Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Piekarnik NV73j9770rs - Kod błędu C-72 proszę skontaktować się z biurem obsługi klienta

(Temat utworzony: 30-04-2023 11:40 AM)
584 Wyświetlenia
inspektorks
Pioneer
Opcje

Po zrobieniu odkamieniania na żądanie urządzenia (3 godziny), wyświetlił się komunikat: "Kod błędu C-72 proszę skontaktować się z biurem obsługi klienta". W biurze obsługi nie wiedzieli, co ten komunikat oznacza (słabo, bo kto ma wiedzieć?). Możecie pomóc w rozszyfrowaniu, co to za komunikat?

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
inspektorks
Pioneer
Opcje

Tak. Tym razem odkamienienie zakończyło się automatycznie odprowadzeniem odkamieniacza. Jedyna uwaga to taka, że pojawił się potem komunikat, żebym nalał wody i przepłukał obieg (brak pouczenia, żebym najpierw wylał odkamieniacz po odkamienieniu i jego odpompowaniu - ale to drobiazg).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

0 Like
11 Odpowiedzi
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam. Kod C72 jest to kod błędu odprowadzania wody
inspektorks
Pioneer
Opcje

Dziękuję. Szkoda, że w biurze obsługi nie wiedzą takich rzeczy :smiling-face:

Niestety, sprawa ma dalszy ciąg. Mimo odkamienienia, odprowadzenia wody - przy próbie skorzystania z funkcji pary pojawił się ponownie komunikat, żeby odkamienić piekarnik. Spróbuję ponownie odłączyć od prądu (15-30 minut), jak nic nie da i nie będę mógł używać funkcji pary, znowu odkamienię i dam znać, czy to pomog

 

0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Proszę bardzo. To w takim razie proszę dac znać czy pomogło?
0 Like
Rozwiązanie
inspektorks
Pioneer
Opcje

Tak. Tym razem odkamienienie zakończyło się automatycznie odprowadzeniem odkamieniacza. Jedyna uwaga to taka, że pojawił się potem komunikat, żebym nalał wody i przepłukał obieg (brak pouczenia, żebym najpierw wylał odkamieniacz po odkamienieniu i jego odpompowaniu - ale to drobiazg).

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@inspektorks  Dziękujemy za informacje :smiling-face:


ArturC
Voyager
Opcje
Noestety, czasem instrukcje sa pisane jak dla ludzi. Nalac wody, zeby przeplukac no to logiczne, ze bez chemii. Ale to nie ameryka gdzie musza pisac zeby nie lizac baterii, czy jak jeden taki co sobie lampa blyskowa w oko blysnal z bliska, bo nie bylo napisane zeby tego nie robic Oczywiscie bez obrazy
0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Super ze się Panu wszytko udało i piekarnik działa juz poprawnie. Dziękuję za informację. Pozdrawiam.
inspektorks
Pioneer
Opcje

Bez obrazy. Ale skoro jest komunikat, to powinien być całościowy. I najpierw powinien być komunikat, że należy opróżnić pojemnik, a nie najpierw komunikat, żeby przepłukać (z odkamieniaczem w środku).

0 Like
inspektorks
Pioneer
Opcje

Piekarnik NV73j9770rs - "kod błędu C-72 proszę skontaktować się z biurem obsługi klienta" . Niestety, po raz kolejny pojawił mi się po odkamienieniu ten komunikat - tym razem nie pomaga wyłączanie prądu. Po ponownym podłączeniu jest komunikat o konieczności odprowadzenia wody (której w pojemniku/systemie nie ma), a po zatwierdzeniu odprowadzenia wody (nie ma możliwości anulowania tej operacji, ani włączenia innej opcji...) słychać pompkę odprowadzania, a potem pojawia się komunikat: "kod błędu C-72 proszę skontaktować się z biurem obsługi klienta". Klikam OK - i znowu mam komunikat o konieczności odprowadzenia wody. Piekarnik bezużyteczny do czasu naprawy. Czekam na telefon z serwisu w celu umówienia się na naprawę (lub poradę, co z tym zrobić). Mam jeszcze 3 miesiące gwarancji, mam nadzieję, że to nie przypadłość, o której często piszą na forach - sprzęt ma działać na gwarancji, potem już nie za bardzo. Miałem piec indyka (indyk kupiony), a tu awaria. Może ktoś wie, jak uruchomić ten piekarnik bez serwisu?

 

 
0 Like