Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Samsung Smart TV może powodować zawieszanie się domowego routera?

(Temat utworzony: 10-01-2019 06:10 PM)
3760 Wyświetlenia
Marecki2
Pioneer
Opcje

Dzień dobry,

 

kilka dni temu zakupiłem telewizor Samsung UE43NU7442U. Połączenie z domowym WiFi (mam sieć 150 MB/s) poszło błyskawicznie, wszystko działa na pierwszy rzut oka bez problemu - przeglądarka, aplikacje itp. Posiadam starszy router TP-LINK TL-WR740N, który nie sprawiał żadnych problemów (używam od niego WiFi w telefonie, a wcześniej na konsoli PlayStation, która była w tym samym miejscu jak obecnie ten nowy tv). Problem pojawił się już tego samego wieczoru, kiedy to w całym domu sieć WiFi zniknęła mi na kilka minut, po czym wszystko powróciło do normy. I tak jest od tych kilku dni, czyli od czasu zakupu telewizora. Kontaktowałem się z pomocą techniczą dostawcy internetu, który zdalnie po sprawdzeniu stanu sieci u mnie jednoznacznie stwierdził, że nie ma żadnej awarii u nich, i że z ich strony nie ma przez ostatnie dni żadnej, choćby chwilowej przerwy w dostawie sieci do mnie (dodatkowo dodali, że na 99% to awaria routera, a konkretnie modułu WiFi)

 

Sieć u mnie zanika na kilka minut kilka razy w dniu, i samo wszystko powraca do normy, czyli sieć powraca. Podczas braku sieci, telewizor dobitnie pokazuje BRAK POŁĄCZENIA SIECI, w telefonie równieź internetu brak.

 

Czy jest możliwość, że telewizor jakoś co jakiś czas wpływa na router, a ten się zawiesza? Podczas tego kilkuminutowego braku sieci, wszystkie diody na routerze świecą tak samo jak podczas pełnego dostępu do sieci, tak jakby nic się nie działo złego.

 

A może trzeba ręcznie coś zmienić w routerze albo w konfiguracji sieci telewizora? Proszę o jakieś porady, bo już sam nie wiem, czy nagle, w dniu zakupu telewizora popsuł mi się router, czy też ten telewizor wpływa na zawieszanie się WiFi...

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Marecki2Od jakiego dostawcy posiadasz internet ?


Marecki2
Pioneer
Opcje
Telewizja kablowa Echostar. Miasto Poznań. Specjalnie jakoś narzekać w sumie na nich nie mogę.
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Marecki2Ustaw jak na zdjeciu a co zakresu DHCP nie ma wielkiego znaczenia jak masz problem napisz do mnie na PW a jutro Ci pomogę w ustawieniu zdalnie.

Przechwytywanie.PNG

Marecki2
Pioneer
Opcje

@vdsl2, bardzo Ci dziękuję za dalszą chęć pomocy. Jak tylko okaże się, że zmiana DNSu i IP w telewizorze nie skutkuje na dłużej, na pewno zastosuję się do twoich dalszych porad.

 

Na tę chwilę wygląda to u mnie tak:

Mode: 11bgn mixed

Channel Width: Auto

Channel: Auto

 

Pozostałe "ptaszki" poniżej mam tak samo jak na twoim screenie.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Marecki2Może masz sporo sieci i dlatego coś może Ci zakłucać wifi jak masz smartfona możesz użyć apki do dobrania odpowiedniego kanału https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=pl

Marecki2
Pioneer
Opcje

Ten Analyzer brzmi świetnie, niestety jednak mam za stary telefon, i apka ta jest niezgodna z moim urządzeniem 😞 Ale  ktoś z rodzinki lub znajomychma nowsze aparaty, więc wykorzystam twą kolejną poradę 🙂

 

Natomiast przez lata nie było z siecią WiFi problemów, nawet jak na mój stary router. problem pojawił się w dniu zakupu telewizorka.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Marecki2Ja nie używam tej firmy TP-link  od kilku lat zawiele było problenów znią i zainwestowałem sporo kasy w lepszy sprzet Netgear r7800 żeby nie było problemu i jestem zniego bardzo zadowolony:smiling-face:

Marecki2
Pioneer
Opcje

Wasze porady o likwidacji TP-Linka są dla mnie niezwykle istotne - na pewno się z nim pożegnam, niech tylko nie zadziałają wszystkie wasze wskazówki, a wylatuje za okno, a wleci ten Asus który poleciłeś :smiling-face:

 

Kasy żałować na to nie będę.

0 Like
Marecki2
Pioneer
Opcje
Okej, no to zamiana DNSa na wartość "guglowską" wystarczyła na niecałe dwa dni spokoju, dziś mi wywaliło sieć WiFi, więc przystępuję do kolejnego kroku - wpisania innego IP dla telewizora :face-with-tears-of-joy: Zobaczymy co będzie się działo :face-with-stuck-out-tongue-and-winking-eye:
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Marecki2Kup nowy router a zapomnisz i problemie.