Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Find My Mobile - opis funkcji.

(Temat utworzony: 02-02-2018 03:02 PM)
31009 Wyświetlenia
Damian K
Hotshot
Opcje

Cześć forumowicze,

 

Dzisiaj wrzucam kilka informacji o przydatnej usłudze Find My Mobile.

 

Na początek ważna informacja. Jeśli chcecie skorzystać ze wszystkich funkcjonalności , powinniście zaznaczyć 3 pozycje w ustawieniach telefonu.

 

W telefonie wchodzimy w Ustawienia i wybieramy Ekran blokady i zabezpieczenia.

Następnie otwieramy pozycję Znajdź mój telefon i zanaczamy trzy widoczne poniżej opcje.

  

 Screenshot_20180202-144658.jpg  Screenshot_20180131-140206.png  Screenshot_20180131-140222.png

 

Jeśli te formalności mamy za sobą, możemy w pełni korzystać z funkcji dostępnych na stronie https://findmymobile.samsung.com/

 

Po zalogowaniu i wybraniu naszego telefonu pojawi się informacja o lokalizacji telefonu oraz boczny panel z przydatnymi funkcjami.

 

1. Zadzwoń na moje urządzenie przenośne.

fmm1.png

 

 

Pozwala szybko zlokalizować telefon „zgubiony” w domu lub w biurze :winking-face:

 

 2. Zablokuj moje urządzenie.

fmm2.png

Tutaj możemy włączyć dwa typy blokad. Kod PIN do odblokowania ekranu oraz zablokować możliwość wyłączenia telefonu.

 

 3. Kopia zapasowa urządzenia.

fmm3.png

Dzięki tej opcji możemy zgrać nasze dane do Samsung Cloud

 

4. Wyczyść moje urządzenie przenośne

fmm4.png

Mamy również możliwość sformatowania pamięci naszego telefonu.

 

5. Wydłuż czas pracy baterii.

fmm5.png

Tą opcją spowolnimy rozładowanie telefonu.

 

6. Pobierz dzienniki.

fmm6.png

Ta pozycja pozwoli wysłać do chmury 50 ostatnich połączeń oraz sms-ów.

 

7. Ustaw opiekunów.

fmm7.png

Ta pozycja daje nam możliwość uprawnienia innych osób do zarządzania naszym telefonem.

 

8. Odblokuj moje urządzenie.

fmm9.png

To pozycja będzie pomocna kiedy zapomnimy hasła/wzoru odblokowującego nasz telefon.

  

 

Mam nadzieję, że przedstawione funkcjonalności będą dla Was pomocne.

Zachęcam do samodzielnego przetestowania. Jeśli macie dodatkowe pytania, zachęcam do dyskusji poniżej. :winking-face:

 


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
192 Odpowiedzi
Damian K
Hotshot
Opcje

@Caru 

Spróbuj usunąć konto Samsung z telefonu i zalogować je ponownie. W przeglądarce wyczyść pliki cookies i sprawdź ponownie.


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like
piotr22
Student
Opcje

Witam. Czy po zakupie zegarka i wprowadzeniu go na konto Samsung powinien on pojawić się w usłudze find my mobile?

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@piotr22  

Cześć. Nie mam pewności ale raczej zegarka nie dodaje się do tej usługi ponieważ nie ma opcji lokalizacji zegarka. U mnie  zegarek również nie jest widoczny. Zobaczymy co napiszą inni.

Pod tym linkiem znajdziesz przydatne informacje na temat usługi Find My Mobile: 

https://eu.community.samsung.com/t5/Aplikacje-mobilne-i-us%C5%82ugi/Find-My-Mobile-opis-funkcji/m-p/...


Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@piotr22 zegareki nie są rejestrowane w FmM.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
piotr22
Student
Opcje
Rozumiem dzięki za informacje.
Przy okazji jeszcze zapytam czy mogę namierzyć telefon przez tą usługę jeżeli miałbym wyłączony GPS?
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@piotr22  Tak. Usługa ta zdalnie uruchamia moduł GPS w telefonie, nawet jeżeli będzie on wyłączony


vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@RadekK  Chyba jedna nie działa strona ?

Przechwytywanie.PNG

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@vdsl2  U mnie również nie działa 

 

Przechwytywanie.PNG


0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@PrzemekM@vdsl2, sprawdziłem przed chwilą i strona Znajdź mój telefon działa poprawnie. Może to był jedynie tymczasowy problem. Dajcie znać czy już możecie korzystać z tej usługi.


0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@mirudo24  Na przeglądarce w telefonie działa,  na komputerze dalej ten sam błąd. 


0 Like