Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pralka WW90M644OBW głośno buczy

(Temat utworzony: 07-09-2018 04:27 PM)
2576 Wyświetlenia
Aniut
Journeyman
Opcje

Wczoraj uruchomilam poraz pierwszy pralkę WW90M644OBW - wykonalam wszystkie czynności zgodnie z instrukcją, poziomowanie, kalibrowanie itd. 

Po uruchomieniu pralki i włączeniu pierwszego prania rozległ się dźwięk, który jest naprawdę bardzo uciążliwy i pomimo zamkniętych drzwi do pomieszczenia słychać go w całym mieszkaniu, przypomina ten który wydaje pralka (każda) gdy zawór z wodą jest zakręcony i nie może pobrać wody. Oczywiście zawór jest odkręcony i pralka pobiera wodę i normalnie pierze.  

Dźwięk ma ok 60-70dB 

Proszę o podpowiedź co z ta pralka jest nie tak - bo że jest nie mam wątpliwości. Dźwięk jest zlokalizowany w okolicy filtra. 

0 Like
15 Odpowiedzi
Opcje

Cześć Aniut,

Rozumiem, że chodzi o głośną pracę pralki WW90M644OBW.

Czy dzwięk ten słyszalny jest przez cały proces prania, czy tylko na początku?

Czy masz możliwość nagrania dzwięku i podesłania go tutaj?

Podejrzewam,  że jest to praca pompki eco bubble, ale nagranie napewno ułatwiłoby identyfikację.

 

0 Like
Aniut
Journeyman
Opcje

Tak chodzi o pralkę WW90M644OBW Dżwięk słychać niemal przez cały czas w początkowej fazie pania, zanika kilka razy na jakieś 30sek. i przestaje być slyszalny cęściowo gdy zaczyna się płuknie i calkowicie gdy odwirowywuje.

spróbuje nagrać ten dźwięk.

0 Like
Opcje

@Aniut,

Czyli wygląda na pompkę eco bubble.

Czekam zatem na dźwięk i ostatecznie potwierdzę info.

 

0 Like
Aniut
Journeyman
Opcje

Przepraszam, że dopiero teraz. zalączam plik dźwiękowy. w ok. 14 sek dziwięk zanika. można wysłuchać roznicę. tylko.... nie wiem jak zalączyć mp3

0 Like
Opcje

Aniut,

Spróbuj wysłać mi plik w wiadomości prywatnej, jeśli tutaj się nie udało.

Postaram się pomóc.

 

0 Like
Aniut
Journeyman
Opcje

Mp3 nie da sie przeslać. Nagralam filmik - jakość dźwieku jest gorzsa ale słychać  mniej więcej w 28 sekundzie jak wlącza się to buczenie. Bucząca pralka 

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

Cześć  

Przesłuchałam parę razy Twoje nagranie i nie ma na nim nic niepokojącego. Zgłaszany odgłos to po prostu pracująca pompka. Odgłos byłby mniej odczuwalny, gdyby udało Ci się odsunąć urządzenie od ścian. Akustyka pomieszczenia może wpływać na głośność :smiling-face:

0 Like
Aniut
Journeyman
Opcje

Domyślam się że pralka nie jest uszkodzona, jednak ten dźwięk nawet w 10% na nagraniu nie oddaje uciążliwości - rezonuje w całym domu. Od ściany jest o jakieś 2 cm - więcej się nie da. Samo burczenie jest bardzo uciązliwe. O nastawieniu pralki po godzinie 20.00 nie ma mowy ani rano w sobotę czy niedziele- sąsiedzi by mnie zabili.

0 Like
Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć Aniut,

Też pozwoliłem sobie zapoznać się z nagraniem, dźwięk który słyszysz jest całkowicie naturalny. Z tego co udało mi się zauważyć to urządzenie wsunięte jest w delikatną wnękę, może to potęguje efekt dźwiękowy?

0 Like