Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprawdź, jak udostępnić obraz ze smartfona Samsung na Twoim telewizorze Samsung.

(Temat utworzony: 23-11-2018 01:04 PM)
105819 Wyświetlenia
StaszekM
Helping Hand
Opcje

 

001.PNG

 

Aplikacja Samsung Smart View umożliwia oglądanie treści z telefonu komórkowego na ekranie telewizora Samsung Smart TV oraz sterowanie telewizorem za pomocą telefonu.

 

Pamiętajcie aby telewizor i smartfon połączone były do tej samej sieci WiFi.

Jak skonfigurować sieć WiFi w telewizorze?

 

Funkcje aplikacji Samsung Smart View:

 

Zdalne sterowanie telewizorem.

 

003.PNG

 

Odtwarzaj treść z telefonu komórkowego.

 

004.PNG

 

Aby wywołać funkcję Smart View należy ją wybrać z górnej belki na telefonie.

 

002.jpg

 

Po uruchomieniu aplikacji Smart View pojawi się lista dostępnych urządzeń.

 

005.jpg

 

Z listy wystarczy wybrać urządzenie z którym chcemy się połączyć.

Po wybraniu telewizora z listy na urządzeniu pojawi się komunikat z prośbą o zaakceptowanie połączenia.

 

006.JPG

 

Klikamy zezwól i następuje połączenie.

 

007.JPG

 

Teraz możemy cieszyć się udostępnionym ekranem smartfona na telewizorze.

101 Odpowiedzi
anitakon
First Poster
Opcje

Witam mam telefon samsung Galxy S5 NEO i tv Samusung i nie dziala mi ta funkcja. Komnkretnie chodzi o odtwarzanie filmów ze strony   beactivetv.   

0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

Cześć @anitakon

 

Możesz podesłać jakieś screeny obrazujące utrudnienia? Pomoże to w diagnozie sytuacji.

 

pablo81
Journeyman
Opcje

Witam

Nie mam co prawda smartfonu Samsung ale też nie mogę się połączyć przez smart view z moim telewizorem ( telefon go nie widzi). Mój telefon to vernee mix a tv UE55NU7102. steruję telewizorem przez aplikację smart things ale przesyłać obrazu nie mogę właśnie. Jak mógłbym to robić? 

0 Like
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć @pablo81

 

Jeśli masz telefon innego producenta do przesyłania danych należy użyć funkcjonalności telefonu.
U różnych producentów ta funkcja różnie się nazywa na przykład bezprzewodowy ekran, udostępnianie ekranu, dublowanie ekranu.
Zazwyczaj znajduje się w menu odpowiedzialnym za ustawienia sieci.

 

a.jpg

 

 

0 Like
pablo81
Journeyman
Opcje

StaszekM ok dzięki to by się zgadzało jest u mnie wyświetlacz zdalny. A w drugą stronę? Znaczy ekran z telewizora na smartfonie? W smart things niby powinno to być możliwe z tego co widziałem na filmikach w aplikacji

0 Like
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć @pablo81

 

Ta funkcja działa pod warunkiem ze telewizor jest w nią wyposażony, a nie wszystkie taką posiadają. 

 

Dla przykładu.

 

Capture2.JPG

Capture2a.JPG

0 Like
WalkerNSP
Apprentice
Opcje

Witam

Telewizor Samsung UE49NU7172 i telefon Samsung Galaxy A5(2016), po połączeniu mam jedynie obsługę pilota w app SmartThings. Czy istnieje jakaś inna możliwość przerzucenia obrazu? 

SmartView app ściągnieta na tel. nie działa. 

Kolejne próby to laptop dell Inspiron 7559 i TV.

Wifi Direct podczas łączenia TV się rozłącza się z sieci WiFi . Czy można podłączyć go na sztywno do routera? 

Raz mi się udało połączyć laptopa dell z TV, wskazywało "Połączono" , na TV komunikat "Zezwól" ale obraz i tak się nie sklonował/ pojawił. Czy coś trzeba gdzieś aktywować ?

 

0 Like
RadekK
Hotshot
Opcje

Hej @WalkerNSP,

Telefon A5 2016 nie wspiera opcji Screen Mirroring. W związku z tym będziesz mógł przerzucić tylko pojedyńcze elementy (obraz, film) za pomocą zewnętrznej aplikacji i WiFi Direct. Wpisz w sklep play frazę "Cast" lub "Allcast" i wypróbuj wybraną apkę.

 

Odnośnie do przekazywanie obrazu z laptopa do TV @StaszekM powie coś więcej.

0 Like
pablo81
Journeyman
Opcje

Aplikacja Screen Mirroring pozwala udostępniać obraz z telefonu na telewizor i to nie tylko z aparatu Samsunga 

0 Like