Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Galaxy watch i problem gps

(Temat utworzony: 12-05-2019 10:34 AM)
24440 Wyświetlenia
Bekerem
Explorer
Opcje

Witam,

Mam problem z GPS w swoim zegarku, lub po prostu nie wiem jak ustawić jakąś opcję. Podczas automatycznego wykrycia treningu (np jazdy na rowerze) zegarek ani aplikacja w telefonie nie wyświetla mi później przejechanego dystansu. GPS w zegarku jest włączony, aplikacja ma uprawnienia do korzystania z niego ale po przejażdżce nie moge podejrzeć przejechanego dystansu ani podejrzeć trasy na mapie. Czy ktoś sie spotkal z  takim problemem?

Pozdrawiam :smiling-face:

Przejdź do rozwiązania
135 Odpowiedzi
Adambana
Apprentice
Opcje

W oficjalnej specyfikacji mowi, ze jest integracja. Zreszta nie rozumiem jakie to ma znaczenie w kontekscie niedzialajacego gps, ktory nie dziala rowniez u innych na urzadzeniach z androidem... 

samsung podaje jakie elementy nie dzialaja na iphone i zapoznalem sie z nimi przed zakupem. Braku integracji ze strava (z samsung health) na iphonie nigdzie oficjalnie nie podaja, mowia tylko ze integracja ze strava jest. Dopiero jak sie wczytasz w fora to sie okazuje, ze owszem jest ale tylko przez apke stravy na iphone. Na androidzie da sie sync zrobic miedzy samsung health a strava, ale ponoc jest smiesznie niedokladny...

kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Adambana, GPS w zegarku powinien również działać bez aktywnego połączenia z telefonem. Zajrzyj do tego wątku:

 

Samsung Galaxy Watch Active 2 problem z gps


0 Like
Bartek758
First Poster
Opcje

Cześć

Kupilem Galaxy Watch i wczoraj go skonfigurowałem - bez łączenia z telefonem, bo telefon okazał się jednak za słaby. Do meritum - mam włączoną lokalizację według GPS, jedank w aplikacji pogody nie pokazuje mojej rzeczywistej lokalizacji, tylko jakąś miejscowość o nazwie Al-Kufra, nawet nie mam pojęcia, gdzie to jest. Nie sprawdzałem jeszcze w aplikacjach treningowych, ale pewnie będzie to samo.

Co zrobić, żeby aplikacja mnie zlokalizowała poprawnie?

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Bartek758, Sprawdzałeś, czy aplikacja pogody na zegarku umożliwia ręcze dodanie miasta ? Posiadasz wersję LTE zegarka ?


0 Like
Bartek758
First Poster
Opcje

Wersja bez LTE.

Nie mam pojęcia, jak dodać ręcznie miasto. Klikam w ekran, ale nic pojawia się żadne okno wyboru ani do wpisania czegokolwiek. Teoretycznie powinien ustalić miejsce na podstawie lokalizacji - chyba?

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Bartek758, Połącz zegarek z siecią Wi-Fi, a w ustawieniach lokalizacji zaznacz metodę lokalizacji "GPS i sieci bezprzewodowe". Nastepnie spróbuj ponownie odświeżyć pogodę będąc na zewnątrz, a nie w budynku.

W innym przypadku będzie trzeba połączyć zegarek z telefonem w celu ręcznego dodania Twojego miasta.

 

Screen_20200210_124056.png


0 Like
Bartek758
First Poster
Opcje

Dzięki, spróbuję po powrocie do domu

0 Like
Monix1
Apprentice
Opcje

Witam,

 

Posiadam watch active 2 oraz S10. Rano biegałam wszystko z lokalizacją bylo OK, trening standardowo liczył spalone kalorie, dystans, prędkość itd.. Nagle czyli z godziny na godzinę pojawił się z problem i po wyjściu na rower smartwatch nie pokazywał ani prędkości ani odległości. W międzyczasie nie robiłam zadnych aktualizacji, lokalizacje mam włączoną poprawnie z dokładnością. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc. Korzystam ze smartwatcha bardzo dużo i jest to spore utrudnienie.

Z góry dziękuję.

PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Monix1  Jak podczas treningu zdarzy się takie zawieszenie naliczania treningu trzeba go ponownie uruchomić. 


0 Like
Monix1
Apprentice
Opcje

Hej ponownie, problem rozwiązałam włączając jeszcze raz opcje standardowego  trybu baterii, który podkreślę był włączony. Troche to dziwne ale czasami systemy się wieszają.

Pozdrawiam Was:)