Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zwiększyć czas pracy na baterii naszego zegarka!? [Mini Poradnik]

(Temat utworzony: 07-08-2023 03:00 PM)
990 Wyświetlenia
FG_Test23
Black Belt 
Opcje
Hejka😃


Chcąc czy niechcąc, z czasem urzadzenie się rozładuje. Niestety, ale w przypadku smartwatchy, oprócz z inteligentnych funkcji, większość z nas korzysta, także z treningów, oraz pomiarów stanu zdrowia, co niestety zmniejsza żywotność naszego urządzenia ( nie w sensie, że ogniwa a czasu pracy na baterii ).

O ile tryb Oszczędzania energii, zwiększy żywotność naszego urządzenia, tak też jest on sporym kompromisem dla użytkownika. Na całe sczęscie,większość z nas może zwiększyć czas pracy na baterii naszego urzadzenia bez trybu Oszczędzania energii.

image


1. Aktualizacje

Same w sobie aktualizacje smartwatcha, mają spory wpływ na żywotność baterii, z tego powodu też, warto pamiętać o regularnym aktualizowaniu naszego zegarka.

Z tego też powodu, od czasu do czasu, warto byłoby sprawdzać aktualizacje smartwatcha co jakiś czas, najlepiej co miesiąc/dwa.


2. Wyłączyć Always On Display 

O ile funkcja ta może wydawać się czymś co dodaje funkcjonalności smartwatchowi, tak też zużywa ona mnóstwo energii, co drastycznie zmniejsza czas pracy na baterii.

Z tego też powodu jeżeli zależy nam na dłuższym czasie pracy na baterii, to lepszym rozwiązaniem byłoby wyłączenie funkcji Always On Display i włączenie funkcji wybudzania ruchem nadgarstka.


3. Lokalizacja

Chcąc czy niechcąc, funkcja lokalizacji zużywa sporo energii, co przekłada się na krótszy czas pracy na baterii. Z tego też powodu wyłączenie funkcji lokalizacji będzie dobrym wyborem.

Na sczęście, w codziennym życiu, nie jest, to żaden problem, ponieważ smartwatch przy wyłączonej lokalizacji, korzysta z tej w smartfonie, np. do pogody. Z tego też powodu, najlepszym wyjściem będzie wyłączenie lokalizacji na codzień i włączanie jej tylko do map czy też treningów.


4. NFC

Włączając NFC, posiadamy możliwość płacenia zbliżeniowo, niestety oprócz zegarka, cenę tej funkcji ponosi także bateria, zmniejszając czas pracy urządzenia. Z tego też powodu, NFC zalecam zostawić wyłączone na codzień. Włączenie NFC zalecam robić np. podczas wyjścia z domu, a napewno nasza bateria dobrze na to zareaguje.

5. Asystent

W Galaxy Watchach od Samsunga, posiadamy aż dwóch asystentów, a dokładniej to Bixby oraz Asystenta Google.

Niestety, ale wybudzanie głosowe asystenta, lubi pożywić się baterią w smartwatchu, a przecież wszyscy chcielibyśmy uzyskać najdłuższy czas pracy na baterii. Z tego powodu też, najlepszym rozwiązaniem będzie wyłączenie funkcji wybudzania na komndę, a włączenie wybudzania asystenta gestem.


6. Powiadomienia

O ile smartwatch może być dla nas swego rodzaju zamiennikiem powiadomień na smartfonie, tak też mają one wpływ na czas pracy zegarka.

Najlepszym rozwiązaniem będzie włączenie powiadomień tylko dla aplikacji, z których chcielibyśmy koniecznie je otrzymywać, np. maile, komunikatory czy też media społecznościowe.


7. Wyświetlacz

Chcąc czy niechcąc wyśiwietlacz będzie zużywał sporo energii, ale możemy temu leciutko zapobiedz.
Na początku ustawiamy opcję "Automatyczna jasność", funkcja ta dostosuje jasność ekranu do oświetlenia, co w zależności od warunków zmniejszy bądź zwiększy zużycie baterii, ale jednak chodzi tutaj o komfortowe wydłuzenie czasu pracy na baterii.

Podświetl. ekranu dajemy na 15 lub 30 sekund, im krótsze tym lepsze, ale jeżeli 15, to za mało, to dajemy 30.

