Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Zegarek Gear s3 a zestaw głośnomówiący

(Temat utworzony: 27-12-2017 11:43 PM)
7272 Wyświetlenia
RafikTornado
Apprentice
Opcje

Jest możliwość ustawienia "gradacji" priorytetów z łączeniem urzadzeń bluetooth?
Dwa przykłady: spaceruję i mam podpięte POD TELEFON słychawki bluetooth. Gdy ktoś do mnie dzwonił odbierałem połączenie przez słuchawki. Teraz nie mogę. muszę a) wyciągnąć telefon i gadać normalnie przez słuchawkę, albo b) robić na ulicy przedstawienie i gadać do zegarka.
W samochodzie mam zestaw głośnomówiący automatycznie podłączany do telefonu, Wypuszcza na głośniki w samochodzie z telefonu wskazówki nawigacji i oczywiście rozmowy.  Nie testowałem jeszcze, ale obawiam się, że będzie jak w słuchawkach. Podłączony zegarek odetnie telefon (a własciwie mozliwość rozmawiannia) od zestawu i przejmie tę funkcję.

Idealnym rozwiązaniem byłoby polecenie odebrania rozmowy pierścieniem zegarka i dalsza rozmowa przez zestaw.

To takie marzenie, ale starczyłoby mi, żeby zegarek nie przejmował połączeń jeżeli do telefonu podpięte są inne słuchawki. Stąd pytanie o ustawianie priorytetów urządeń w telefonie

Rafał

Aha. Zegarek sparowany jest z Sony xperia z3, słuchawki są firmy JBL, a zestaw w samochodzie to tzw emulator zmieniarki CD z modułem bluetooth

R

0 Like
13 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Odpiszę na swoim przykładzie. Zegarek jak Twój - S3, słuchawki BT Sony, telefon Samsung. Gdy ktoś dzwoni, mogę bezproblemowo odebrać połączenie na słuchawkach i przez nie rozmawiać. Gdy odbiorę połączenie na zegarku, rozmowa również przekierowywana jest na słuchawki.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
RafikTornado
Apprentice
Opcje

Poćwiczyłem trochę z ustawieniami.

Treaz mogę odebrać na słuchawkach rozmowę, ale na zegarku mam jedynie możliwość odrzucenia rozmowy, ale nie odebrania. Działa tak gdy w urządzeniach podłączonych do BT w telefonie nie mam sparowanego zegarka. 

Zagadka. Mogę odrzucić rozmowę z zegarka, ale nie przyjąć, mogę sterować odtwarzaczem audio w telefonie, samsung health się łączy,samsung Gerar się łaczy, a w ustawieniach BT nie zaznaczone połączenie z zegarkiem.

Może to wina soniacza, albo słuchawek. Albo trzeba coś w zegarku w opcjach ustawić, ale nic nie znalazłem

0 Like
Rozwiązanie
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Kwestia telefonu, brak pełnej funkcjonalności i współpracy, o czym tu już wspominaliśmy.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
FaberPLus
First Poster
Opcje

Witam

mam sony Xperia X compact oraz Gear S3 . Oczywiście jak wsiadam do samochodu to automatycznie nie przełącza się na zestaw głośnomowiący , podajecie jako powód winę telefonu, czy nie ma żadnego rozwiązania tego problemu ? planuję kupić xperia XZ2 compact i boję się , że będzie to samo, a jest to stracznie upierdliwe ciągłe rozłączanie zegara z telefonem i  ponowne parowanie z zestawem . Ew. czy nie będzie takego problemu z Galaxy S8 ?

0 Like
FaberPLus
First Poster
Opcje

czyli dokładnie co zmieniłeś w ustawieniach i czy w ustawieniach telefonu czy zegarka ?

0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje

@FaberPLus Witaj na forum :winking-face:

W kwestii poprawnego działania zestawu telefon + słuchawki + zegarek kompatybilność jest dosyć istotna.
Ze swojej strony mogę jedynie napisać, że funkcjonalność zegarka Gear S3 faktycznie może być ograniczona po sparowaniu go z urządzeniem innego producenta.

Na wspomnianym przez Ciebie Galaxy S8 nie powinieneś uświadczyć problemów w takiej konfiguracji.

 

 


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like
przemekz
First Poster
Opcje

Cześć,

Mam dokładnie ten sam problem. OK. Rozumiem, brak zgodności. W aucie trudno, zegarej włączę sobie w tryb offline - i tak powiadomienia mam na wyswietlaczy samochodowym. Sterowanie na kierownicy.

 

Ale jeżdżę często jednośladami. I jak korzystam ze słuchawek na kablu to git. Nie ma problemu. To jest przeświczone. I pewnie będę z tego rozwiązania korzystał (bo i bezpieczniej douszczne, które tak nie wygłuszają). Ale kupiłem sobie bluetooth (duże nauszne, nawet trochę cieplej na uszach 😉 ). Z rozmową może być o tyle gorzej, że w czasie szybkiej jazdy wiatr daje bardziej w mikrofon na uszach, niż taki z lekka schowany na kablu. Niemniej zegarek i nawet w czasie spaceru się przyda i nie tylko. I chciałbym aby działało.

 

Mam tu pytanie do kolegi. Jakie ustawienia zmienił. Czy jak np. wyłączę sobie rozmowy telefoniczne w profilu bluetooth w telefonie dla aparatu a zostawię jako samo urządzenie wejściowe, to to, co zmieniałeś? I jak ktoś zadzwoni, to przynajmniej w czasie jazdy zerknę sobie kto (i już na samych słuchawkach odbiorę??) Czy tego typu ustawienia testowałeś? 

0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

Cześć @przemekz

Przetestowałem połączenie telefon + Gear S3 + słuchawki bluetooth.

Możesz mieć włączony profil połączeń głosowych zarówno na zegarku, jak i na słuchawkach.

Wszystko sprowadza się do tego czym odbierzesz połączenie. Jeśli zrobisz to na słuchawkach, rozmowę będziesz kontynuował właśnie na nich. Na zegarku zobaczysz informację o połączeniu.

 

Testowane na zestawie z telefonem i słuchawkami Samsung oraz LG G4 + JBL T450BT.

 

Pozdrawiam.

0 Like
przemekz
First Poster
Opcje

Cześć -  na razie przetestowałem wariant z wyłączonym profilem w zegarku. Widzę kto dzwoni i odbieram na słuchawce. 

 

Przy okazji w samochodzie przetestuję. A jak będę miał możliwość to i w Twoim wariancie 

0 Like