Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Smartwatch i ładowanie słoneczne

(Temat utworzony: 03-03-2024 09:27 PM)
160 Wyświetlenia
WookiePL
Journeyman
Opcje
Cześć,
Czy Samsung planuje wprowadzić w swoich smartwatch ładowanie solarne tak jak ma konkurencja? Pozwoliło by to na wydłużenie cyklu między ładowaniami.
Zgodnie z wszechobecną poprawnością było by to bardziej eko i mniejszy ślad węglowy. Mam smartwatch 4 classic i 2d to standard wytrzymania baterii. W pracy mam kolegę z Garminem i się śmieje z Samsunga bo on jak ładuje co 2 tygodnie to i tak uważa że za czesto. Ma z ladowaniem solarnym Garmina. Jego rekord to ponad 30d bez ładowania z sieci - latem to zrobił.
Pozdrawiam,
WookiePL 
0 Like
4 Odpowiedzi
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam. Nie wiadomo czy Samsung kiedyś wprowadzi takie rozwiązanie. Smartwatche Samsunga zawsze miały taką baterie, myślę że spowodowane jest, to też wieloma funkcjami których zegarki konkurencji nie mają. Miałem ostatnio możliwość porównania swojego Watch 4 z Huaweiem kolegi. Mimo że bateria mu trzyma 2 tygodnie, to jednak klasą i funkcjami mu daleko do Samsunga.
WookiePL
Journeyman
Opcje
Dla mnie porównanie z Hu.... to żadne porównanie. Popatrz na funkcje Garminów, np. Fenix 7x Pro lub bez pro albo Instinct 2X Solar Tactical Edition. Moim zdaniem mają to co potrzeba okolo 80% użytkowników smartwatch'y. W cenie galaxy watch można dostać smarta który wytrzyma okolo 15x dłużej bez ładowania.
Nie jestem tu po to by wychwalać Garmina ale fajnie by było jak Samsung także by poszedł w kierunku eko z ładowaniem otaz optymalizacją zapotrzebowania na baterie przez aplikację.
Pamiętam jak 4 LTE parzyły użytkowników i się wyłączały do czasu aktualizacji. Dlatego sądzę, że Samsung może coś poprawić w prądożernosci domyślnych aplikacji w swoich zegarkach lub pozwalać na ich pelne uśpienie.
Pozdrawiam,
WookiePL
0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Ale to bardziej zegarek sportowy, dlatego przy tego typu zegarkach baterie trzymają dość długo, a co do tego ładowania solarnego, to bardziej jest to bajer zrobiony przez Garmina. Również Pozdrawiam.
Mighn
Hotshot
Opcje
Garmin i samsung to zupełnie inne zegarki i dla innego klienta... target samsunga, to klient, który odłoży codziennie zegarek na ładowarkę idąc do kąpieli czy odpoczynku po obiadku - gdzie ani monitorowanie zdrowia ani powiadomienia nie są do niczego potrzebne... po prostu jest to wysokiej klasy sprzęt casualowy... za to garmin jest sprzętem dla sportowców, wyciętym z sporej ilości opcji tylko dla zapewnienia długiego czasu na baterii...
I jak w garminie solary są ok, to dla typowego uzyszkodnika samsunga by tylko szpeciły urządzenie, zupełnie nic w zamian nie dając.
0 Like