Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Gear S3 Frontier, velmi slabá výdrž baterie !

(Téma vytvořeno: 14-02-2019 12:14 PM)
450 Zobrazení
Martin_Kubelka
Apprentice
Možnosti

Dobrý den,

 

po poslední srpnové aktualizaci hodinek Gear S3 Frontier se výdrž baterie snížila na necelý den !!! BT, WiFi, GPS, NFC vypnuté. Před aktualizací cca 4 dny při stejném použití. Reset do továrního nastavaní a opětovná aktualizace bez efektu. Nevíte zda jde o problem s aktualizací? Doufám, že není KO baterie.

 

děkuji

0 Like
606 Odpovědi
Vlapro
Explorer
Možnosti

Ahojte, 

začnem asi tým, že po manuálom pripojení na WIFI priamo cez hodinky sa mi výškomer nakalibroval a funguje správne. UPDATE REMINDERU a KALANDARA taktiež prebehol úspešne.

Co je však opäť záhadou (v podstate o nej tu píšem dosť často) je stále ukazovateľ  batérie. 

Po dobu 3 mesiacov co hodinky používam a môžem napísať, že naozaj naplno, mi batéria ukazovala po nabití 3 dni niekedy 3,5 dňa a percenta klesali naozaj priamo úmerne tomu ako ich používam. 

Po UPDATE NA TIZEN 4 mi po nabití na 100% ukazuje iba 2 dní a 12 hodín.  Zaujímavé však je ze tento údaj stále skáče ako sa mu chce a pritom percenta batérie klesajú. Dnes ráno o cca 05:00 stav batérie 100%, a 2 dní 12 hodín.  Teraz ako píšem je stav batérie 90% a ukazuje 2 dní a 7 hodín. Avšak keď som mal 95 % ukazovalo mi 2 dní a 3 hodiny. Čiže batéria klesla z 95 na 90% avšak čas v dňoch a hodinách sa zvýšil z 2 dní a 3 hodiny na 2 dní a 7 hodín. Tento fenomén som mal už predtým.

Rozmýšľal som aj nad tým ze by to mohlo byt rôznymi zmenami a úpravami no tie som nerobil!!! Tých 10% od 05:00 do 10:30 čiže 5 a pol hodiny sa minulo, telefonovaním, sms (prijatím a odoslaním), FB, WHATSAAP  MESSENGER, VIBER, GMAIL a SAMSUNG HEALTH. ČIŽE SPOTREBA BATÉRIE PRI DOSŤ VEĽKEJ ZAŤAŽÍ HODINIEK ZA 5 a pol hodiny iba 10% dole je fantastická no stále nerozumiem prečo stúpa výdrž v dňoch a hodinách keď by mala klesať. 

0 Like
matoneo
Explorer
Možnosti

Uživatel


@Vlapro  napsal:

Ahojte, 

začnem asi tým, že po manuálom pripojení na WIFI priamo cez hodinky sa mi výškomer nakalibroval a funguje správne. UPDATE REMINDERU a KALANDARA taktiež prebehol úspešne.

Co je však opäť záhadou (v podstate o nej tu píšem dosť často) je stále ukazovateľ  batérie. 

Po dobu 3 mesiacov co hodinky používam a môžem napísať, že naozaj naplno, mi batéria ukazovala po nabití 3 dni niekedy 3,5 dňa a percenta klesali naozaj priamo úmerne tomu ako ich používam. 

Po UPDATE NA TIZEN 4 mi po nabití na 100% ukazuje iba 2 dní a 12 hodín.  Zaujímavé však je ze tento údaj stále skáče ako sa mu chce a pritom percenta batérie klesajú. Dnes ráno o cca 05:00 stav batérie 100%, a 2 dní 12 hodín.  Teraz ako píšem je stav batérie 90% a ukazuje 2 dní a 7 hodín. Avšak keď som mal 95 % ukazovalo mi 2 dní a 3 hodiny. Čiže batéria klesla z 95 na 90% avšak čas v dňoch a hodinách sa zvýšil z 2 dní a 3 hodiny na 2 dní a 7 hodín. Tento fenomén som mal už predtým.

Rozmýšľal som aj nad tým ze by to mohlo byt rôznymi zmenami a úpravami no tie som nerobil!!! Tých 10% od 05:00 do 10:30 čiže 5 a pol hodiny sa minulo, telefonovaním, sms (prijatím a odoslaním), FB, WHATSAAP  MESSENGER, VIBER, GMAIL a SAMSUNG HEALTH. ČIŽE SPOTREBA BATÉRIE PRI DOSŤ VEĽKEJ ZAŤAŽÍ HODINIEK ZA 5 a pol hodiny iba 10% dole je fantastická no stále nerozumiem prečo stúpa výdrž v dňoch a hodinách keď by mala klesať. 


