Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Trwa uwierzytelnianie CI+ w UPC, Samsung UE55MU6172UXXH

(Temat utworzony: 27-08-2018 02:18 PM)
2738 Wyświetlenia
Adaś
Journeyman
Opcje

Witam,

 

Mam pytanie. Czy ktoś może się spotkał z tym, iż telewizor przy każdym włączeniu wyświetla menu karty CI z komunikatem trwa uwierzytelnianie. Trwa to dosłownie kilka sekund i znika. W czasie oglądania żadnych problemów.

 

1. Telewizor znajduje się na liście UPC

2. Zrobiłem zgłoszenie do UPC

3. Był technik sprawdził kartę, sygnał; włożył  swoją kartę (reaguje tak samo)

4. Oprogramowanie karty uaktualnione (TV Seriale)

5. Telewizor ma najbardziej aktualne oprogramowanie (też uaktualnione)

6. TV ma dobry tydzień

 

Problem zgłosiłem także do samsunga i czekam na kontakt. Technik UPC stwierdził, iż starsze modele z wolniejszymi procesorami mogły tak tobić, dlaczego ten tak robi nie wie. Być może ten typ tak ma? Wszystko inne działa poprawnie. TV nie zapamiętuje uwierzytelniania? Poradził poszukać na forach, nic nie znalazłem - więc pisze tu.

Będę wdzięczny za jakieś info.

0 Like
11 Odpowiedzi
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć 

 

0 Like
Adaś
Journeyman
Opcje

1240 nowszej nie ma do pobrania. 

0 Like
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć 

 

Moduł CI z kartą służy do uwierzytelnienia użytkownika co oznacza, że taki komunikat może się pojawić.

0 Like
Adaś
Journeyman
Opcje

Ale nie za każdym włączeniem. Są modele które wykonują to błyskawicznie i w tle.  

0 Like
Adaś
Journeyman
Opcje

Myśle ze winą jest Soft. 

0 Like
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć 

 

Tak masz rację, jest to ściśle uzależnione od prędkości komunikacji czy też wymiany danych między modułem a tv.
Skoro tv działa poprawnie i kanały są poprawnie dekodowane znaczy to, że komunikacja jest poprawna.

0 Like
Adaś
Journeyman
Opcje

Wiec sytuacja wyglada tak:

Godzinę temu oddzwonił do mnie konsultant z Samsunga. Po pierwsze komunikat nie powinien się wyswietlac. Soft który posiadam 1240 jest najaktualniejszy. Problem może leżeć po stronie karty która dostarcza UPC. Były już podobne zgłoszenia i wymiana karty na kartę innego producenta eliminowało powyższe. UPC ma różnych dostawców kart. Gdy był ostatnio technik nie zwróciłem uwagi jakiego producenta jest jego karta. Do tego karta danego producenta powinna spełniać standard CI + 1.3 , a niestety nie wszystkie karty spełniają ten standard. Dlatego polecił zrobić mi kolejne zgłoszenie w UPC i zapytać się wprost czy moja karta (konkretny producent) spelnia go. Oczywiście konsultant UPC tego nie jest w stanie sprawdzić. Umówiliśmy się ze tak zrobię. Jeśli sytuacja się nie zmieni po wymianie na kartę innego producenta Samsung będzie dalej sam drążył temat z UPC i swoim serwisem tak by rozwiązać problem i z nim mnie nie zostawić. 

Zadzwonilem wiec do UPC, wyjaśniłem w czym rzecz. W piątek wieczorem mam umówiona kolejna wizytę technika. 

 

Adaś
Journeyman
Opcje

W uzupełnieniu wątku:B8C0DB6E-86D9-4D61-84FB-0F0A2A1FB52A.jpeg

 

 

 

StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć 

 

0 Like