Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Samsung Smart TV może powodować zawieszanie się domowego routera?

(Temat utworzony: 10-01-2019 06:10 PM)
3790 Wyświetlenia
Marecki2
Pioneer
Opcje

Dzień dobry,

 

kilka dni temu zakupiłem telewizor Samsung UE43NU7442U. Połączenie z domowym WiFi (mam sieć 150 MB/s) poszło błyskawicznie, wszystko działa na pierwszy rzut oka bez problemu - przeglądarka, aplikacje itp. Posiadam starszy router TP-LINK TL-WR740N, który nie sprawiał żadnych problemów (używam od niego WiFi w telefonie, a wcześniej na konsoli PlayStation, która była w tym samym miejscu jak obecnie ten nowy tv). Problem pojawił się już tego samego wieczoru, kiedy to w całym domu sieć WiFi zniknęła mi na kilka minut, po czym wszystko powróciło do normy. I tak jest od tych kilku dni, czyli od czasu zakupu telewizora. Kontaktowałem się z pomocą techniczą dostawcy internetu, który zdalnie po sprawdzeniu stanu sieci u mnie jednoznacznie stwierdził, że nie ma żadnej awarii u nich, i że z ich strony nie ma przez ostatnie dni żadnej, choćby chwilowej przerwy w dostawie sieci do mnie (dodatkowo dodali, że na 99% to awaria routera, a konkretnie modułu WiFi)

 

Sieć u mnie zanika na kilka minut kilka razy w dniu, i samo wszystko powraca do normy, czyli sieć powraca. Podczas braku sieci, telewizor dobitnie pokazuje BRAK POŁĄCZENIA SIECI, w telefonie równieź internetu brak.

 

Czy jest możliwość, że telewizor jakoś co jakiś czas wpływa na router, a ten się zawiesza? Podczas tego kilkuminutowego braku sieci, wszystkie diody na routerze świecą tak samo jak podczas pełnego dostępu do sieci, tak jakby nic się nie działo złego.

 

A może trzeba ręcznie coś zmienić w routerze albo w konfiguracji sieci telewizora? Proszę o jakieś porady, bo już sam nie wiem, czy nagle, w dniu zakupu telewizora popsuł mi się router, czy też ten telewizor wpływa na zawieszanie się WiFi...

0 Like
46 Odpowiedzi
Marecki2
Pioneer
Opcje
@vdsl2 Fajno, mam zapisane, bardzo Ci dziękuję. Ten jest chyba jeszcze lepszy niż poprzedni Asus, który polecałeś?
Mija 24h od czasu zmiany zalecanych przez Ciebie ustawień w routerze, i jak na razie działa WiFi bez zarzutu. Zobaczymy do kiedy 😄
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Marecki2Tak jest sporo lepszy może nie będzie takiej potrzeby zmiany routera.

Marecki2
Pioneer
Opcje
Cóż, zmiana DNSa na adres googlowski, oraz inny nr IP wystarczyły na niecałe 48h :face-with-tears-of-joy: Dlatego też jestem otwarty na zmianę routera zgodnie z twoimi zaleceniami. A tak w sumie z ciekawości, czy te ustawienia które zmieniałem, są naprawdę istotne, że mogą długotrwale wpłynąć na poprawę pracy WiFi wraz z tym smartem?
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Marecki2Zmiana na inne ustawienia DNS nic nie poprawiają jak sam wiesz tp-link słabo wspiera swoje urządzenia.

https://niebezpiecznik.pl/post/dziura-w-routerach-z-firmwarem-zyxel-a-m-in-tp-link/

Marecki2
Pioneer
Opcje
Aż dziw że przy tak złym pijarze ta firma jeszcze sobie radzi na rynku...
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Marecki2Czy coś  się wyjaśniło ?

Marecki2
Pioneer
Opcje

Witaj, dziękuję za zainteresowanie, wkrótce miną dwa tygodnie od czasu podłączenia kablem tego wrednego TP-Linka do tv, i od pierwszego dnia sieć w tv działa bez zarzutu, podobnie jak wifi w chacie :smiling-face: Wszystko wskazuje na to, że telewizor w jakiś sposób blokował jednak moduł wifi. Jak mam teraz sieć przez kabel, to działa jak ta lala, nawet filmy w 4K mogę bezproblemowo ze smart huba oglądać.
Na tę chwilę jestem więc dobrej myśli. Kabel rozwiązał mój problem. Natomiast jakby pojawiły się ponownie problemy jak poprzednio, to od razu kupuję ten router Asusa, który polecałeś jako drugi :smiling-face:

Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy mi doradzali i pomagali 😘 Fajno wiedzieć, że są jeszcze ludzie, którzy starają się bezinteresownie pomóc. Wielki szacunek Panowie!