Wyśw. ost. apl. - W ciągu 20 sekund


8. Tarcze Zegarka

Chcąc czy niechcąc, różnego rodzaju tarcze mogą wpłynąć na czas pracy naszego smartwatcha. Z tego też powodu, najlepszym rozwiązaniem będzie ustawienie tarczy z czarnym tłem.

Oczywiście oprócz kolorowych tapet, na większe zużycie baterii wpływ mają także różnego rodzaju tapety animowane. Z tego powodu też, warto byłoby zastosować tapetę z mniejszą ilością animacji, a najlepiej taką bez animacji.


9. Podsumowanie

Podsumowując, o ile sam w sobie czas pracy na baterii w zegarkach nie zawsze nas satysfakcjonuje, tak też wszyscy możemy spróbować przedłużyć jej czas pracy o kilka godzin a nieraz nawet o dzień. z tego powodu też, najlepszym rozwiązaniem będzie zoptymalizowanie zegarka idealnie do naszych potrzeb. Oczywiście każdy ma własne potrzeby, dlatego też w tym artykule skupimy się na optymalizacji zegarka bez wyłączania/ zmniejszania pomiarów zdrowotnych, czy też trybu oszczędzania energii. Sam w sobie artykuł nie jest sposobem na naprawę problemów z baterią, a jest sposobem na normalne przedłużenie jej żywotności.



 
13 Odpowiedzi
Gabarosik
Helping Hand
Opcje
Spoko poradnik
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@FG_Test23 👍🙂


FG_Test23
Black Belt 
Opcje
😀
0 Like
BAZINGADIR87
Voyager
Opcje
Polecam dla tych co mają lte w zegarku zmianę na 3g ale podobno operatorzy to pomału wycofują więc niedługo będzie lipa.
0 Like
AndrzejDwo
Voyager
Opcje
dla mnie najwięcej 'dodatkowego soku' daje przejście na tryb samolotowy + bluetooth. ta kombinacja wyłącza wszelkie dodatkowe żądania 'lokalizacji' których samo jej wyłączenie niestety nie eliminuje jak i skanowanie sieci wifi. polecam spróbować, niestety do ikonki samolocika trzeba się przyzwyczaić.
FG_Test23
Black Belt 
Opcje
Dobra rada, niestety na tą chwilę 3G jest już mocno ograniczone. Nawet u siebie zauważyłem, że miałem kiedyś w smartfonie pasma

5G/LTE/3G/2G
LTE/3G/2G
3G/2G

Teraz 3G/2G zniknęło a jako, że mam maszcik 5G obok domciu, to korzystam z 5G/LTE. Niestety z czasem 3G już zniknie, moim zdaniem, to kwestia roku, max dwóch lat. Gorzej będzie z 5G bo przecież już się planuje 6G, więc raczej LTE też kiedyś zniknie na rzecz 5G, a 5G tak zjada baterię, że ja się boję co będzie, jak wprowadzą 5G w smartwatchach 😅
Wodi1
Voyager
Opcje
Tylko po co kupować taki SmartWatch i wszystko w nim wyłączyć? Niestety6z czasem pracy musimy się oswoić. Albo kupić taki który długo wytrzyma.
FG_Test23
Black Belt 
Opcje
No tak, dlatego tutaj starałem się aby było jak najmniej kompromisów. Nawet oszczędzania energii nie ma, ani optymalizacji treningów.

Lokalizacja, po co w domu?

NFC, no raczej nie płacimy przez 24h

Aktualizacje no chyba dają też nowe funkcje

Always On Display, to według upodobań, ale mi akurat jest zbędne

Asystent na gesty, będzie tak samo skuteczny jak głosowo

Powiadomienia, no raczej nie potrzebujemy z wszystkich apek

Tarcze nie muszą być w jasnym trybie.

Tutaj nie ma zbyt wielu kompromisów raczej, choć oczywiście lepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby człowiek nie musiał iść na takie kompromisy. W końcu takowe ceny raczej zoobowiazują. Ja u siebie mam czas pracy na jakieś 20 godzin z wszystkimi tymi ustawieniami niestety no i 30 minutowym treningiem bez Lokalizacji i trybem snu.
Wodi1
Voyager
Opcje
Lokalizacja i nfc raczej zawsze włączone. Napewno nikt nie będzie pamiętał wychodząc z domu o włączeniu. Tarcze to ładne a nie tylko czarne. Asystent świetnie się sprawdza. Reszta ok