Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

rozłączanie internetu w TV, UE46ES7000

(Temat utworzony: 11-01-2019 11:19 PM)
760 Wyświetlenia
Marika83
First Poster
Opcje

Dzień dobry, proszę o pomoc w związku z problemami na linii TV- internet. Tv model UE46ES7000.

Przy przeprowadzce zmieniliśmy modem i router na 2w1 czyli modem z routerem :smiling-face: dostawca i opcje netu takie same. Od jakiegoś czasu net przez wifi przestał działać, w ustawieniach nie można było nawet hasła wpisać bo wszystko znikało zanim nacisnęłam cyferkę.

Podłączyłam modem z tv kabelkiem i myślałam, że jest ok bo można było wejść w aplikacje, ale po chwili przy wyborze z listy pojawia się: połączenie z internetem zostało utracone. W MENU/Stan sieci widnieje info: masz połączenie z internetem.

Gdy próbuję wejść w Samsung Apps pojawia się: brak połączenia z siecią. Czasem uda się wejść to po chwili pokazuje się: wystąpiły zakłócenia w sieci, error code 013. Lub usługa jest niedostępna z powodu zakłócenia sieci. I mnie wywala.

Aktualizacja oprogramowania zrobiona.

Czy wiecie może gdzie leży problem?

0 Like
7 Odpowiedzi
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Marika83 Możesz podać jaki to model modemu  ? 


0 Like
Marika83
First Poster
Opcje

Technicolor, model: CGA2121

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@kamil40013W tych modelah wersji ES był ł problem z moduem WIFI 

0 Like
Marika83
First Poster
Opcje
modem jest podłączony kablem z tv
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Marika83Nie ma  znaczenia jak jest podlączony czy przez kabel czy WIFI tak samo będzie się zachowywał przy uszkodzonym module WIFI.

0 Like
Marika83
First Poster
Opcje
ale przez 6 lat wszystko działało :smiling-face:
0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Jeżeli do tej pory wszystko działało, to raczej wskazuje na fakt, że telewizor nie dogaduje się z nowym routerem.

Sprawdź jak będzie się zachowywał, gdy połączysz go z siecią używając telefonu jako punktu dostępowego.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like