Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czasami brak dźwięku Orange WHD 80

(Temat utworzony: 13-02-2023 04:27 PM)
880 Wyświetlenia
Abelazar
Explorer
Opcje

Witam

posiadam telewizor Samsung Q80R i od jakiegoś czasu ofertę od Orange wraz z dekoderem do oglądania od nich telewizji tj. Dekoder WHD 80. Mój problem polega na tym że czasami jest tak, że uruchomię TV startuje też dekoder. Obraz jest. Dźwięku brak.  Czasem zmiana kanału pomoże. Ale najczęściej trzeba wyłączyć dekoder pilotem i ponownie włączyć. A jak to nie pomaga to przełącznikiem z tyłu obudowy.  Z uwagi na ten problem wymienili mi w punkcie obsługi dekoder na kolejną sztukę ale ten sam model i problem jest nadal. Co robić ? Czy to jakieś ustawienia w moim Telewizorze ? Gdzie szukać rozwiązania. Bo nie podejrzewam że to wina Orange. Trochę to robi się uciążliwe. Wcześniej miałem od Vectry TV i problemów takich Nie miałem.  Kabel HDMI mam cały czas ten sam co używałem z poprzednim operatorem. Dobrej firmy i dobrej jakości. Zmieniałem gniazda HDMI ale to nie pomogło. 

0 Like
10 Odpowiedzi
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Abelazar  Cześć

Poprosimy o pomoc @vdsl2  :smiling-face:


vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Abelazar  Problem jest znany z tym dekoderem i to nie wina po stronie TV czy ustawień. 

Jak się nie mylę to takich problemów nie ma na WHD 88.

Jeszcze sprawdź czy nie masz włączonego  Rozszerzony sygnału wejściowy  HDMI

Abelazar
Explorer
Opcje

Czyli pozostaje mi tylko mi iść znowu do Orange i prosić ich by wymienili mi WHD 80 na 88? Ciekawe czy tak można. 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Abelazar  Czy sprawdziłeś tą opcje o której pisałem?

Jak kiedyś miałem dekoder  Orange to bez problemu mi wymienili na nowszy ale teraz nie wiem czy tobie wymienią.

0 Like
Abelazar
Explorer
Opcje

Utworzyłem zgłoszenie w Orange. Konsultant obiecał wymienić z WHD80 na WHD 88 zgodnie z Waszym zaleceniem. Wymienię jutro i poużywam z kilka dni i dam Wam znać. Może w przyszłości to się przyda komuś bo ja dałem wyszukuj na forach Samsung i nie trafiłem na takiego typu zapytanie. Na ten moment dziękuje. 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Abelazar  Na forum Nasz Orange masz masę tematów z tym dekoderem.

0 Like
Abelazar
Explorer
Opcje

Orange nie zgadza się na wymianę WHD 80 na WHD 88. Co robić ? Zostałem w kropce. Jakieś inne rozwiązania ?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Abelazar  Jeszcze raz zapytam czy nie masz włączonego  Rozszerzony sygnału wejściowy  HDMI w TV?

Skoro Orange nie chce wymienić to raczej nic nie pomożemy więcej.

0 Like
Abelazar
Explorer
Opcje

Mam wyłączony. Jak go włączyłem to dźwięku w ogóle nie było. Odrazu. A jak jest wyłączony to brak dźwięku po włączeniu TV zdarza się sporadycznie ale niestety problem jest. 

0 Like