Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pomiar ciśnienia krwi watch3

(Temat utworzony: 29-06-2021 10:50 AM)
138 Wyświetlenia
-Kris-
Apprentice
Opcje
Cześć, kupiłem zegarek z pomiarem ciśnienia krwi ponieważ mam skoki ciśnienia od 110/65 do 160/95. Po skalibrowaniu zegarka okazało się, że on pokazuje ciśnienie w zakresie +/- 5 od referencyjnego ustawionego podczas kalibracji. Jak go skalibruje na niskim to nie pokazuje wysokiego i odwrotnie. Najdziwniejsze jest to  że nie pokazuje błędu pomiaru tylko fałszywą wartość z ustawionego zakresu. Ktoś się z tym spotkał?
0 Like
24 Odpowiedzi
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@-Kris-  Cześć 

Czy kalibracja pomiaru ciśnienia została przeprowadzona prawidłowo jak według poradnika pod poniższym linkiem?

https://eu.community.samsung.com/t5/zegarki/poradnik-pomiar-ci%C5%9Bnienia-krwi-blood-pressure-monit... 


-Kris-
Apprentice
Opcje
Tak wszystko zostało wykonane dokładnie tak jak w instrukcji. Robiłem to już 4 razy na różnych ciśnieniach i efekt jest taki sam.
0 Like
Bartosz35
Navigator
Opcje
Z całym szacunkiem i sympatią do marki,ale zegarek to jednak nie medyczny ciśnieniomierz🙄
0 Like
-Kris-
Apprentice
Opcje
Jeżeli producent deklaruje funkcjonalność za którą bierze pieniądze to powinien z deklaracji się wywiązać. Nie wymagam cudów tylko przybliżonych pomiarów w deklarowanym zakresie pomiarowym.
wielbicielka98
Voyager
Opcje
Zegarek to nie ciśnieniomierz. Taka prawda. Trzeba brać pod uwagę błędy... to bardziej zabawka niż pomiar ciśnienia.
-Kris-
Apprentice
Opcje
Nie rozumiem dlaczego to tak lajtowo traktujecie. Teraz zachowanie zegarka za 1800 zł jest gorsze niż chińskiego za 100 zł. Albo niech tej funkcji nie będzie a jeżeli jest to niech będzie na przyzwoitym poziomie.
0 Like
jur5
Explorer
Opcje

W moim active2 miałem podobnie. Wymienili mi pół zegarka, co raczej nie pomogło, dopiero po ostatnich aktualizacjach jest w miarę ok. Dla pewności przed pomiarem ciśnienia zdejmuję zegarek i przecieram ściereczką spód z czujnikami i rękę.

0 Like
-Kris-
Apprentice
Opcje
W moim egzemplarzu wynik pomiaru ciśnienia, które jest w okolicach referencyjnego jest i był dobry. Nie mierzy natomiast większych skoków ciśnienia mimo, że w opisie jest zapisane, że przedział mierzonego skurczowego ciśnienia wynosi chyba 70-170. Po aktualizacji nie miałem jeszcze takiej zmiany więc nie wiem czy coś zmienili
0 Like
jur5
Explorer
Opcje

Moje ciśnienie "lata" tak między 120/70 do 150/95 i zegarek teraz w czerwcu to w miarę pokazuje tak jak ciśnieniomierz rękawowy. Kalibrowałem rano pół godziny po włączeniu zegarka. Na noc go wyłączam. Śpię dobrze, nie musi mi maszyna o tym mówić. :winking-face:

0 Like