Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Soundbar HW-K450 problem z D.IN

(Temat utworzony: 19-09-2022 02:21 PM)
763 Wyświetlenia
rafc1o
Student
Opcje

Dzień dobry.

TV to Samsung UA8002 , a soundbar K450, było ok, plus dekoder Orange , nie wiem czy to jakieś ustawienie czy co się stało ale czy to pilot czy tv przestał reagować na zmianę dżwięku jaki jest podłaczony w trybie D.IN ...  chcę zrobić głośniej klikam na pilocie a na TV pokazuje się OPTYCZNE i zero reakcji... pilotem od soundbara działa.  Ba działa jak jest połączony w trybie TV ( czyli tym bezprzewodowym). Zależy mi na D.in bo listwa się włącza sama razem z TV. 

Miał ktoś może podobny problem? 

 

15 Odpowiedzi
MatiJ
Expert
Opcje

Cześć,

@rafc1o Dźwięk po kablu optycznym wychodzi w postaci cyfrowej, czyli po drugiej stronie stosujemy wzmacniacz/soundbar, który ten dźwięk przetwarza/rozkodowuje. Zmianę głośności zmieniasz wtedy pilotem Soundbara.

rafc1o
Student
Opcje

Dziękuję za odpowiedź. Do tej pory wszystko obsługiwałem jednym pilotem tym od telewizora, i dekoder Orange i soundbar, i zmieniałem programy, aplikacje i zmianę głośności właśnie na tym podłączeniu optycznym. Dlatego coś się stało, że teraz nie mogę tego zrobić.

0 Like
ŁukaszM
Journeyman
Opcje

@rafc1o 

W tym przypadku najlepiej jest wykonać flash reset telewizora. Trzeba tylko pamiętać, żeby przed wykonaniem sprawdzić, czy telewizor ma połączenia z internetem.

Poniżej instrukcja jak wykonać taki reset:

1. Włącz TV

2. Naciśnij i przytrzymaj przez 5 sek przycisk Power na TV

3. Następnie naciśnij i przytrzymaj przez 5 sek przycisk Power na pilocie

4. Odczekaj 30 sek - 1 min. Logo startowe TV pokaże się na chwile i zniknie

5. Odczekaj następnie 30 sek. - 1 min. TV uruchomi się automatycznie pokazując stronę startową PnP

Będziesz musiał skonfigurować telewizor od początku i wykonać konfigurację pilota uniwersalnego.

https://eu.community.samsung.com/t5/telewizory/poradnik-konfiguracja-uniwersalnego-pilota/td-p/36330...

Przed Flash resetem możesz jeszcze zresetować soundbara do ustawień fabrycznych.

Soundbara resetujesz poprzez przyciśnięcie i przytrzymanie przycisku PLAY/PAUSE przez 5 sekund. Powinien pojawić się komunikat INIT.

Warto sprawdzić, czy telewizor i soundbar posiadają najnowsze oprogramowanie. To też może mieć wpływ na działanie funkcji ilota uniwersalnego.

Tu sprawdzisz dostępną wersję oprogramowania dla soundbara:

https://www.samsung.com/pl/support/model/HW-K450/EN/

Instrukcja aktualizacji oprogramowania soundbara jest na stronie 30:

https://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201808/20180827102612294/HW-K450_EN_FullManual_02_ENG_...

janumich
First Poster
Opcje

Witam wszystkich,

od około tygodnia pojawił sie problem przy połączeniu UE65MU6122 z soundbarem HW-K650 gdzie są one połączone za pomocą kabla HDMI wejściami/wyjściami  ARC. Po właczeniu dekodera Cyfrowego Polsatu zawsze włączał się  TV oraz Soundbar, gdzie na soundbarze pojawiał się  komunikat "TV ARC", pilotem od TV mogłem zwiększać i zmniejszać głośność sounbara. Teraz po włączeniu pojawia sie komunikat D.IN i niestety z sounbara nie wychodzi żaden dźwięk ( nie raz zmienia się wyjsic w TV na telewizyjne, gdy zmianiam na HDMI to dźwięku nadal nie ma ). Aby zadziałało muszę wyłączyć wszystko z prądu, poczekać około 3 minut, ponownie właczyć prąd i wtedy jest OK. Co może być przyczyną?

Tak się dzieje  codziennie. TV raz soundbar jest zaktualizowany.

 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Czy próbowaleś przywrócić TV i soundbar do ustawień fabrycznych?

_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam. D.IN to informacja ze mamy na soundbarze wybrane wejscie optyczne. Przestawiał Pan pilotem od soundbara na odpowiednie wejście pod które jest podłączony z telewizorem? Mozna też spróbować przywrócić ustawienia fabryczne soundbara z przycisków.
janumich
First Poster
Opcje

Nie robiłem tego, wiem jak sie przywraca TV ale soundbar niestety nie wiem. Mogę wykonac tylko jak

0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
A wybrał Pan na soundbarze wejście HDMI? Co do resetu proszę włączyć soudbar kiedy ukaże się D.IN przytrzymać przez parę sekund Play/Pause przez 6 sekund1716115508634.jpg
0 Like
janumich
First Poster
Opcje

Tak, wybrałem, HDMI. Nie wiem jak się resetuje sondbar

0 Like