Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Soundbar HW-Q700B odgłos "pop"

(Temat utworzony: 04-12-2022 03:33 PM)
189 Wyświetlenia
JJJayKob
First Poster
Opcje

Nowy soundbar Q700B od czasu do czasu wydaje odgłos "pop". Jest to krótki, jednorazowy dzwiek. Jeśli się powtarza dzieje się to po dłuższym czasie (XX minut), lub odgłosy pojawiające się w międzyczasie są na tyle ciche że są niezauważalne. Zazwyczaj dzieje się to na początku odtwarzanego materiału, lecz nie tylko. Soundbar połączony z telewizorem przez e-arc lecz sytuacja ma miejsce bez względu na to czy telewizor podłączony jest kablem czy przez wi-fi, qsymphony czy sam soundbar, arc, earc dolby Atmos czy nie. Dźwięk nie zawsze jest głośny ale jest zauważalny. Oprogramowanie soundbara jak i telewizora (Samsung q80t) zaktualizowane do najnowszej wersji. Próbowałem już wszystkiego od resetu ustawień po wymianę kabli. Czy jest coś co może powodować takie zachowanie co mogłem przeoczyć a da się łatwo to rozwikłać czy raczej jest to wada fabryczna i powinienem soundbar zwrócić?

0 Like
3 Odpowiedzi
patyczak
Big Cheese
Opcje
Ten dźwięk brzmi, jakbyś puknął palcem w jakieś drewno? Jeśli tak, to tak jest, u mnie na początku filmu też jest takie delikatne jakby puknięcie, bardzo ciche. Moja małżonka tego nie słyszy, a ja znowu, mam bardzo wyczulony słuch na takie rzeczy. Czy to wada? Z pewnością, ale nie wiem, czy podlega reklamacji. Jeśli masz gdzieś w okolicach serwis Samsunga, to podejdź i zapytaj, czy jest sens go oddawać.
0 Like
JJJayKob
First Poster
Opcje

Dźwięk to takie "pyknięcie". Trochę jak przy podłączaniu kabla aux tylko ciszej. Najczęściej słychać na początku odtwarzanego materiału, czasem co parę minut, po czym przestaje na długi czas. Czasem pojawia się później podczas w późniejszej części materiału, czasem nie. Najczęściej jest bardzo cicho, sporadycznie trochę głośniej. Poza tym z dźwiękiem wszystko jest w porządku i nie słychać tego regularnie ale mimo wszystko jest to niepokojące rozpraszające 

0 Like
Bellugio
Journeyman
Opcje
Co prawda nie w soundbarze od Samsunga, ale mam to samo. Wyczytałem, że to puknięcie w głośniku przez podanie na niego napięcia. Problem może leżeć po obydwu stronach, zarówno TV jak i soundbara. U mnie słychać to puknięcie praktycznie przy każdej reklamie w TV, kiedy na koniec dźwięk cichnie i kolejna reklama wchodzi to jest puknięcie, także też czekam na jakieś nowe światło w sprawie 😅
0 Like