Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Galaxy Fit E oficjalnie w sprzedaży - pierwsze wrażenia

(Temat utworzony: 12-06-2019 03:29 PM)
7351 Wyświetlenia
PawełN
Navigator
Opcje

Cześć,

 

W tym artykule przybliżę funkcjonowanie opasek Galaxy Fit oraz Fit e. Możemy również spotkać się z nazwą Smart Banda od Samsunga.

W ramach testów mam Fit e, więc będę się opierać o ten model.

 

Pierwsze wrażenia:

Jest dobrze, jakość wykonania jest w pełni zadowalająca.

Urządzenie jest bardzo wygodne. Wcześniej używałem Samsung Galaxy Watch Active i bardziej jednak do gustu przypadła mi opaska, nie czuć jej na ręce, jest lekka. Zakładam, że trening w niej będzie przyjemniejszy niż w zegarku.

 

Powiadomienia:

Już po chwili mogłem sprawdzić jak działają powiadomienia na opasce. Wyświetliła mi się ikona aplikacji + informacja o nadawcy.

Oczywiście w porównaniu z zegarkiem ciężko wymagać czegoś więcej, to mnie zadowala.

 

Ustawienia:

Ustawienia to zawsze kwestia indywidualna. Ja w ramach testu zwróciłem uwagę głównie na wydajność baterii.

Oto jak spersonalizowałem opcje: aby obciążyć baterię, ustawiłem monitor tętna na ciągły, natomiast jasność wyświetlacza mi osobiście wystarczyła ciemniejsza niż ustawiona standardowo.

 

Pierwsza noc pokazała jak działa standby:

Bateria spadła o  2% na standby w 8 godzin.

Fit e do testu naładowałem w środę o 21:00 do 100%.

Dzisiaj jest piątek publikacja około 13 godziny i poziom naładowania wskazuje na 40%.

 

Zapomniałbym o najważniejszym, czyli możliwość wyboru „tarczy”:

tarcza.jpg

Trochę informacji dla geeków/specyfikacja:

 

Urządzenie

Samsung Galaxy FIT

Samsung Galaxy FIT e

Model

SM-R370 

SM-R375

Kolory

Czarny, Srebrny

Czarny, Biały, Kanarkowy

Waga

23 g. z paskiem

15 g. z paskiem

Ekran

0,95’  AMOLED

0,74’  PMOLED (monochromatyczny)

Bateria

120 mAh

70 mAh

Procesor

MCU Cortex M33F 96MHz

MCU Cortex M33F 96MHz

Łączność

Bluetooth 5.0

Bluetooth 5.0

Ładowanie

Bezprzewodowe

USB

Stopień ochrony (norma)

5ATM, MIL-STD-810G

5ATM, MIL-STD-810G

 

Kompatybilność:

Android: Android 5.0 lub wyższy, RAM 1.5GB i więcej.

iPhone: iPhone 7 I nowszy, iOS 10.0 lub wyższy

 

Najbezpieczniej przed zakupem sprawdzić w sklepie czy opaska się sparuje z waszym urządzeniem. Wcześniej zainstalujcie Galaxy Wearable oraz Samsung Health.

Jak już jestem przy zakupach, to wersję Fit e można kupić tutaj: klik. Galaxy Fit czyli wersja SM-R370 jest na dzień publikacji artykułu owiany tajemnicą, ponieważ nie znalazłem go oficjalnie.

 

Galaxy Wearable oraz Samsung Health:

Tutaj tylko zrzuty ekranu

z1.pngz2.pngz3.png

 

h1.pngh2.pngh3.png

 

Znów strasznie się rozpisałem, mam nadzieję jednak, że nie zanudziłem.

 

Jak myślicie, z którymi modelami innych producentów, np. Xiaomi albo Huawei mogą konkurować opaski Samsunga? Chciałbym usłyszeć Wasze opinie, co lepsze?

 

Jakich opasek używacie i jakie są wasze odczucia?

 

Zapraszam też do zadawania pytań odnośnie Galaxy Fit i Fit e – z chęcią sprawdzę dla Was nurtujące kwestie.


Pomogłem? Zaakceptuj jako rozwiązanie.

„Musimy nauczyć się uzyskiwać potrzebną nam energię bez zużywania surowców.“ Nikola Tesla

62 Odpowiedzi
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@PawełN, Okazało się, że w pudełku jednak znajduje się skrócona instrukcja obsługi. Była ona ukryta w górnej pokrywie pudełka w kartoniku. Dopiero po czasie to odkryłem.

 

instrukcja.jpg

 

Jeżeli chodzi o pełną instrukcję, to powinna niedługo pojawić się na stronie

 

instrukcja2.jpg


Dodos
Apprentice
Opcje

Pelna instrukcja dostępna jest po polsku w aplikacji Samsung weareable. Trzeba tylko sparowac opaskę z telefonem.

kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Dodos 

 

1.gif


0 Like
Dodos
Apprentice
Opcje
Czyli to moje niedopatrzenie... wątek dotyczył fit e i tę opaskę mialam na myśli.
Dolar83
First Poster
Opcje

czy funkcja powiadomien powiadamia o sms polaczeniach tel i np fb messenger ?? ma wibracje ??

0 Like
PawełN
Navigator
Opcje

Cześć @Dolar83

Opaska pokazuje powiadomienie na ekranie (ikona aplikacji wraz z nadawcą) + wibruje. :)

A zamierzasz zakupić czy coś nie działa? 


Pomogłem? Zaakceptuj jako rozwiązanie.

„Musimy nauczyć się uzyskiwać potrzebną nam energię bez zużywania surowców.“ Nikola Tesla

Rozwiązanie
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Chciałbym poinformować, że instrukcja obsługi dla modelu Fit jest już dostępna z poziomu aplikacji Galaxy Werable.

 

fit.jpg

 

Na stronie wsparcia jeszcze nie ma instrukcji, ale otrzymałem także plik *.pdf z pełną instrukcją. Poniżej zamieszczam do niej link.

 

https://drive.google.com/file/d/1giWsUKWbuiH90d3jMQpwIr5YB7PnpHs8/view?usp=sharing


PawełN
Navigator
Opcje

Dzięki @kamil40013,

Jako motywator, podpinam Jako rozwiązanie. Mam nadzieję, że będzie to taki duży like ode mnie. :smiling-face:

 

 


Pomogłem? Zaakceptuj jako rozwiązanie.

„Musimy nauczyć się uzyskiwać potrzebną nam energię bez zużywania surowców.“ Nikola Tesla

Dolar83
First Poster
Opcje

Planuje zakup

0 Like
KasiaH
Apprentice
Opcje

Moja opaska czyta normalnie sen, ale nie wprowadza go do aplikacji. Jakieś sugestie co z tym zrobić? Wszystko zaktualizowane. Jest to moja 2 opaska, pierwsza poszła do reklamacji bo po 4 godzinach przestała działać. Mimo tych wad, ogólnie urządzenie bardzo polecam, jestem zadowolona. 

0 Like