Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Galaxy Fit E oficjalnie w sprzedaży - pierwsze wrażenia

(Temat utworzony: 28-01-2020 09:47 PM)
772 Wyświetlenia
PawełN
Navigator
Opcje

Cześć,

 

W tym artykule przybliżę funkcjonowanie opasek Galaxy Fit oraz Fit e. Możemy również spotkać się z nazwą Smart Banda od Samsunga.

W ramach testów mam Fit e, więc będę się opierać o ten model.

 

Pierwsze wrażenia:

Jest dobrze, jakość wykonania jest w pełni zadowalająca.

Urządzenie jest bardzo wygodne. Wcześniej używałem Samsung Galaxy Watch Active i bardziej jednak do gustu przypadła mi opaska, nie czuć jej na ręce, jest lekka. Zakładam, że trening w niej będzie przyjemniejszy niż w zegarku.

 

Powiadomienia:

Już po chwili mogłem sprawdzić jak działają powiadomienia na opasce. Wyświetliła mi się ikona aplikacji + informacja o nadawcy.

Oczywiście w porównaniu z zegarkiem ciężko wymagać czegoś więcej, to mnie zadowala.

 

Ustawienia:

Ustawienia to zawsze kwestia indywidualna. Ja w ramach testu zwróciłem uwagę głównie na wydajność baterii.

Oto jak spersonalizowałem opcje: aby obciążyć baterię, ustawiłem monitor tętna na ciągły, natomiast jasność wyświetlacza mi osobiście wystarczyła ciemniejsza niż ustawiona standardowo.

 

Pierwsza noc pokazała jak działa standby:

Bateria spadła o  2% na standby w 8 godzin.

Fit e do testu naładowałem w środę o 21:00 do 100%.

Dzisiaj jest piątek publikacja około 13 godziny i poziom naładowania wskazuje na 40%.

 

Zapomniałbym o najważniejszym, czyli możliwość wyboru „tarczy”:

tarcza.jpg

Trochę informacji dla geeków/specyfikacja:

 

Urządzenie

Samsung Galaxy FIT

Samsung Galaxy FIT e

Model

SM-R370 

SM-R375

Kolory

Czarny, Srebrny

Czarny, Biały, Kanarkowy

Waga

23 g. z paskiem

15 g. z paskiem

Ekran

0,95’  AMOLED

0,74’  PMOLED (monochromatyczny)

Bateria

120 mAh

70 mAh

Procesor

MCU Cortex M33F 96MHz

MCU Cortex M33F 96MHz

Łączność

Bluetooth 5.0

Bluetooth 5.0

Ładowanie

Bezprzewodowe

USB

Stopień ochrony (norma)

5ATM, MIL-STD-810G

5ATM, MIL-STD-810G

 

Kompatybilność:

Android: Android 5.0 lub wyższy, RAM 1.5GB i więcej.

iPhone: iPhone 7 I nowszy, iOS 10.0 lub wyższy

 

Najbezpieczniej przed zakupem sprawdzić w sklepie czy opaska się sparuje z waszym urządzeniem. Wcześniej zainstalujcie Galaxy Wearable oraz Samsung Health.

Jak już jestem przy zakupach, to wersję Fit e można kupić tutaj: klik. Galaxy Fit czyli wersja SM-R370 jest na dzień publikacji artykułu owiany tajemnicą, ponieważ nie znalazłem go oficjalnie.

 

Galaxy Wearable oraz Samsung Health:

Tutaj tylko zrzuty ekranu

z1.pngz2.pngz3.png

 

h1.pngh2.pngh3.png

 

Znów strasznie się rozpisałem, mam nadzieję jednak, że nie zanudziłem.

 

Jak myślicie, z którymi modelami innych producentów, np. Xiaomi albo Huawei mogą konkurować opaski Samsunga? Chciałbym usłyszeć Wasze opinie, co lepsze?

 

Jakich opasek używacie i jakie są wasze odczucia?

 

Zapraszam też do zadawania pytań odnośnie Galaxy Fit i Fit e – z chęcią sprawdzę dla Was nurtujące kwestie.


Pomogłem? Zaakceptuj jako rozwiązanie.

„Musimy nauczyć się uzyskiwać potrzebną nam energię bez zużywania surowców.“ Nikola Tesla

62 Odpowiedzi
cornerek
Journeyman
Opcje

Wydaje mi się, że to jest prawidłowe zachowanie. Opaska podaje ci ile kalorii mniej więcej twój organizm zużywa na spoczynkowe funkcjonowanie - np. sen, oddychanie, itp. To chyba jest wyliczane na podstawie wagi, wzrostu i podanego stylu aktywności. 

agnieszka14
First Poster
Opcje

Cornerek, dziękuję za odpowiedź. 

 

Nie do końca chyba tak jest. Sytuacja z wczoraj : Jestem instruktorem fitness i po dwóch godzinach zajęć, gdzie zegarek pokazywał ok 5 tys kroków w czasie 2h, wychodziłoby na to spaliłam ok 200 kcal. Co jest raczej niemożliwe. 

0 Like
cornerek
Journeyman
Opcje

Ja właśnie wszedłem do swojego Samsung Health i mam teraz ok. 5000 kroków dzisiaj i aplikacja pokazuje mi 240 kcal spalonych w czasie aktywności (z kroków) + 1600 kcal tych "spoczynkowych". Na logikę wydaje mi się to poprawne.

 

To jest słaba opaska, nie potrafi za bardzo rozpoznawać innych treningów niż chodzenie i bieganie, więc dopóki nie włączy się w aplikacji rejestracji treningu, to nie zliczy dodatkowych kalorii. Ja czasem robię wykańczajacy trening, a opaska zalicza mi raptem kilka kroków zrobionych od machania rękami. A treningów do wyboru nie ma za dużo.

 

Jeśli coś źle rozumiem albo komuś innemu działa to inaczej, chętnie się dowiem. 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@agnieszka14@cornerek ma rację. Opaska wylicza spalone kalorie [spoczynkowe] na podstawie danych które wprowadzałaś do aplikacji SH. Tak niestety robi większość zegarków. Wszystko zależy od algorytmu jaki do ich wyliczania opracował producent.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
agnieszka14
First Poster
Opcje

Dzięki za pomoc @cornerek @szewcu72

 

Zwracam honor, chyba macie rację. Sprawdzilam w nocy zegarek pokazywał ok 300 kcal więc to jest spalanie spoczynkowe. 

 

Ustawilam sobie żeby zegarek automatycznie dobieral sobie rodzaj aktywności, ale chyba lepiej jest ręcznie sobie to wybrać

 

Będe testować dalej urządzonko

 

Pozdrawiam 

0 Like
cornerek
Journeyman
Opcje

A tak przy okazji chciałem zapytać czy ta opaska wykrywa wam automatycznie jakiś inny typ treningu niż chód i bieganie? Gdzieś wyczytałem, że powinna też wykrywać trening funkcjonalny, ale mi się nie zdarzyło. 

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@cornerek, Opaska Galaxy Fit e może automatycznie rozpoznawać Bieganie, Chód oraz Trening dynamiczny. Natomiast Galaxy Fit oprócz wcześniej wymienionych treningów potrafi jeszcze wykryć Kolarstwo, Orbitrek oraz Ergometr.


cornerek
Journeyman
Opcje
Dobra, to co trzeba robić, żeby pokazało mi ten trening dynamiczny automatycznie?
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@cornerek  Chyba nie masz telefonu Samsunga ?

0 Like
cornerek
Journeyman
Opcje

Nie, mam Honora. Ale chód i bieganie normalnie wskakuje automatycznie. 

0 Like