To není ukazatel baterie. Je to pouze odhad softwaru hodinek, jak dlouho vydrží baterie na základě stavu baterie, zřejmě statistiky dosavadního používání a určitě na základě aktuálního využití (= spotřeby) hodinek. Určitě bude jiný odhad, když hodinky aktivně používáš, než když pouze leží na stole. Na tom není nic divného. Po instalaci Tizen 4 se zřejmě dosavadní statistiky smazaly a tím došlo k razantní změně odhadu a časem to třeba zase naroste.

0 Like
Vlapro
Explorer
Možnosti

Ďakujem veľmi pekne za informáciu. Už tomu rozumiem. Si skvelý !!

 

 

0 Like
Chmelda
First Poster
Možnosti

Tak já už jsem je reklamoval v Samsung storu mi tvrdili, že výdrž 1,5 dne je normalní, že nabíjejí každý den (samsung watch).  Slibovaná výdrž je prý maximalní možná. Za mě teda není (to je pak nemusím používat aby vydrželi),  kor pouze při zapnutí notifikací a měření tepu.  Kčemu jsou potom funkce monitoring spánku, když je mám celou noc na nabíječce 🙂 Nicméně, na reklamaci je ochotně poslali. Tak jsem na to zvědav, zda se něco zlepší.....

0 Like
jv18
Big Cheese
Možnosti

Kupoval jsem hodinky s tím, aby mně bezpečně vydržely od rána do večera za všech okolností, při použití všech senzorů, snímačů a tohle plní s přehledem. Nějakou udávanou výdrž jsem bral hodně s rezervou, hodinky přišly na trh v době, kdy bylo běžné nabíjet tenhle typ příslušenství denně, proto bych ani neočekával výdrž atakující 3 dny, resp. ani 2. Mám je na ruce od 6 do 22 hodin, měří tep po 10 minutách, AOD,  za den cca 200 oznámení, která spouští obrazovku, plus nějaké zapisování do Reminderu a tak, večer končím kolem 50%, o víkendu si přidám nějaké monitorování chůze cca 6km. Takže co víc chtít, tohle je podle mě normální. Jsou ale samozřejmě vyjímky, kdy se hodinky rychle vybíjí samovolně i při nečinnosti, ale od toho máme značkový servis. 

0 Like
Chmelda
First Poster
Možnosti

Mě spíš zaráží, že někomu to hodinky vydrží, někomu ne, navíc s každodením nabíjenm do 100% jde do kelu baterie. 3 dny jsem taky nečekal alespoň 2 , ale nevydrží ani to.

0 Like
jv18
Big Cheese
Možnosti

A myslíš 48 hodin nonstop na ruce, nebo dva pracovní dny, kdy je nasadíš ráno a sundáš večer? 

0 Like
Chmelda
First Poster
Možnosti

ideálně 48 hodin nonstop, ale ve finále měření spánku mě nějak netankuje (pokud nabíjíš denně je to stejně na nic),

ale mě nevydrží ani 2 prac dny.

0 Like
deydar
Explorer
Možnosti

Já hodinky kupoval kolem Vánoc 2017 a skutečně vydržely 4+ dny při běžném používání. Od července či srpna 2018 po aktualizaci SW začaly problémy s výdrží, které s přestávkami trvaly dosud. Poslední aktualizaci nehodnotím, zdá se, že problém s výdrží vyřešila, jelikož mám aktuálně spotřebu pod 1% / hod. Pokud jde o senzor tepu, měl by měřit pouze, pokud jste v klidu, takže nastavený interval je hrubě orientační. Přesto, že mám sedavé zaměstnání, počet automatických měření v průměru nepřesáhne 60 /den. Vaši víru ve všemocný značkový servis, který patrně opraví i neopravitelné a vyřeší i SW chyby vývojářů, skutečně obdivuji. Je vidět, že jste spokojený uživatel, který ještě nemusel nic v servisu řešit. Některé nahodilé vady se totiž dost problematiucky dokazují.

0 Like
Chmelda
First Poster
Možnosti

Nehlásám tady , že jsem nadšen značkovým servisem, ale nekomu reklamace pomohla, tak proč to nezkusit....

0 Like