Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ue55mu7002 + harman/kardon bds280

(Temat utworzony: 21-08-2020 12:06 AM)
517 Wyświetlenia
lotrabbartol
Apprentice
Opcje

Posiadam TV jak w temacie i amplituner jak w temacie spięte poprzez HDMI-ARC (port hdmi4 w tv). Nie można sterować głośnością amplitunera za pomocą pilota tv. 

Podobny problem jest opisany tutaj: https://eu.community.samsung.com/t5/audio-video/anynet-hdmi-cec-and-arc-not-working/td-p/503583

 

Czy firma samsung coś w tym kierunku zrobiła, aby HDMI-CEC i HDMI-ARC działało poprawnie? Dodam że ten sam amplituner z TV Philips działa poprawnie po HDMI-ARC. 

15 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@lotrabbartol  Czy wiesz, że wsparcie dla modeli z 2017 roku już się zakończyło ?

0 Like
lotrabbartol
Apprentice
Opcje

Dla mnie wsparcie dla modeli w których HDMI-ARC (HDMI-CEC) nie działa powinno trwać dopóki problem nie zostanie naprawiony, ponieważ ten problem występował i występuje nadal w nowszych modelach. Na infolinii samsung zbywa klientów, odsyła do producenta amplitunera (chociaż amplituner pod TV innego producenta działa poprawnie z HDMI-ARC). Problem samsungowi był zgłaszany w w/w linku w czasie gdy wsparcie dla TV jeszcze było i samsung nie zrobił NIC w tym temacie. W obecnej sytuacji chcąc mieć TV 4K i dobry dźwięk (nie z soundbar-a bo tylko z kolumn głośnikowych, bo to nie ma co porównywać) pozostaje kupić TV innej firmy niż samsung.   

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@lotrabbartol  Nie tak dawno pomagałem jednej osobie na tym forum z uruchomieniem  HDMI-ARC i już działa bez problemu. Poza tym wszystkie odbiorniki są wspierane do 3 lat od daty wprowadzenia na rynek.

Domyślam się masz Harman Kardon BDS 280 Firmware V2.86.0 ?

0 Like
lotrabbartol
Apprentice
Opcje

Tak mam najnowszy firmware zarówno a TV jak i  w amplitunerze. Mogę prosić o link to tematu może u mnie też zadziała?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@lotrabbartol  Link Ci nie pomoże, jak masz, pilota klasycznego do TV to napisz do mnie wiadomość prywatną.

0 Like
jaro7227
First Poster
Opcje

Witam też mam problem z SAMSUNG HDMI ARC nie mogę połączyć HK BDS 280 z softem v2,86

0 Like
jaro7227
First Poster
Opcje

Nie mogę znaleść wiadomości prywatnej aby opisać Panu problem

0 Like
jaro7227
First Poster
Opcje

Dało się to połąc,yć ?

0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@jaro7227, nie wiem, jakie rozwiązanie na priv podaje @vdsl2, ale w ten sposób możesz wysłać do niego wiadomość prywatną: https://eu.community.samsung.com/t5/aplikacje-i-us%C5%82ugi/poradnik-jak-wys%C5%82a%C4%87-wiadomo%C5...


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

0 Like