Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Galaxy Fit E oficjalnie w sprzedaży - pierwsze wrażenia

(Temat utworzony: 24-05-2019 02:03 PM)
8655 Wyświetlenia
PawełN
Navigator
Opcje

Cześć,

 

W tym artykule przybliżę funkcjonowanie opasek Galaxy Fit oraz Fit e. Możemy również spotkać się z nazwą Smart Banda od Samsunga.

W ramach testów mam Fit e, więc będę się opierać o ten model.

 

Pierwsze wrażenia:

Jest dobrze, jakość wykonania jest w pełni zadowalająca.

Urządzenie jest bardzo wygodne. Wcześniej używałem Samsung Galaxy Watch Active i bardziej jednak do gustu przypadła mi opaska, nie czuć jej na ręce, jest lekka. Zakładam, że trening w niej będzie przyjemniejszy niż w zegarku.

 

Powiadomienia:

Już po chwili mogłem sprawdzić jak działają powiadomienia na opasce. Wyświetliła mi się ikona aplikacji + informacja o nadawcy.

Oczywiście w porównaniu z zegarkiem ciężko wymagać czegoś więcej, to mnie zadowala.

 

Ustawienia:

Ustawienia to zawsze kwestia indywidualna. Ja w ramach testu zwróciłem uwagę głównie na wydajność baterii.

Oto jak spersonalizowałem opcje: aby obciążyć baterię, ustawiłem monitor tętna na ciągły, natomiast jasność wyświetlacza mi osobiście wystarczyła ciemniejsza niż ustawiona standardowo.

 

Pierwsza noc pokazała jak działa standby:

Bateria spadła o  2% na standby w 8 godzin.

Fit e do testu naładowałem w środę o 21:00 do 100%.

Dzisiaj jest piątek publikacja około 13 godziny i poziom naładowania wskazuje na 40%.

 

Zapomniałbym o najważniejszym, czyli możliwość wyboru „tarczy”:

tarcza.jpg

Trochę informacji dla geeków/specyfikacja:

 

Urządzenie

Samsung Galaxy FIT

Samsung Galaxy FIT e

Model

SM-R370 

SM-R375

Kolory

Czarny, Srebrny

Czarny, Biały, Kanarkowy

Waga

23 g. z paskiem

15 g. z paskiem

Ekran

0,95’  AMOLED

0,74’  PMOLED (monochromatyczny)

Bateria

120 mAh

70 mAh

Procesor

MCU Cortex M33F 96MHz

MCU Cortex M33F 96MHz

Łączność

Bluetooth 5.0

Bluetooth 5.0

Ładowanie

Bezprzewodowe

USB

Stopień ochrony (norma)

5ATM, MIL-STD-810G

5ATM, MIL-STD-810G

 

Kompatybilność:

Android: Android 5.0 lub wyższy, RAM 1.5GB i więcej.

iPhone: iPhone 7 I nowszy, iOS 10.0 lub wyższy

 

Najbezpieczniej przed zakupem sprawdzić w sklepie czy opaska się sparuje z waszym urządzeniem. Wcześniej zainstalujcie Galaxy Wearable oraz Samsung Health.

Jak już jestem przy zakupach, to wersję Fit e można kupić tutaj: klik. Galaxy Fit czyli wersja SM-R370 jest na dzień publikacji artykułu owiany tajemnicą, ponieważ nie znalazłem go oficjalnie.

 

Galaxy Wearable oraz Samsung Health:

Tutaj tylko zrzuty ekranu

z1.pngz2.pngz3.png

 

h1.pngh2.pngh3.png

 

Znów strasznie się rozpisałem, mam nadzieję jednak, że nie zanudziłem.

 

Jak myślicie, z którymi modelami innych producentów, np. Xiaomi albo Huawei mogą konkurować opaski Samsunga? Chciałbym usłyszeć Wasze opinie, co lepsze?

 

Jakich opasek używacie i jakie są wasze odczucia?

 

Zapraszam też do zadawania pytań odnośnie Galaxy Fit i Fit e – z chęcią sprawdzę dla Was nurtujące kwestie.


Pomogłem? Zaakceptuj jako rozwiązanie.

„Musimy nauczyć się uzyskiwać potrzebną nam energię bez zużywania surowców.“ Nikola Tesla

Przejdź do rozwiązania
62 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@cornerek w przypadku sparowania opaski z telefonem Samsunga, a tak ma moja żona, wszystko poprawnie się synchronizuje. Niestety ciężko odnieść się mi do urzadzeń innych producentów. 

Musimy poczekać, może ktoś z forumowiczów ma podobny zestaw urzadzeń do twojego i będzie w stanie pomóc.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
MadeleineH
Apprentice
Opcje

Cześć,

Mam taki problem z Samsung Fit e: opaska co jakiś czas wyświetla powiadomienie o e-mailu od konkretnego nadawcy (newsletter sklepu odzieżowego), a takie e-maile nie istnieją w skrzynce odbiorczej (ani w SPAM itd.) mojego gmail'a, co więcej nie jest to możliwe, aby nagle ww. sklep przesyłał co 2h e-mail, które zresztą nie istnieją na moim gmail'u.

Dopiero kupiłam opaskę i boję się, że jest uszkodzona lub posiada jakiś błąd w oprogramowaniu.

 

A propos wrażeń dot. opaski - ogólnie jestem całkiem zadowolona : jakość-do-ceny.

