Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Aktualizacja oprogramowania przez USB

(Temat utworzony: 20-02-2018 01:16 PM)
261309 Wyświetlenia
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć, 

 

W związku z dużą ilością zapytań odnośnie aktualizacji oprogramowania, postanowiliśmy przygotować prezentację video, która wskazuje jak pobrać plik aktualizacji na systemie Windows. Zachęcamy do oglądania!

 

Dodatkowo pod video znajdziecie instrukcję krok po kroku jak przeprowadzić aktualizację na systemie Windows, jak również jak skorzystać z pliku akutalizacji korzystając z innego systemu operacyjnego.

 

 

Instrukcja krok po kroku dla sytemu Windows:

1. Wejdź na stronę: http://www.samsung.pl/

2. W prawym górnym rogu, używając lupy wprowadź kod modelu swojego TV (Model Code) i wybierz "Podręcznik użytkowania":

 

1.jpg

 

3. Jeśli korzystasz z sytemu Windows, wybierz plik z dopiskiem "All Windows", a pobierzesz plik o rozszerzeniu .exe

 

2.jpg

 

4. Pobierz Upgrade File (USB type).

5. Kliknij x2 plik .exe co spowoduje wypakowanie plików.

6. Skopiuj lub przenieś folder na pendrive, jednak nie umieszczaj go w innych podfolderach. Jeśli umieścisz folder operogramowania w innych folderze na dysku USB, telewizor go nie znajdzie.

7. Podłącz PenDrive do TV.

8. Z menu telewizora wybierz:
Pomoc techniczna > Aktualizacja oprogramowania > Aktualizuj teraz

Tv zapyta czy wyszukać aktualizację na nośniku USB, wybieramy “Tak”

 

Proces aktualizacji z użyciem systemu operacyjnego innego niż Windows, lub gdy korzystamy z pliku "All OS" na systemie Windows:

1. Wejdź na stronę: http://www.samsung.pl/

2. W prawym górnym rogu, używając lupy wprowadź kod modelu swojego TV (Model Code) i wybierz "Podręcznik użytkowania".

3. Wybierz plik z dopiskiem "All OS".3.jpg

4. Pobrana paczka będzie miała rozszerzenie .zip

5. Wypakuj archiwum

6. Skopiuj lub przenieś wypakowany plik aktualizacji z rozszerzeniem .msd bezpośrednio na dysk pendrive bez użycia folderów.

7. Podłącz PenDrive do TV.

8. Z menu telewizora wybierz:
Pomoc techniczna > Aktualizacja oprogramowania > Aktualizuj teraz

Tv zapyta czy wyszukać aktualizację na nośniku USB, wybieramy “Tak”

 

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
Gilletter55
Explorer
Opcje
A to spoko, dzięki za info :winking-face: Nie wiedziałem, że to to samo, bo tamta była z czerwca a ta z sierpnia :smiling-face:

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

0 Like
241 Odpowiedzi
charlie82
Journeyman
Opcje

Co w przypadku kiedy po zakończeniu aktualizacji (przechodzi 100%) po czym pojawia się komunikat "Aktualizacja nie powiodła się (ITEMRSA)"?

TV to UE55MU6172. Obecna wersja oprogramowania 1155, wersja oprogramowania na stronie Samsung.pl 1201. TV nie znajduje aktualizacji online.

Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Pobierz jeszcze raz, wypakuj pliki do folderu na pulpicie. Tak wypakowany folder skopiuj na pendrive. Spróbuj na inny, być może ten wcześniej użyty jest uszkodzony. Odłącz tv od zasilania na 10~15 min. i spróbuj ponownie.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
charlie82
Journeyman
Opcje

Pomogło ponowne pobranie pliku. Dziękuję.

Michussj4
Apprentice
Opcje
Hej,

A mam pytanie....
Tak jak pisał kolega powyżej - również mam aktualnie oprogramowanie 1155. Na stronce Samsung pl dostępne 1201, natomiast na Samsung com 1156 ..... którą wersje pobrać i zainstalować?

pacjent 55mu7002
0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Pobiera sie najnowszą dostępną wersję z polskiej strony. Jeżeli jest to 1201, to tą właśnie należy pobrać i zainstalować. Ważne jest to aby sprawdzać na stronie dla danego modelu.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
ju7000
Apprentice
Opcje

Prościej jest po pobraniu na komputer pliku *.exe od razu rozpakować go na pendrive, unikamy w ten sposób jednej zbędnej operacji kopiowania.

0 Like
djcinus
Journeyman
Opcje

UE55KS7000SXXH 

Na telewizorze jest 1208 a do pobrania 1208.2 ?

Czy jest jakaś różnica w tym oprogramowaniu?

 

Proszę o odpowiedź

Pozdrawiam

 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Nie, to dokładnie to samo. Telewizor nie pokazuje ułamków. :winking-face:

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
LeszekJ
Voyager
Opcje

Ależ oczywiście, że pokazuje (pomoc techn./kontakt z firmą Samsung/wersja oprogramowania).

0 Like