Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Pilot smart wybieranie numeru nie dziala

(Temat utworzony: 27-08-2021 09:49 PM)
8908 Wyświetlenia
Dasd55
Student
Opcje

W TV Samsung QLED QE43Q65AAU z pilotem r-nz nie działa mi wpisywanie numeru kanału. Na przycisk numerów tv w ogóle nie reaguje. Już przy pierwszej konfiguracji nie mogłem ustawić kodu PIN bo nie pojawiała się opcją wyboru numeru, ale dalo się to na szczęście pominąć. 

Niby oprogramowanie tv jest aktualne. Coś jeszcze da się z tym zrobić? 

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@Dasd55@shado80, jeśli chodzi o konfigurację początkową po zakupie TV, to pilot najpierw trzeba sparować z telewizorem, żeby działał poprawnie. Trzeba trzymać przyciski play/pauza oraz cofania (zakręcona strzałka) do momentu, aż pojawi się komunikat, że parowanie pilota zostało zakończone.

A jeśli chodzi o zmianę kanałów na dekoderze, to trzeba przeprowadzić konfigurację pilota uniwersalnego: https://eu.community.samsung.com/t5/telewizory/poradnik-konfiguracja-uniwersalnego-pilota/m-p/363307... 


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

29 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Dasd55  Proponuje Ci kontakt z infolinią Samsung tel. 22 607 93 33.

shado80
Navigator
Opcje
Potwierdzam. Kupiłem rodzicom ten tv i miałem dokładnie taki sam problem. Musiałem użyć telefonu, żeby przejść przez konfigurację. Chyba nikt tego tv nie testował przed wypuszczeniem na rynek. Co ciekawe wpisywanie kanału działa na kanałach tv stacjonarnej, ale nie działa przy hdmi. Na razie moi rodzice używają stary dobry pilot ze starego tv Samsunga z tradycyjnymi przyciskami.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@shado80  napisał(a):
 Co ciekawe wpisywanie kanału działa na kanałach tv stacjonarnej, ale nie działa przy hdmi. 

Jak jest wybrane źródło HDMI to po wybraniu numeru kanału to się nie przełączy na naziemną/kablową.

shado80
Navigator
Opcje
Jeśli masz dekoder np Polsatu podłączony po hdmi to nie przełącza na naziemną tylko zmienia kanały na dekoderze. Już na moim kilkuletnim tv Samsunga działa to poprawnie. W tym tv już utykasz na konfiguracji zaraz po podłączeniu tv do prądu. Tv każe Ci skonfigurować pin i nie da się tego zrobić z pilota, bo nie działa wpisywanie numerów. Ja to obszedłem używając do konfiguracji telefonu, ale rodzice sami by tego nie ogarneli.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Jak dla mnie jest to normalne gdy mamy podłączony dekoder i skonfigurowane sterowanie urządzeniami. Co do samego PINU przy pierwszej konfiguracji nie miałem takiego problemu w modelach z 2019 roku. Jak uważasz że coś jest nie tak TV to proponuje zgłosić do serwisu.

Rozwiązanie
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@Dasd55@shado80, jeśli chodzi o konfigurację początkową po zakupie TV, to pilot najpierw trzeba sparować z telewizorem, żeby działał poprawnie. Trzeba trzymać przyciski play/pauza oraz cofania (zakręcona strzałka) do momentu, aż pojawi się komunikat, że parowanie pilota zostało zakończone.

A jeśli chodzi o zmianę kanałów na dekoderze, to trzeba przeprowadzić konfigurację pilota uniwersalnego: https://eu.community.samsung.com/t5/telewizory/poradnik-konfiguracja-uniwersalnego-pilota/m-p/363307... 


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

Dasd55
Student
Opcje

Sparowanie pilota dalo radę :smiling-face: juz miałem pisać ze dziala wszystko poza wybieraniem numeru więc pilot wydaje się sparowany, ale spróbowałem z przytrzymaniem klawiszy i cyk wszystko działa. Dzięki!

W starszych modelach faktycznie wszystko działało od razu

0 Like
shado80
Navigator
Opcje
Potwierdzam - działa. Dzięki!
0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@Dasd55@shado80, cieszę się, że już działa, chłopaki! Tak jest, piloty Smart działają hybrydowo — Bluetooth+podczerwień, dlatego bez sparowania coś tam można poklikać, ale na 100% "gotowy do boju" pilot będzie tylko po jego uprzednim sparowaniu.

Pamiętajcie, po każdym resecie TV pilot trzeba parować na nowo. A jeśli pilot przestaje działać poprawnie, w pierwszej kolejności sprawdźcie baterie, a następnie możecie zrobić taki magiczny trick: wyłączacie telewizor, odłączacie od prądu, wyjmujecie baterie z pilota, a po minucie podłączacie wszystko na nowo i próbujecie sparować. To często pomaga.


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.