Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak połączenia telewizora z WiFi - uszkodzona karta sieciowa.

(Temat utworzony: 18-01-2019 01:12 PM)
24496 Wyświetlenia
StaszekM
Helping Hand
Opcje

 

Kiedy zdarza się, że telewizor po wybraniu opcji konfiguracji sieci nie widzi żadnej, do której może się połączyć, może to wskazywać na uszkodzenie karty bezprzewodowej.

 

001a.jpg

 

Co w takiej sytuacji?

Poniżej przedstawiam prosty sposób wykonania wstępnej diagnozy. Jest on dostępny z menu telewizora.

 

1. Wybierając z menu pomoc techniczna/ o telewizorze - dla urządzeń 2017/18

 

002a.jpg

 

2. Wybierając z menu pomoc techniczna/ kontakt z firmą Samsung - dla urządzeń starszych.

3. Wybierając z menu sieć/ stan sieci - dla urządzeń starszych.

 

003a.jpg

 

We wszystkich zaprezentowanych przykładach podane będą informacje na temat adresu MAC karty bezprzewodowej. Powinny być one widoczne jako kombinacja liter i cyfr w formacie XX-XX-XX-XX-XX-XX.

 

Jeśli w Twoim telewizorze informacje nie będą widoczne, może to oznaczać uszkodzenie karty sieciowej. W tej sytuacji zalecany jest kontakt z autoryzowanym serwisem.

 

 

 

19 Odpowiedzi
afrokk
First Poster
Opcje

Właśnie skontaktowałem się z serwisem gdzie potwierdziłem uszkodzenie karty sieciowej w moim TV UE55NU7442. Czy serwisanci będą w stanie na miejscu wymienić kartę czy TV powędruje do serwisu na 14 dni?

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@afrokk myślę, że to pytanie warto zadać serwisantom.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
marat85
Apprentice
Opcje

Witam, udało się Tobie rozwiązać problem z kartą? Wymienili ją na miejscu czy musiałeś oddać tv do serwisu, jeżeli tak to ile dni trzymali tv?

0 Like
Kevooo49
First Poster
Opcje

Sprawdziłem kod MAC mojej karty sieciowej i wygląda na to, że wszystko okej, lecz nadal nie mogę znaleźć żadnej sieci. Co robić? Serwis?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Kevooo49  Raczej będzie konieczna wizyta serwisu. 

0 Like
Kseniaczek
Apprentice
Opcje
Mam telewizor Samsung już prawie 2 lata, nie miałam problemu z połączeniem z internetem do dzisiaj. Zamiast listy z dostępnymi sieciami pojawia mi się komunikat, który wcześniej nie występował. Trwa już to parę dni i nie wiem jak mam to naprawić. Na routerze naciskam przycisk WPS i nadal nie chce się połączyć. Jakby pokazywała się lista z dostępnymi sieciami nie byłoby problemu. Czy ktoś miał taki przypadek?

image


0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje
Kseniaczek
Apprentice
Opcje
UE32T5302AKXXH
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Możesz jeszcze wykonać reset prądowy (odłączenie od sieci na około 10min) lub przywrócenie do ustawień fabrycznych z  poziomu TV.