Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Tylko 4k@30Hz przy połączeniu laptopa przez USB-C->HDMI

(Temat utworzony: 08-01-2023 10:38 PM)
594 Wyświetlenia
Members_8n90erR
First Poster
Opcje

Gdy podłączam laptopa do telewizora przez kabel USB-C->HDMI do TV z serii QN85A (QE75QN85AATXXH), jedyną obsługiwaną częstotliowością odświeżania jest 30Hz. Ważne jest, że podłączałem też tego samego laptopa przez ten sam kabel do monitora LG i tutaj nie było problemów, 60Hz działa jak należy. A więc nie jest to problem laptopa ani kabla - problemem musi być telewizor.

Czy jest jakaś opcja w tym telewizorze, która musi być włączona, aby zaczął obsługiwać 4K@60Hz?  

Nie mam niestety dostępu do innych urządzeń obsługujących 4K niż dwa laptopy. Martwi mnie, że jeśli kupię w przyszłości PS5, telewizor może również w pełni nie obsłużyć 4K.

Dodatkowe szczegóły:

  • Próbowałem różne porty HDMI na telewizorze, w tym HDMI4, jedyny w standardzie 2.1 (który powinien obsługiwać nawet i 120Hz)
  • Próbowałem dwa laptopy, oba marki Dell.
  • Kupując kabel miałem na uwadze, aby obsługiwał 4K@60Hz, i tak jak mówię, na monitorze jest ok.
0 Like
4 Odpowiedzi
Edys075
Samsung Members Star ★
Opcje
Spokojnie twój telewizor bez problemu podłączony do konsoli wyciągnie 4k/60hZ.

Próbowałeś może w telewizorze ustawić tryb gry ? Często dopiero po aktywacji owego trybu telewizor rozpuści skrzydła w postaci płynności ekranu czyt. Hz

Spróbuj też na mniejszych rozdzielczościach podłączyć telewizor.


Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.


patyczak
Big Cheese
Opcje
Nie ma znaczenia, pod który port HDMI podłączysz lapka. Nie podałeś modelu lapka i karty graficznej. Nie podałeś czy lapek ma kartę dedykowaną. W panelu karty (nie zintegrowanej) musisz dodać wyświetlacz i dostawać ustawienia karty pod TV. Wszystko zależy od karty, jej ustawień. I trzeba pamiętać, że TV, to nie monitor 😉
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Members_8n90erR  Tylko że kabel USB-C->HDMI  obsługuje 4K@60Hz

Aby uzyskać 60/120Hz zaleca się podłączyć oba urządzenia po HDMI.

Zerknij do instrukcji od strony 170.

https://downloadcenter.samsung.com/content/UM/202109/20210910124253866/OSNDVBEUA-7.2.0_EM_OSCAR_EU_P...

vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Members_8n90erR  Czy włączyłeś w TV rozszerzenie sygnału wejściowego dla HDMI?

0 Like