pytania, zachęcam do dyskusji poniżej. :winking-face:

 


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
192 Odpowiedzi
Nelciiaa
First Poster
Opcje

Napisaliście, że moge zapisać swoją zawartość telefonu do Samsung Cloud, jednak wchodzac na komputerze na swoje konto moge zrobic wszystko poza tym, dlaczego?

I jak już zostało to zapisane w jaki sposób dokładnie bede mogła przywrócić te dane na swój telefon?

0 Like
Smirky
Apprentice
Opcje

Cześć Eksperci, 

 

dzięki za tekst - jest bardzo pomocny. Doprecyzjcie proszę, (bo nie wiem) czy usługa będzie działała również poza granicami Polski?

 

Pozdrawiam

Krzysztof

0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

Cześć @Nelciiaa

Sprawdź, czy nie masz ustawianego konta Google jako miejsca tworzenia kopii zapasowej.
Ustawienia > Chmura i konta > Kopia zap. i odzyskiwanie
Dodatkowo zweryfikuj w Ustawienia > Chmura i konta > Samsung Cloud czy masz wszystko włączone.

 

0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

Cześć @Smirky

Usługa działa również poza granicami Polski. Telefon musi jednak mieć włączony dostęp do internetu w roamingu.

 

Smirky
Apprentice
Opcje

Dzięki Krzysiu.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Nelciiaa
First Poster
Opcje

Chodzi mi o to ze w waszym poscie jest napisane, że wchodzac na strone samsunga tam gdzie moge zlokalizowac swój telefon moge tez przy zgubionym telefonie zapisać dane na Cloud, a nie moge znaleźć tego, tzn nie mam takiej opcji

0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

@Nelciiaa

Opcja ta dostępna jest w menu po prawej stronie.

Screen z godziny 13:56 :smiling-face:

fmm.png

 

0 Like
Nelciiaa
First Poster
Opcje

hjguj.jpg

0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

@Nelciiaa

Dzięki za szybką odpowiedź. Sprawdziłem to.

Po jednorazowym wybraniu opcji "Synchronizuj teraz" w ustawieniach konta, pozycja utworzenia kopii zapasowej pojawi się na stronie internetowej.

 

0 Like