Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Galaxy Watch6 Classic- recenze

(Téma vytvořeno: 14-08-2023 08:34 PM)
727 Zobrazení
potasm
Samsung Members Star ★★★
Možnosti
Hezký den members,

ještě než nastoupím na dovolenou, tak se s vámi rád podělím o mé zkušenosti s novými hodinkami, konkr. Galaxy Watch6 Classic. Jedenáct dní testování už je dost na to, abych mohl otestovat i jejich výdrž.

Balení:

V úzkém a podlouhlém balení, které už od modelu Galaxy Watch4 vypadá stejně najdeme kromě samotných hodinek ještě 20 mm pásek a bezdrátovou 10 W nabíječku. Samozřejmě nechybí i nějaká ta dokumentace. Pásek je silikonový a nabízí nový sytém upínání pomocí tlačítka (připínání řemínků je zase pohodlnější).

20230806_112829.jpg20230806_113433.jpg

Samsung Galaxy Watch6 jsou stejně jako předchůdce vyrobeny z nerezové oceli. U mé stříbrné varianty je tělo hodinek černé a vložené do stříbrného rámu. Na designu se tedy nic nezměnilo. Celkové zpracování hodinek je naprosto prvotřídní. Můžeme připočíst i zvýšenou ochranu proti prachu a vodě. Tady zmíním, že pokud mluvím o předchozí generaci, myslím tím model Watch4 Classic. Žádný nový "Pro" model se letos nekoná. Letošní model se vrací ke klasickému designu a vrací do hry mechanickou otočnou lunetu. Otočná luneta má oproti předchozí generaci prémiovější vzhled a zmenšily se také rámečky.

20230806_112935.jpg

Displej:

Model Galaxy Watch6 Classic disponuje 1,5" AMOLED displejem s rozlišením 480 × 480 px. A musím zmínit vyšší jas 2000 nitů! Displej hodinek se také malinko zvětšil a krycí sklo, které jej chrání je safírové.

20230806_113125.jpg

Hardware:

Samsung Galaxy Watch6 Classic jsou vybavené operační pamětí o kapacitě 2 GB a interní pamětí s velikostí 16 GB. Systém pohání dvoujádrový procesor Exynos W930 s taktem 1,4 GHz.

Software:

Operačním systémem je opět Wear OS ve verzi 4 doplněný o nástavbu One UI Watch 5. Při pohybu v systému hodinek nepozoruji žádné sekání, případně velmi vzácně. Protože se jedná o hodinky s Wear OS od Googlu, je k dispozici obchod Google play. Můžete vyzkoušet hromady ciferníků, sportovní aplikace a bezkontaktní platby přes NFC. Letos přibyla možnost zkombinovat ciferník chytrých hodinek s pozadím telefonu, ke kterému jsou připojeny. Vypadá to stylově. Opět je tu dobrá integrace hodinek s telefony Samsung. Synchronizace budíků, režimu nerušit nebo režimu spánku je pro mě už standard. Ale pokud nepoužíváte mobilní telefon od Samsungu, tak vás čeká několik kompromisů. Například nejste schopni do hodinek dostat oficiální aplikaci fotoaparátu.

Senzory a monitorování:

Samsung Galaxy Watch 6 Classic je jako jediný v řadě vybaven 3D Hallovým senzorem. Srdcem zařízení je i nadále snímač BioActive. Hodinky změří okysličení krve, složení těla, tělesnou teplotu během spánku, krevní tlak, EKG, mnohem hlouběji analyzují spánek a integrují některé velmi zajímavé funkce i pro analýzu tepové frekvence během tréninku. 

Novinka, kterou jakou sportovec oceňuji je, že chytré hodinky jsou nyní schopny vypočítat personalizovanou zónu srdečního tepu, díky čemuž po provedení několika intenzivních tréninků bude zařízení schopno určit, jaká je (nebo by měla být) maximální tepová frekvence, kterou lze dosáhnout, a díky k těmto údajům vytvoří personalizovaný profil, aby měl tepovou frekvenci během tréninku vždy pod kontrolou!

Druhou novinkou je analýza spánku, která se stává ještě hlubší a je rozšířena o vyhodnocovací systém, pomocí kterého budou chytré hodinky po různých analýzách schopny odhalit případné problémy se spánkem a pomoci zlepšit vlastní odpočinek.