Minusy: brakuje mozliwości wprowadzania obciążeń, modyfikacji do danego typu treningu z listy typów treningu dostępnych w aplikacji: np. bieżnia z nachyleniem - czyli bieg pod górkę; lub orbitreck z ustawionym zmiennym oporem/obiążeniem lub chociażby stale ustawionym dodatkowym oporem/obciążeniem, nie wspominając o biegu w terenie (lub na bieżni płaskiej) z obciążeniem/balstem np. kamizelka, hantle; taki trening oporowy,  a takie treningi zdecydowanie różnią się ilością spalonych kalorii w porównaniu do standardowego ustawienia.

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Witaj @MadeleineH. Spróbuj zresetować opaskę z poziomu aplikacji Samsung Health. Wskazówki znajdziesz w instrukcji użytkownika na stronie nr 43. Daj znać czy to pomogło.


Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@MadeleineH nic nie napisałaś na temat telefonu, z którym sparowana jest opaska. Zastanawiam się nad jednym. Skoro przychodzą powiadomienia o mailach, to czy przypadkiem na telefonie nie ma drugiej aplikacji pocztowej poza Gmailem? I czy to właśnie nie ta druga aplikacja przekazuje powiadomienia. Sama opaska nie wygeneruje powiadomienia "z powietrza". :winking-face:


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
MadeleineH
Apprentice
Opcje

Dzięki za odp.  :smiling-face: Telefon to iPhone 7Plus Red; oprogramowanie 13.3.

Na iPhone mam połączone wszystkie moje skrzynki mailowe w jednej aplikacji , która odbiera wszystkie wiadomości ze wszystkich skrzynek, sprawdzałam łącznie - nie istnieją takie maile, a ten nadawca wysyła newsletter raz w miesiąciu, max.2 razy w miesiącu jakis special offer news. Może opaska/aplikacja nadpisała nadawcę i inne maile od innych nadawców wyświetlają się jako ten nadawca? Ale to chyba niemozliwe, bo w danych momentach nie przychodzą inne maile, więc nie ma czego nadpisać. A ogólnie inne maile wyświetlają się poprawnie, o poprawnej porze - natomiast, właśnie tylko z jednej skrzynki -jakby adresu konta Samsung. PS. Nie przychodzą mi także powiadmienia sms  mam właczone powiadomienia "telefon" w aplikacji Galaxy Fit.(zwykłe SMS, nie wspominam o iMessage, bo te tez nie przychodzą, ale to pewnie przez bra kompatybilności).  Czy winikać to może z dość prostej, bazowej wersji opaski Fit e i jakiś bardziej zaawansowany smartwach rozwiązałby ten problem? Czy może wystarczy, że udam się do sklepu Samsunga i zapytam, czy czegoś źle nie zainstalowałam - udzielaja odpowiedzi na miejscu? Dzięki jeszcze raz :smiling-face:

 

PS. zrobiłam też najpierw ponowne uruchomienie opaski, potem reset - i wyświetlił mi się mail od innego nadawcy, ale także takiego maila nie mam na żadnej skrzynce (2 gmail'e i icloud) w żadnym miejscu (ani odebrane, ani SPAM, ani inn.) z dnia dzisiejszego...

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@MadeleineH, niestety część funkcji może nie działać prawidłowo przy połączeniu z telefonami iPhone. Powiadomienia o wiadomościach SMS pojawiają się po połączeniu z telefonem Android więc podejrzewam, że w tym wypadku to wina systemu iOS. Nie mam również pomysłu odnośnie powtarzającego się powiadomienia ze skrzynki odbiorczej. Nie posiadam telefonu iPhone więc ciężko nawet sprawdzić zaistniałe problemy.


Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@MadeleineH podobnie jak kolega @mirudo24 uważam, że błąd leży po stronie telefonu lub samej aplikacji do jej obsługi, nie opaski. Wspominałem już o tym, że opaska nie wygeneruje sama powiadomień.

Proponuję poza resetem opaski wykonać ponowną instalację aplikacji Galaxy Fit i Plugina oraz sprawdzenie ustawień powiadomień w aplikacji.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
MadeleineH
Apprentice
Opcje

Dziękuję Panom bardzo za pomoc. Niestety nie poprawiło się nic, ale bardzo ziękuję jeszcze raz za poświęcony czas i pomysły, z pewnością to przez tą jedynie "częściową kompatybilność" Apple z Samsung i niewiele da się z tym zrobić po prostu, ale to nic, w tej cenie i tak opaska Fit e jest chyba najlepsza. Pozdrawiam

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@MadeleineH, nie ma sprawy. Niestety nic więcej na forum nie wymyślimy. Możliwe, że kolejne aktualizacje po stronie opaski lub telefonu przyniosą jakieś zmiany.


0 Like
agnieszka14
First Poster
Opcje

Witam,

 

Od niedawna jestem posiadacza zegarka Samsung Galaxy fit e. Jestem posiadaczka telefonu Huawei, zainstalowałam wszystkie aplikacji według instrukcji (Samsung Galaxy Wear, plugin, Samsung Health) . Mimo to, zegarek źle mierzy spalone kalorie. Zegarek leżał cały dzień nieużywany i pokazuje 1400 spalonych kalorii.

 

Usuwałam już aplikacje i resetowalam opaskę, ale nic to nie pomogło

 

Proszę o pomoc

0 Like