Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Samsung Smart TV może powodować zawieszanie się domowego routera?

(Temat utworzony: 10-01-2019 06:10 PM)
3796 Wyświetlenia
Marecki2
Pioneer
Opcje

Dzień dobry,

 

kilka dni temu zakupiłem telewizor Samsung UE43NU7442U. Połączenie z domowym WiFi (mam sieć 150 MB/s) poszło błyskawicznie, wszystko działa na pierwszy rzut oka bez problemu - przeglądarka, aplikacje itp. Posiadam starszy router TP-LINK TL-WR740N, który nie sprawiał żadnych problemów (używam od niego WiFi w telefonie, a wcześniej na konsoli PlayStation, która była w tym samym miejscu jak obecnie ten nowy tv). Problem pojawił się już tego samego wieczoru, kiedy to w całym domu sieć WiFi zniknęła mi na kilka minut, po czym wszystko powróciło do normy. I tak jest od tych kilku dni, czyli od czasu zakupu telewizora. Kontaktowałem się z pomocą techniczą dostawcy internetu, który zdalnie po sprawdzeniu stanu sieci u mnie jednoznacznie stwierdził, że nie ma żadnej awarii u nich, i że z ich strony nie ma przez ostatnie dni żadnej, choćby chwilowej przerwy w dostawie sieci do mnie (dodatkowo dodali, że na 99% to awaria routera, a konkretnie modułu WiFi)

 

Sieć u mnie zanika na kilka minut kilka razy w dniu, i samo wszystko powraca do normy, czyli sieć powraca. Podczas braku sieci, telewizor dobitnie pokazuje BRAK POŁĄCZENIA SIECI, w telefonie równieź internetu brak.

 

Czy jest możliwość, że telewizor jakoś co jakiś czas wpływa na router, a ten się zawiesza? Podczas tego kilkuminutowego braku sieci, wszystkie diody na routerze świecą tak samo jak podczas pełnego dostępu do sieci, tak jakby nic się nie działo złego.

 

A może trzeba ręcznie coś zmienić w routerze albo w konfiguracji sieci telewizora? Proszę o jakieś porady, bo już sam nie wiem, czy nagle, w dniu zakupu telewizora popsuł mi się router, czy też ten telewizor wpływa na zawieszanie się WiFi...

0 Like
46 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Marecki2Ten router słabo działa z tym TV żeby wszystko działo trzeba wgrać nie oficjany soft do tego routera lub zmiana na inny.

Marecki2
Pioneer
Opcje

Dziękuję za poradę, czy nowy router lecz też z firmy TP-Link będzie oki, czy też powinienem wybrac jakąś inną firmę? Wyczytałem gdzieś w necie, że pomóc potrafi zmiana DNSa na googlowski (8.8.8.8), więc to zmieniłem. Inne pytanko, czy smart tv powinien mieć IP takie same jak router?

 

 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Marecki2Możesz wgrać do tego co masz soft  openwrt lub gargoyle jeśli chodzi o TP-linka to ma słabe wsparcie może jakiś Asus w podobnej cenie lepiej działa niż ten twój .

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Marecki2Aktualizowałeś oprogramowanie routera ? Na początek warto załadować nowy soft jak nigdy go nie aktualizowałeś.

 

 


vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@kamil40013Już wielokrotnie pisałem że ten router ma jakieś problemy na orginalntm firmware. 

Marecki2
Pioneer
Opcje

Oprogramowania faktycznie nigdy nie aktualizowałem, a czy ma to w tym kontekście jakieś znaczenie, skoro po zakupie tego smarta nagle zaczął mi się ten router zawieszać? Czy w ogóle jest możliwe zawieszanie się routera spowodowane przez telewizor? Czy podmianka tego TP-Linka na inną markę będzie sprawiała problemy pod względem konfiguracji? Nie jestem jakimś fachowcemw tej dziedzinie.

 

I co z tym IP telewizora? Ma on mieć takie samo IP co router?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Marecki2Każde urządzenie otrzymuje inny adres"IP" nie może być takie same, zobać na nalepce jaki masz "V"od 1 do 7 i pobierz firmware z tej strony https://www.tp-link.com/pl/download/TL-WR740N.html

Może taki router Asus RT-AC750

Marecki2
Pioneer
Opcje
No to muszę powiedzieć, że telewizor ma IDENTYCZNY adres IP co mój router...Więc może to powoduje zawieszanie się tego routera?

Dziękuję za poradę odnośnie routera.
0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Marecki2Masz włączone DHCP na routerze ?