Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Ustawienia eksperckie wynoszą zero i nie można ich zmienić

(Temat utworzony: 07-08-2023 04:38 PM)
669 Wyświetlenia
Tango5i3rra00
First Poster
Opcje

Witam. Posiadam od niedawna Tv qled qe55q77a  nabyłem go w lombardzie jedynym mankamentem był nie działający pilot. Telewizor działał chyba normalnie w pierwszej chwili może miałem wrażenie że był trochę za bardzo przesycony jednym kolorem. Popatrzyłem na ustawienia obrazu jasność, kontrast itd. Mogłem zmieniać wartości od 0 do 50 bez problemu i widziałem zmiany ale pozostawiłem wartości takie jak były i wróciłem z tv do domu. Tam podłączyłem go do internetu chyba pobrał aktualizacje , podłączyłem konsole myślę że wszystko było ok 😁. Weszłam w ustawienia obrazu ponownie i wartości które mogłem wcześniej zmieniać od 0 do 50 teraz wynoszą 0 a próba ich zmiany, zmienia max na 1 a ekran ciemnieje raczej. Zresetowałem obraz i strasznie się rozjaśnił a wartości(jasność , kontrast , kolor itp itd) dalej nie mogę zmienić czyli ciągle 0 a zmiana powoduje znowu przyciemnienie i tak w kółko. Nie mogę zresetować urządzenie bo pin standardowy został zmieniony. Wyskakuje jakieś info żeby wejść w tryb serwisowy i ustawić type, local set, front color option. Ale nic mi to nie mówi 😕 Proszę jest ktoś kto wie czy można coś zrobić ? Czy telewizor jest wadliwy czy poprostu pomieszałem coś w ustawieniach ?

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Tango5i3rra00  Masz tutaj jak zmieć pin w TV

https://www.samsung.com/pl/support/tv-audio-video/jak-moge-zresetowac-zapomniany-kod-pin-w-tv-f9000/

A tutaj jak zresetować TV do ustawień fabrycznych.

Reset flash:

Włącz TV
Naciśnij i przytrzymaj przez 5 sek. przycisk Power na TV
Następnie naciśnij i przytrzymaj przez 5 sek. przycisk Power na pilocie
Odczekaj 30 sek. - 1 min. Logo startowe TV pokaże się na chwile i zniknie
Odczekaj następnie 30 sek. - 1 min. TV uruchomi się automatycznie pokazując stronę startową
Ważne. Sposób ten zalecany jest dla TV podłączonych do Internetu, gdyż po resecie część ustawień przywracana jest poprzez sieć. Może on przywrócić ustawienia fabryczne całego telewizora, więc ważne jest spisanie dotychczasowych ustawień. Jeśli TV nie ma połączenia z siecią- nie wolno go wykonywać.

Ważne: Podczas wykonywania resetu, nie odłączaj kabla zasilającego. Gdy TV nie odpowiada przez 3 min, należy włączyć TV za pomocą pilota I spróbować wykonać reset ponownie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 Odpowiedzi
Rozwiązanie
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Tango5i3rra00  Masz tutaj jak zmieć pin w TV

https://www.samsung.com/pl/support/tv-audio-video/jak-moge-zresetowac-zapomniany-kod-pin-w-tv-f9000/

A tutaj jak zresetować TV do ustawień fabrycznych.

Reset flash:

Włącz TV
Naciśnij i przytrzymaj przez 5 sek. przycisk Power na TV
Następnie naciśnij i przytrzymaj przez 5 sek. przycisk Power na pilocie
Odczekaj 30 sek. - 1 min. Logo startowe TV pokaże się na chwile i zniknie
Odczekaj następnie 30 sek. - 1 min. TV uruchomi się automatycznie pokazując stronę startową
Ważne. Sposób ten zalecany jest dla TV podłączonych do Internetu, gdyż po resecie część ustawień przywracana jest poprzez sieć. Może on przywrócić ustawienia fabryczne całego telewizora, więc ważne jest spisanie dotychczasowych ustawień. Jeśli TV nie ma połączenia z siecią- nie wolno go wykonywać.

Ważne: Podczas wykonywania resetu, nie odłączaj kabla zasilającego. Gdy TV nie odpowiada przez 3 min, należy włączyć TV za pomocą pilota I spróbować wykonać reset ponownie.

Tango5i3rra00
First Poster
Opcje

Dziękuję Ci bracie 😁 działa wszystko tak jak napisałeś 😁 oby to tylko chwilowa zawieszka.

0 Like