Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ciągla praca wentylatora w lodówce BRB26705DWW

(Temat utworzony: 09-03-2022 04:31 PM)
470 Wyświetlenia
TakToJaa
First Poster
Opcje

Czy w tej lodówce wentylator działa cały czas ? Jest to dość irytujące, nie jest on może jakiś strasznie głośny ale wyraźnie go słychać zwłaszcza jak panuje cisza w domu. Mam kuchnie połączona z salonem, starej lodowki nie było wogole słychać jakbym wiedział, że ta będzie szumieć 24h/dobę napewno bym jej nie kupił. Czy w tej lodówce obraca się uszczelki o 180 stopni a jeśli tak to jak to sprawdzić czy została przełożona bo nie było mnie w domu jak ją montowali ?

0 Like
4 Odpowiedzi
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@TakToJaa  Dzień Dobry

Uszczelki powinny zostać obrócone o 180 stopni, przy zmianie kierunku otwierania drzwi. Jeśli tego nie zrobimy, może być widoczna nieszczelność (np. szron w okolicach uszczelki). Sama praca wentylatora nie jest objawem usterki, a jego praca jest sterowana automatycznie.

 


Karlinnee
First Poster
Opcje

Dzień dobry, mam ten sam problem, uważam ze lodówka nie powinna cały czas „buczeć”, jest po prostu za głośno. Jeśli wentylacja jest sterowana automatycznie, to czy lodówka jest wadliwa, ze działa cały czas?

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Karlinnee  Dzień dobry 

Lodówka powinna się co jakiś czas wyłączać jak osiągnie zadaną temperaturę. 

Pytanie czy ta temperatura jest osiągalna? Czy uszczelki wszędzie dobrze dolegają?


0 Like
Karlinnee
First Poster
Opcje

Dzień dobry, dziękuję za odpowiedź.

Po dłuższym użytkowaniu lodówki stwierdzam, że jest to głośna praca nie wentylatora, a samego silnika. Pracuje on tak głośno około 20 min, potem ciszej kolejne 20 min, i potem bezgłośnie kolejne 20 min. Taki cykl pracy  jest niezależny od tego, ile jest produktów w lodówce i czy jest otwierana czy nie. W załączeniu nagranie. Według mnie jest to za głośno, a na pewno nie do akceptacji w kuchni otwartej na salon. Ostatnią tak głośno pracującą lodówką, z jaką miałam do czynienia, był Mińsk mojej mamy z lat osiemdziesiątych :winking-face: Za tę cenę spodziewałabym się cichej pracy przez większość część czasu, szczególnie ze opinie innych użytkowników na temat cichości pracy tego modelu są bardzo dobre. Stąd mój wniosek, ze jest tu jakaś wada. Jeśli sytuacji nie da się rozwiązać, prawdopodobnie sprzedam lodówkę i już nie kupię kolejnej firmy Samsung 😕

Pozdrawiam

Ps. Nagrania:

https://photos.app.goo.gl/Emt9zf7oaGJ2pdUo9

0 Like