Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

TV ARC

(Temat utworzony: 29-03-2018 05:34 PM)
2530 Wyświetlenia
dandez
Apprentice
Opcje

Witam Serdecznie mam problem z podłączeniem soundbara kablem hdmi 2.1 do tv samsung 

 

Kabel podłączony do wyjść ARC na soundbarze i ARC hdmi w TV.

 

Następnie na soundbarze ustawiałem źródło  dźwięku TV, natomiast na telewizorze z automatu miałem opcje wyboru głośnika: Soundbar  (w trybie hdmi). A na soundbarze wyswietlał mi się tryb TV ARC, działało poprawnie.

 

Po którymś uruchomieniu tv, nic nie zmieniałem w opcjach, kabel hdmi nadal w wejsciu ARC w tv i soundbarze wpięty i mam teraz tylko możliwość wyboru soundbara w trybie bluetooth. 

Tak jakby przestał połączenie hdmi wykrywać i nie wiem jak powrócić do połączenia w trybie TV ARC.

Wypinałem i wpinałem kabel czyli tzw twardy reset;) i nic to nie dało.

Czy ktoś miał ten problem i jest jakieś obejście?

Może w konfiguracji trzeba coś podłubać?

Pozdrawiam

 

 

0 Like
6 Odpowiedzi
walerka62
Explorer
Opcje

Odłącz soundbar od hdmi i jeśli jest to usuń z menu tv z listy głośników głośniki bluetooth

0 Like
StaszekM
Helping Hand
Opcje

 

0 Like
Dawid5
First Poster
Opcje

Witam mam dokładnie ten sam problem  sound bar HKW 950 jakiś najnowszy model . Oraz telewizor samsung jakis tez super . I to samo się dzieje . O co chodzi ?

0 Like
RadekK
Hotshot
Opcje

Hej @Dawid5, jedno z rozwiązań które znalazłem w internecie:


-włacz (lub zresetuj: wyłacz i włącz) opcję Anynet+ w ustawieniach telewizora,
-włącz opcję Anynet+ na soundbarze przytrzymująć prawy przycisk "menu" na pilocie soundbara,
-odłącz wtyczkę "one connect" na 10 minut,
-odłącz zasilanie telewizora i soundbara na 10 minut,

Po podłączeniu urządzeń opcja dźięku ARC powinna powrócić.

 

Upewnij się również, że masz najnowszą wersję oprogramowania Soundbara.

0 Like
Dawid5
First Poster
Opcje

Cześć, oddałem wczoraj soundbara to serwisu ... miałem wrażenie ze facet nie wiedział co ma powiedzieć. A końcu stwierdził „mieliśmy takie dwa przypadki już i to była płyt główna na TV” ... 

 

ten sam facet stwierdził również ze przez kabel optyczny będę miał dopby atmos i 7.1 chociaż w internecie pisze co innego. Wiec się obawiam czy coś wymyśla :smiling-face: 

 

mam ps4 i inne urządzeni która działaja bez problemowo . Teraz muszę poczekać z kilka dni zobaczyć co stwierdza. 

 

 

 

0 Like
RadekK
Hotshot
Opcje

@Dawid5, daj znać co stwierdzili w serwisie. Ciekawa sprawa :smiling-face:

0 Like