Další novinkou u hodinek Samsung Galaxy Watch6 Classic je pak měření teploty. Senzor teploty měla už řada Galaxy Watch5, ovšem u těchto modelů tento senzor sloužil pouze pro sledování menstruačního cyklu. Nyní můžete zapnout měření teploty kůže během spánku. Tuto funkci si zapnete v aplikaci Samsung Health. Nicméně předchozí řada hodinek by ji měla získat s další aktualizací.

Když zůstaneme u měření teploty, tak nám hodinky umožňují měřit také teplotu povrchů a vody. Pro měření jednotlivých povrchů a vody je nutné využít samostatnou aplikaci. Její název je Thermo Check a najdete ji v Google Play pro hodinky i mobilní telefon. Pokud chcete měřit teplotu pevných povrchů, musíte sundat hodinky ze zápěstí. Při měření teploty vody musí hodinky zůstat nasazeny na ruce.

20230806_113135.jpg

Výdrž:

Dostáváme se k odstavci, který bude zajímat asi všechny. Galaxy Watch6 Classic postrádají 590 mAh baterii, kterou jsme viděli u Watch5 Pro, a navzdory větší velikosti má stejnou baterii jako v základní verzi nové řady. Ano, výdrž nového modelu je největší nevýhoda těchto hodinek. Osobní zkušenost je u mě 2 dny výdrže s hodinovou aktivitou každý den, měření tepu každých 10 minut, placení hodinkami, notifikace, měření spánku se zjišťováním hodnoty kyslíku v krvi a měření teploty kůže během spánku.

Sice se zvětšila kapacita baterie hodinek, ale také se zvětšil displej a jeho rozlišení. Pokud jste majitelé Galaxy Watch4, tak si určitě polepšíte, naopak pokud jste majitelé modelu Watch5 Pro, přijde zklamání.

Závěrečné zhodnocení:

Galaxy Watch6 Classic jsou pro mě chytré hodinky, které mají skvělý design, větší displej s vyšším rozlišením a menšími rámečky. To byl hlavní důvod, proč jsem nový model zakoupil a vyměnil to za trochu slabší výdrž. Pokud pro vás není prioritou výdrž na jedno nabití, tak se dle mého jedná o nejlepší hodinky s Wear OS.

Děkuji za přečtení.

potasm

 

 

 

 

 


8 Odpovědi
Raddi
Big Cheese
Možnosti
Užívejte dovču a děkuji za profi shrnutí. Věřím, že brzká aktualizace doladí pár dětských nemocí a hodinky se stanou stejně dokonalými jako byly GW4.
IT technik
BritneyBitch
Voyager
Možnosti
Hezkou dovču přeji. Škoda té tragické baterie.
JeoCZ
Helping Hand
Možnosti
Díky za recenzi. Jen drobná oprava, Classic verze (stejně jako u modelu 4) je z nerezové oceli, z hliníku jsou jen ty bez lunety. Hezkou dovolenou.
potasm
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

@BritneyBitch @Raddi díky!

@JeoCZ díky za upozornění, popletl jsem si verze (v příspěvku již opraveno)


PetrV
Troubleshooter
Možnosti
Super , já pro ně jdu zítra , přecházím s GW 46 mm po 4letech , věřím že budu nadšený , i když staré hodinky stále nabíjím po cca 3 dnech . Jen je trochu škoda , že u Samsungu není možnost výběru těla hodinek a řemínků zvlášť .
S23 ultra 512GB
0 Like
potasm
Samsung Members Star ★★★
Možnosti
@PetrV
pro Vás to bude skok do jiného světa 🙂 vzhledově i funkčně se hodinky opravdu posunuly o kus dál.

0 Like
PetrV
Troubleshooter
Možnosti
Tak si zatím zvykám 😉 ,jen to diktování SMS mě mrzí , nejspíš se musí zapnout Google asistent , do toho se mi moc nechce 😡.
Oproti GW46 mm jsou ty nové GW6 clasic docela malé , čekal jsem že budou větší , rozhodně menší variantu nemohu doporučit , řemínek mohl mít taky o 2 dírky více , vůbec bych se nezlobil .
S23 ultra 512GB
Sheffield
Navigator
Možnosti
Dobrý den, s odstupem času se chci zeptat jak je to po delším používáním hodinek s vydrzi baterie hodinek? Děkuji za reakci defakto všem co mají tyto hodinky.
0 Like