Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przycinanie obrazu podczas oglądania telewizji naziemnej 55mu7042

(Temat utworzony: 28-12-2018 10:44 AM)
361 Wyświetlenia
suchy06
Explorer
Opcje

Witam. Jestem nowym posiadaczem telewizora samsung 55mu7042. Problem z jakim boryka się telewizor polega na delikatnym przycinaniu obrazu co kilka minut. Wygląda to tak jak przy buforowaniu obrazu podczas oglądania czegoś przez internet. Jest to bardzo irytujące szczególnie w przypadku transmisji sportowych. Podłączona jest telewizja naziemna z kablówki. Dodam, że wcześniej posiadałem 8 letni telewizor samsunga i problemu nie było. Moje podejrzenia padają na wadliwy moduł smart connect. Dodam, że przycinanie obrazu nie występuję przy oglądaniu tv z inncyh źródeł (USB/youtube itp). Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

0 Like
245 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@PionaTak jest potrzebny mocniejszy sygnał bez żadnych zakłóceń w instalacji antenowej. Miałem sporo różnych przypadków instalacja antenową czy samym kablem i zanikiem obrazu sporo musiałbym opisywać, ale dam Ci przykład na kilku kanałach o tych samych godzinach 10,11,12 itd znikał, obraz na dekoderze co pierwsze zrobiłem, sprawdziłem poziomy sygnału wszystko OK. Wymieniłem, dekoder na drugi dzień te sam problem szukam, dalej wymiana kabla - strzał w dziesiątkę problem ustąpił.

0 Like
Piona
Student
Opcje

Czyli jak u mnie jest jakość sygnału 92, a siła 100 to po wymianie kabla powinno być 100/100 żeby odbiór był bez zakłóceń? 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@PionaNie koniecznie może być 100/100 jest wiele czynników ma na to wpływ. Wezwij jakiś serwis antenowy sprawdzą całą instalacje poprawią połączenia na złączach ewentualnie wymienią kabel.

0 Like
Piona
Student
Opcje

Dzięki za zainteresowanie problemem, po świętach zajmę się tym i zobaczymy co z tego wyjdzie. Dam znać za kilka dni

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje
0 Like
marat85
Apprentice
Opcje
@vdsl2 TV mam Samsung UE55MU7002T. Przywracałem tv do ustawień fabrycznych, obraz nadal się wiesza/przycina na 1-2 sek. Aktualizacja oprogramowania nic nie pomogła. Podłączoną mam kablówkę z Inei, także myślę, że jakoś sygnału powinna być raczej dobra. Przycięcia występują w różnym odstępie czasowym, nie tak jak u @Piona co 15 min. Pod tv stoi wieża z głośnikami, radiobudzik, a poniżej moduł One Connect i dekoder z kablówki. Jakieś 1,5m dalej stoi modem od internetu.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@marat85Czyli ty masz podłaczony dekoder po HDMI a nie przez wejście antenowe w TV?

A firmware w TV masz wer 1260 ?

0 Like
marat85
Apprentice
Opcje

Tak, dekoder podłączony jest przez HDMI z TV.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@marat85To może być inny problem jak zaniki sygnału po HDMI też nie wiem jaki masz dokladny model dekodera a jest ich kilka?

0 Like
marat85
Apprentice
Opcje
Wiem, że dekoder nie jest z tych "najnowszych".
0 Like