Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Samsung tv qe55q6fna + soundbar hw-q60r, problem z automatycznym włączaniem

(Temat utworzony: 23-12-2019 05:50 PM)
2730 Wyświetlenia
Cywil90
First Poster
Opcje

Witam, ostatnio nabyłem soundbar Samsung hw-q60r (wer. 1002), który podłączyłem do telewizora Samsung qe55q6fna (wer. 1290) za pomocą kabla optycznego, telewizor poprawnie przejmuje ustawienia soundbara, tzn. można nim sterować za pomocą telewizora oraz pilota do telewizora. Mam natomiast taki problem, że po włączeniu telewizora soundbar nie włącza się automatycznie, ustawienie auto power jest włączone, nadmieniam, że soundbar nie wyłącza się również po wyłączeniu telewizora, ale nie jestem pewien czy istnieje taka opcja. Jest to irytujące ponieważ żeby włączać i wyłączać soundbar muszę mieć po ręką drugi pilot.

          Druga sprawa czy jest możliwość ustawienia w jakikolwiek sposób aby wraz z tv włączał się i włączał dekoder sat. nBOX NC+ 5800SX? Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam, 

Artur

0 Like
7 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Cywil90  Nie ma możliwości włączania i wyłącznie po kablu optycznym. Do TV musisz połączyć Soundbar po HDMII ARC i będzie CI się włączał i wyłączał tak samo z dekoderem. Więcrj masz opisanie na stronie 31 HDMI ARC i na stronie 50 Sterowanie urządzeniami zewnętrznymi za pomocą pilota Pilot Samsung Smart — korzystanie z pilota uni...

Cywil90
First Poster
Opcje

Dzięki, sprawdzę to, dekoder połączony prawidłowo, ale już dokonałem się do tematu, że akurat posiadamy przeze mnie ma problemy z włączaniem i wyłączaniem. Jeżeli chodzi o soundbar zresetowalem go do ustawień fabrycznych i wlacza sie razem z tv po kablu optycznym, natomiast wyłącza się po 20 minutach od wyłączenia tv. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam,

Artur 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Cywil90  Spróbuj, wyłączyć Bluetooth Power.  Domyślnie ta funkcja jest włączona.” Natomiast System Soundbar wyłącza się automatycznie po 20 minutach w stanie gotowości. Tak Samsung to wymyślił

Cieszkov
First Poster
Opcje
Hej, od jakiegoś czasu soundbar HW-Q60R przestał mi się automatycznie łączyć z TV. Przy włączeniu telewizora soundbar się włącza, ale nie przełącza na wyjście optyczne, dźwięk płynie z głośników TV i z Soundbaru, trzeba przedstawić manualnie w ustawiensich. Nie działa też regulacja głośności z pilota od telewizora, pojawia się dopiero po zmianie źródła manualnie na soundbrze. (Włączamy oczywiście soundbar jest na D.IN przeklikamy wszystkie źródła spowrotem na D.IN i dopiero wtedy działa regulacja głośności z TV.

Telewizor Samsung UE65NU8009 
Połączenie oczywiście po kablu optycznym

0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam resetował Pan soundbar z przycisków urządzenia?
Cieszkov
First Poster
Opcje
Oczywiście, pierwsze co zrobiłem. Zauważyłem jeszcze, że włączając soundbar jako pierwszy a później TV to wszystko łączy się automatycznie.
0 Like
MatiJ
Expert
Opcje

@Cieszkov Zerknij na to:

Funkcja Auto Power Link, umożliwia włączanie/wyłączanie się SoundBara wraz z włączeniem/ wyłączeniem odbiornika TV w momencie gdy oba urządzenia są połączone przewodowo poprzez kabel optyczny.

Funkcje Auto Power Link aktywuje się poprzez naciśnięcie i przytrzymanie na pilocie SoundBara przycisku symbolizującego strzałkę w lewo (obok przycisku Sound Control) przez około 5 sekund – wyświetli się komunikat Auto Power Link On.

0 Like