Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Parowanie (Podłączenie) pilota Smart Control.

(Temat utworzony: 05-01-2018 12:09 PM)
152562 Wyświetlenia
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Po włączeniu telewizora po raz pierwszy pilot Samsung Smart przeprowadza automatyczne parowanie z telewizorem. Jeśli pilot Samsung Smart nie zostanie automatycznie sparowany z telewizorem, skieruj go w stronę czujnika pilota na telewizorze, a następnie jednocześnie naciśnij przyciski wstecz.png oraz playpausa.png i przytrzymaj je przez co najmniej 3 sekundy.

 

pilot.png

 

Proste prawda?  Udanego korzystania.

120 Odpowiedzi
TM_GDA
Journeyman
Opcje

Cześć,
piloty TM2360E, druga sztuka będzie u mnie jutro. Po jej zamówieniu dopiero znalazłem czas, by doczytać, że oba działać jednocześnie nie będą. Moja pomyłka, trudno. Tymczasem wymyśliłem, że jeden pilot może być sparowany przez BT, a drugi latać przez IR. 
Moje pytanie do Was jest takie - jak zrobić, żeby jeden z nich nadawał tylko po IR i nie chciał się parować z TV?
Mam wrażenie, że po jego resecie, zaraz będzie się chciał ponownie łączyć po BT, a zależy mi, by wrócić z ustawieniami pilota do jego stanu fabrycznego, gdy działa tylko po IR i dopóki nie wymusi się na nim parowania, jakoś mu to wychodzi.
Będę wdzięczny za podpowiedzi, pozdrawiam
Tomek

0 Like
NikodemK
Expert
Opcje

Cześć @TM_GDA,

Pierwszą rzeczą, którą zrobi pilot, to właśnie spróbuje się z TV sparować, i według instrukcji opcji przywrócenia pilota do stanu pierwotnego nie ma, po swojej stronie możesz spróbować wykonać jego reset (Wstecz + Środkowy przez 15 sekund, oraz Wstecz + Mikrofon również przez 15 sekund) w trakcie, kiedy TV jest wyłączony (wtedy nie będzie mieć z czym się sparować), ale gwarancji, że po ponownym włączeniu TV pilot dalej będzie się komunikować przez podczerwień, nie ma.

Do sterowania TV jest wskazany jeden pilot + ewentualnie aplikacja SmartThings.

TM_GDA
Journeyman
Opcje

Dziękuję za odpowiedź.

Tymczasem rzeczywistość nie pokazała z tym problemu. Po sparowaniu jednego pilota, ten oczywiście działa na BT. W momencie, gdy sparuje się drugiego na BT, ten pierwszy nadaje już tylko na IR, i jak się mocno nie kombinuje, nie chce zmusić go do pracy po BT, tylko po prostu używa, to sam sparować się nie chce.

Oczywiście szkoda, że nie można przypisać wielu urządzeń do kontroli. Ale być może z tym też jest tak, jak z sieciówką w samsungowym TV za 17k - dla niewielu użytkowników, którym przydałaby się taka funkcjonalność, szkoda producentowi kilku zł więcej, żeby wstawić moduł 1Gb i upychają setki.

Pozdrawiam serdecznie
Tomek

0 Like
Przemek15
Journeyman
Opcje
Witam,

z powodu awarii pilota kupiłem nowy oryginalny taki sam jak był dołączony do TV i nie mogę go sparować z TV. Model BN59-01312H
0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Przemek15, Czy parujesz go w ten sposób ? Co przestało działać w starym pilocie ? Problem może być też po stronie telewizora.

Parowanie (Podłączenie) pilota Smart Control.
https://eu.community.samsung.com/t5/telewizory/parowanie-pod%C5%82%C4%85czenie-pilota-smart-control/...


Przemek15
Journeyman
Opcje
Tak dokładnie to wykonuje. Stary pilot nie reaguje, nie świeci nawet czerwona dioda. Baterie były wymieniane
0 Like
Przemek15
Journeyman
Opcje
Okazało się że baterie są problem..ale nadal nie mogę sparowac pilota. Jest komunikat że sparowano już inny pilot
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Przemek15  Czy odłaczałeś TV od prądu na około 1 min?

Możesz też wykonać reset pilota tak samo jak się paruje przez przymanie 5/10 sec.

0 Like
Przemek15
Journeyman
Opcje
Nic nie pomagało. Ale dzięki za dobre chęci temat zamykam. Wykonałem reset telewizora poprzez sterowanie z aplikacji Smarthings. Po restarcie nowy pilot od razu sparował się poprawnie. Nawet teraz trochę szybciej działa.
Kebul
Apprentice
Opcje

Mam pilota BN59-01185B RMCTPH1AP1 i sparowałem go z telewizorem QE50LS03BAU.
W pilocie działają wszystkie przyciski oprócz przycisku środkowego "OK". Można to jakoś naprawić?

LS03BAU
0 Like