Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dysk SSD 830

(Temat utworzony: 26-11-2020 11:59 AM)
276 Wyświetlenia
ramzes87
First Poster
Opcje

Jakiś czas temu stworzyłem pool na freenas z 5 dysków 830 jako STRIPE, dyski wcześniej pracowały w PC i wszystko było ok.

Kilka dni temu zrezygnowałem z tego poola i chciałem wrzucić dyski do domowych komputerów celem upgrade'u powierzchni dyskowych. Ku mojemu zaskoczeniu wydajność dysków spadła diametralnie, zapis na poziomie 313MB/s (odczyt w normie (~520). 

W ogóle samo uruchamianie na tym dysku trwa jakieś 30-35s. gdzie na każdym innym dysku nawet z wolniejszymi parametrami uruchamia się w 10-15s.

Ktoś ma pomysł o co chodzi i jak temu zaradziać?

0 Like
7 Odpowiedzi
PrzemysławK
Voyager
Opcje

Cześć @ramzes87,

 

wrzuć tutaj TBW dysków, Magician je rozpoznaje? Robiłeś formatowanie partycji, czy on nowa inicjowałeś GPT (a może masz tam MBR)? 

ramzes87
First Poster
Opcje

Różnie w jednym przypadku był to klon inndego dysku, w drugim praypadku nowa świeża instalacja W10 20H2 efekt ten sam.

 

samsung_1.pngsamsung_2.png

0 Like
ramzes87
First Poster
Opcje

Było nawet robione zerowanie dysków programem od samsunga do dyskow ssd. Ale nic to nie dało.

Najciekawsze jest to że w stacji do klonowania dysk klonuje się jak inne SSD'eki. Nie mam pojecia o co chodzi a szkoda tych dysków.

0 Like
PrzemysławK
Voyager
Opcje

Hej @ramzes87,

 

o jakiej stacji do klonowania mówisz? Musisz usunąć MBR czy GPT i zainicjować tablicę partycji od nowa, stworzyć nowe partycje. Wrzuć jeszcze screeny z pierwszego ekranu. Jak wpinałeś dyski w płytę? Jakaś przelotka, przejściówka, raiser? 

0 Like
ramzes87
First Poster
Opcje

OK, po kolei...

dyski pierwotnie pracowały w laptopach, wszystko było ok,

zostały wrzucone do NAS i podpięte kablami SATA bezpośrednio do płyty,

po wyciągnięciu z NAS, pierwszy dysk został sklonowany w stacji WL-ST344U z innego SSD (mniejszego), wtedy zauważyłem że po włożeniu do laptopa długo inicjuje start systemu, (czarny ekran i mrugający podkreślnik, tego nie było na poprzednim dysku) nie wspominając o ładowaniu systemu, po uruchomieniu także tragedia, najciekawsze jest to że stacja dokująca sklonowała 128GB bardzo szybko jakby nie było problemów z zapisem.

stwierdziłem że zresetuję dysk i usunę wszystkie partycje i wykonałem zerowanie, po tym zabiegu zainstalowałem na świeżo system (laptop Lenovo T450) ale beż żadnej poprawy. Tablice były usunięte.

 

0 Like
ramzes87
First Poster
Opcje

robiąc test na linuksie zauważyłem że dyski z którymi mam problem w pozycji "czas dostępu" mają wartość 9,5ms, gdzie inny dysk podpiety w to samo miejsce ma w okolicy 0,5-0,75ms.

Jest szansa że da się jeszcze uratować te dyski? 

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

@ramzes87 skontaktuj się jeszcze w tej sprawie z naszymi specjalistami na czacie tu: Czat 

0 Like