Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Monitor G8 Oled problemy z obrazem

(Temat utworzony: 16-12-2023 06:57 AM)
210 Wyświetlenia
Lara Croft
Student
Opcje

Witam. 

Mam Problem z moim monitorem Samsung g8 oled. Gdy go zakupiłam miał piękne kolory i wyraźną grafikę. Nie wiem co się stało ale pewnego razu gdy go włączyłam kolory były wypłowiałe a grafika niewyraźna, jak by pod napisami były 3 cienie napisów a postać rozmyta. Podam to na przykładzie Cyberpunka 2077, na początku kolory były bardzo wyraziste czerwony był mocno napigmentowany a teraz jest wyblakłym czerowonym a napisy w grze jak by miały cienie pod soba. Jak się pozbyć tych problemów oraz ustawić jak najlepszy obraz na monitorze do gry na Playstation 5?

Pozdrawiam.

4 Odpowiedzi
Edys075
Samsung Members Star ★
Opcje
Proszę o zdjęcie monitora z opisanymi wyżej problemami.

Jeśli chodzi o najlepsze ustawienia monitora to takie nie istnieją. Każdy użytkownik ustawia według własnych preferencji i upodobań. Jeden woli bardziej nasycone i żywe barwy inny zaś naturalne. Płynnością obrazu w grach (Hz) steruje już sama konsola. W jej ustawieniach możesz ustawić 30 bądź 60 Hz o ile sama gra obsługuje granie na poziomie 60 Hz


Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.


0 Like
Lara Croft
Student
Opcje

SHARE_20231217_0751100.jpeg

SHARE_20231217_0747120.jpeg

SHARE_20231217_0748340.jpeg

image.jpeg

A wiec na pierwszym zdjęciu najbardziej widać nierówność/rozmycie wokół barku, tricepsa i palców. Kolory są wypłowiałe i jest taka lekka kaszka.

Na drugim zdjęciu widać, ze czerwień nie jest zbyt ostra oraz, ze żółte napisy w prawym górnym rogu pozostawiają odbicie pod soba.

Ten sam problem widać na trzecim obrazku.

Na czwartym widać chyba najlepiej ta kaszkę, napisy nie są ostre. Ogólnie najbardziej widać to na szarym tle.

Ciężko jest oddać te kolory bo inaczej się wyświetlają na laptopie i na monitorze samsunga. Próbowałam już restartować ustawienia i nie pomogło. Mam go może z tydzień i z dnia na dzień pogorszył mi się obraz pomimo, ze nie zmieniałam nic w ustawieniach.

0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@Lara Croft, sprawdź może, czy nic się z kablem nie stało. Można przetestować nawet na innym kablu.


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

0 Like
DamianP_
Apprentice
Opcje
Hej, przetestuj inny kabel, ew. sprawdził konsolę podłączając pod inny monitor, bądź telewizor. W innym przypadku sugerowałbym serwis samsunga 🥲
0 Like