Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z połączeniem laptopa z Samsung AU7192 43 TV

(Temat utworzony: 15-08-2021 01:46 PM)
953 Wyświetlenia
TomekMajster95
First Poster
Opcje

Witam,

Mam problem z bezprzewodowym połączeniem laptopa ASUS TUF DASH F15 z TV SAMSUNG AU7192. Zarówno laptop jak i telewizor są połączone z tą samą siecią  wi-fi (dostawca internetu Orange). Wszystkie sterowniki na laptopie (pracuje w systemie Windows 10 oraz telewizorze zostały zaktualizowane (obecna wersja aktualizacji na tv to 1506). Przy próbie połączenia laptop dodaje urządzenie, ale na telewizorze pokazuje się "prośba o połączenie się z XXX nie powiodła się. Spróbuj połączyć ponownie za pomocą urządzenia mobilnego. Próbowałem już wyłączania zapory w programie antywirusowym (program McAfee) oraz zmian opcji w zakładce "wyświetlanie na tym komputerze". Dodatkowo w aplikacji Samsung Smart View nie wykrywa mi telewizora, chociaż są połączone z tą samą siecią wi-fi. Proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

0 Like
10 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Już na forum mamy takie tematy nie tylko z modelami z 2021 ale też starsze 2020,2019 z poziomu Windows Z poziomu telefonu można udostępnić ekran przez Smart View.

TomekMajster95
First Poster
Opcje

Przeglądałem podobne posty na forum, ale rozwiązania w nich zastosowane nie przyniosły u mnie żadnych efektów.

0 Like
TomekMajster95
First Poster
Opcje

ok, dzieki. W takim razie czekam aż naprawią tą aplikację.

0 Like
BasiaW
Navigator
Opcje

Hej @TomekMajster95 

Laptop z telewizorem można połączyć też przez opcję Udostępniania ekranu systemu Windows 8 i 10. Funkcja ta jest dostępna po wciśnięciu WIN+P. Tutaj należy wybrać ekran bezprzewodowy, a następnie telewizor z wyświetlonej listy dostępnych urządzeń.

Jeśli powyższe nie działa, to warto odłączyć router i TV z prądu na chwilę. Ewentualnie można przytrzymać przycisk power na pilocie od telewizora do momentu aż telewizor się wyłączy i sam włączy- jest to reset podobny do prądowego.

vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@BasiaW  Autor tematu właśnie w ten sposób nie może się połączy ta opcja nie działa od modeli 2019 roku na starszych modelach nie ma problemu. Zerknij do tego tematu.

https://eu.community.samsung.com/t5/telewizory/problem-z-po%C5%82%C4%85czeniem-laptopa-z-smart-tv/m-...

wojwoz
Apprentice
Opcje
Cześć,

Mam problem z podlaczenie laptopa Dell Vostro 15 3510 do TV SAMSUNG QE50QN91B. W zasadzie skorzystałem z wszystkich opcji wynikających z funkcji TV i znalezionych w necie. Obawiam się, że to braki laptopa lub kwestią systemu (Windows 11 Pro), ale może znacie jakieś rozwiązanie?

Pozdrawiam 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@wojwoz  A czy za pomocą aplikacji Easy Connection to Screen też sprawdzałeś?

https://eu.community.samsung.com/t5/telewizory/problem-z-po%C5%82%C4%85czeniem-laptopa-z-samsung-au7...

wojwoz
Apprentice
Opcje
Dzięki za odpowiedź. Akurat z aplikacji (przynajmniej tymczasowo) nie mogę skorzystać. Nie mam pełnych uprawnień administratora (laptop służbowy). Poproszę o sciagniecie tej aplikacji, ale może jest inne rozwiązanie? Tak jak pisałem, z tego, co widzę opcji jest dużo podłączenia bezprzewodowego, ale to chyba braki lapka lub wina systemu.
0 Like