Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

kostkarka lodówka RS53K4400SA

(Temat utworzony: 31-10-2017 10:22 PM)
14455 Wyświetlenia
danek360
Apprentice
Opcje

Witam, mam problem z kostkarką w tej lodówce, a dokładnie chodzi o dozowanie lodu. Kostkarka produkuje lód normalnie, ale co jakiś czas jest problem z jego podawaniem tzn otwory wewnątrz w zamrażalniku zarówno na drzwiach jak i na kostkarce zachodzą drobnym lodem (szronem) który blokuje wypadanie kostek lodu. Przy naciśnięciu dozownika słychać jak ślimak się kręci, a lód nie leci. Co parę dni usuwam ten szron, ale chyba nie tak to powinno wyglądać. Proszę o radę jak sobie mam z tym poradzić, co jest nie tak?

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
Opcje

Cześć danek360,

Jeśli problem występuje po naprawie zadzwoń do nas w celu ponowienia zgłoszenia. Zrobimy wszystko, aby Ci pomóc!

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 Odpowiedzi
Jacek_WG
Expert
Opcje
Cześć danek360,
Z opisanych przez Ciebie objawów kostkarka nie działa prawidłowo. Proponuję w pierwszej kolejności sprawdzić temperaturę ustawioną w zamrażarce, być może jest uruchomiona funkcja super freeze. Następnie możesz wykonać  test kostkarki, sprawdzi to czy wszystkie mechanizmy działają prawidłowo.
Test wykonasz w następujący sposob:
- zdejmij pokrywę kostkarki: pociągnij przycisk z boku do siebie, i pociągnij delikatnie osłonę
- naciśnij przycisk ‘Test Switch’(znajduje się na prawym boku urządzenia) przez ok. 5 sekund aż usłyszysz cichy dźwięk pracującej kostkarki i poczujesz delikatne drżenie mechanizmu.
Daj znać czy to pomogło.
 
 Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
0 Like
danek360
Apprentice
Opcje

dzięki za odpowiedź, ale niestety nie mam pojęcia jak zrobić ten test, po prostu nie widzę tych przełącznikó o których piszesz, zauważyłem że szron i zbrylony lód nie tworzy się jak nie używam kostkarki, ostatnio dwa razy jej użyłem i już jest śnieg na obu otworach

0 Like
Opcje
Cześć danek360,
przycisk testowy znajduje się pod pokrywą kostkarki. Spróbuj ją zdjąć I odnaleść przycisk TEST. Zaznaczyłem na zdjęciu gdzie go szukać. Daj znać czy udało się wykonać test I czy pomogło.test-kostkarki.png 
Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
0 Like
danek360
Apprentice
Opcje

ok, znalazłem ten przycisk, lód tworzy i zrzuca normarnie , to nie o to chodzi, czemu Tworzy się ten śnieg i lód na otworach zarówno drzwi i osłony kostkarki, który z czasem blokuje wypadanie lodu, i czy system no frost nie powinien temu zapobiegać? 2B69633B-B7E4-4B65-8101-8D9BA382F4DB.jpeg

 

99F3DE12-4215-451F-8D2B-CCAD0987BB4A.jpeg

 

0 Like
Opcje
Cześć danek360,
sprawdź jeszcze czy uszczelka zamrażalnika nie jest nigdzie zagięta bądź uszkodzona, taka sytuacja może również dziać się jeśli lodówka stoi w pobliżu źródła ciepła.
Jeśli te dwie rzeczy są ok a lodówka jest na gwarancji, to skontaktuj się z infolinią pod numerem 801 172 678.
Przygotuj dokumenty jak dowód zakupu. Przydadzą się też takie dane jak kod modelu i numer S/N, które są na naklejce znamionowej.
 
Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
 
0 Like
asiaproszek
Student
Opcje

Mam ten sam problem z kostarką w modelu RS51K57H02C. Serwis był u mnie już trzy razy. Czekam na kolejną wizytę. Nie znalazłam dobrego sposobu. Mam nadzieję że wymienią mi kostkarkę. Pan na infoloini powiedział żeby po wyprodukowaniu lodu wyłączyć funkcję produkcji do momentu aż zużyje się w jakiejś części lód . Podobno powinno to pomóc, nie wiem nie sprawdzałam ale wkurza mnie że trzeba stosować jakieś zastępcze metody jak kupujesz lodówkę za kilka tysięcy.

0 Like
danek360
Apprentice
Opcje

do mnie serwis też przyjechał, wymienili wkładkę z dozownikami (podejrzewali nieszczelność przy klapce dozownika lodu), jest nowa klapka, dalej jest to samo

0 Like
Rozwiązanie
Opcje

Cześć danek360,

Jeśli problem występuje po naprawie zadzwoń do nas w celu ponowienia zgłoszenia. Zrobimy wszystko, aby Ci pomóc!

danek360
Apprentice
Opcje

serwisanci zrobili drugie podejście, wymienili, drzwi, nic to nie dało, samsung zwrócił pieniądze, szukam nowej lodówki, także jakoś tam pozytywnie się skończyło, pozdrawiam i dziękuję