Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Samsung Oddysey (LF24G35TFWUXEN) Czarny ekran przy 144hz

(Temat utworzony: 30-01-2024 10:50 PM)
408 Wyświetlenia
BaziBazi
Apprentice
Opcje

Witam, 

Czy ktoś z was również posiadał problem? Monitor zakupiłem w Lipcu 2022 roku i do tej pory działał bez zarzutu.
Od wczoraj borykam się z problemem czarnego ekranu i poziomej lini u góry przy próbie przełączenia na 144hz.
Moje pytanie brzmi czy takie monitory są naprawiane czy wymieniane na nowe? Gdyż z tego co widzę problem jest globalny akurat z tym modelem.
Monitor działa prawidłowo jedynie w 60 hz. Próba zmiany na np. 75 dodaje paski poziome od ekranu.
Problemem nie jest kabel DP czy też HDMI bo sprawdzałem pod każdym możliwym w tym również nowym DP.
Usterka definitywnie leży po stronie monitora gdyż nie jest to pierwszy lepszy problem.
422776612_1321321905250522_4110064008222467296_n.jpg

0 Like
7 Odpowiedzi
T0NYS0PR4N0
Explorer
Opcje
Wygląda jak problem t-conem, czyli sterownikiem ekranu (układ scalony w monitorze). Możliwe, że wystarczy wypiąć taśmy sygnałowe i wyczyścić złącza i gniazda izopropanolem lub jakimś dedykowanym płynem. Jeśli nie pomoże to jakiś lokalny serwis może to ogarnąć od strony elektroniki.
0 Like
BaziBazi
Apprentice
Opcje

Problem jest globalny z tego co widzę. https://www.youtube.com/shorts/7gXrKqgMyGc 
Także póki jest gwarancja wolę nie rozkręcać na czynniki pierwsze i zanieść do Media Markt gdzie nabyłem owy produkt.

0 Like
SG-1
Helping Hand
Opcje

@BaziBazi 

może jeszcze sprawdzić ustawienia karty graficznej i windows a tak to naprawa nie wymienią ci

globalny? 2 osoby czy nawet 100 osób z takim problemem to nie globalny

0 Like
BaziBazi
Apprentice
Opcje

Wszystko zostało sprawdzone i nie 100 tylko cała tona tego jest nie tylko z terenów Polski.
Tylko o tyle dobrze że u tych osób usterka była pojawiła się zaraz po kupnie u mnie po roku czasu z hakiem.
Jak monitor jest zimny 144hz włączysz ale po około minucie do maksymalnie pięciu problem nawraca i tak w kółko.

0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@BaziBazi, zgłoś się z tym do Wsparcia Technicznego Samsung: https://www.samsung.com/pl/support/contact/#contactinfo


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

BaziBazi
Apprentice
Opcje

Najprawdopodobniej zgłoszę się. 

Aktualnie monitor został zwrócony do punktu kupna w ramach gwarancji. Czas oczekiwania wyniesie do 3 tygodni.

Gdy monitor wróci dam wam znać co dokładnie się stało gdyż na internecie wątki na ten temat się ucinają.

0 Like
BaziBazi
Apprentice
Opcje

Monitor wrócił z serwisu gwarancyjnego.
Stwierdzono problem z LCD wymienili na nowy i chwilowo wszystko działa zobaczymy na jak długo.