Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

QE65Q60RA przerywa dźwięk z soundbara po aktualizacji 1392

(Temat utworzony: 08-01-2022 10:32 PM)
2241 Wyświetlenia
jacina
First Poster
Opcje

Jak w temacie, po wczorajszej automatycznej aktualizacji softu do 1392 przerywa co jakiś czas dźwięk z soundbara Panasonic. Krótkie przerwy, jakby się wyłączał dźwięk na pół sekundy, wydaje się że dość przypadkowo, ale kilka razy na minutę. Z dekodera, aplikacji, naziemnej wszędzie to samo. Dźwięk przez głośniki z TV idzie normalnie. Przed aktualizacją działało normalnie.

0 Like
44 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@jacina  Jak jest podłączony soundbar po HDMI czy optycznym?

jacina
First Poster
Opcje

hdmi4 arc

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje
@jacina Nie zauważałem takiego problemu u siebie mam 43Q60RAT i 43RU7472 oba telewizory mają tę samo wersje FW i podłączone z kinem Samsung i soundbar.
jacina
First Poster
Opcje

da się jakoś wrócić do poprzedniej wersji softu?

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@jacina, Nie ma takiej możliwości.


vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@jacina  Jeszcze nikt na forum nie zgłaszał takiego problemu jaki jest u ciebie a ta aktualizacja jest od 16.12.2021. Proponuje wymienić kabel HDMI.

jacina
First Poster
Opcje

po wymianie kabla HDMI niestety bez zmian...

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@jacina  Pozostaje zgłosić problem do serwisu żeby sprawdzili twój TV.

https://www.samsung.com/pl/support/service-center/

jacina
First Poster
Opcje

Poczytałem trochę na zagranicznych forach i wygląda na to że to może być problem z procesorem, konkretnie z tzw. zimnymi lutami. Sprawdziłem soundbar na starym TV i na połączeniu przez bluetooth z telefonem i usterka w każdym przypadku również występuje. Więc to nie wina samsunga i aktualizacji, tylko wystąpiła modna skądinąd w teraźniejszych czasach koincydencja.

0 Like