Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak połączyć pralkę z suszarką?

(Temat utworzony: 21-01-2019 12:20 PM)
48273 Wyświetlenia
Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć!

Dziś opiszę ciekawy temat, o który wielu z Was często pyta - chodzi o łączenie pralki z suszarką.

Wielu z Was z powodu małej ilości miejsca w pomieszczeniu decyduje się na postawienie suszarki na pralce i stąd pojawia się pytanie, jak taki zestaw prawidłowo i solidnie połączyć?

Otóż mamy na tę kwestię rozwiązanie! Obecnie w ofercie znajduje się kilka rodzajów łączników, które można zastosować. Odpowiedni model łącznika zawsze dobieramy do modelu pralki. Poniżej pokażę Wam, jak wygląda każdy z nich.

 

Łączniki SK-DA, SK-DH, SKK-DFŁączniki SK-DA, SK-DH, SKK-DF

 

Zastosowanie łącznika jest konieczne, aby urządzenia były stabilne. Urządzenia łączone są metalowymi łącznikami i dodatkowo skręcane są na śruby, co gwarantuje nam mocne i stabilne połączenie.

 

Najważniejsze pytanie - jak dobrać łącznik?

SKK-DD - do pralek z wyświetlaczem LED, niezależnie czy jest to seria Bespoke, CrystalBlue, czy inne modele: WW11BGA/WW80TA/WW70K/WW10M/WW90N oraz seria TA,

SKK-UDW - do pralek z wyświetlaczem AI – dotyczy tylko serii T: WW10T, WW90T, WW70T,

SKK-DF - do połączenia urządzeń z różnych serii, z czego jedno musi być z serii T,

SKK-SSW -  do pralek z serii Bespoke AI, modele WW11BB,

SKK-ATV/SA - do pralek z większym załadunkiem- modele WF18T.

 

Jeszcze jedna ważna kwestia!

Ograniczeniem przy łączeniu danych sprzętów są ich wymiary, a dokładniej ich głębokość. Maksymalna różnica głębokości urządzeń może wynieść nie więcej niż 50 mm, a głębokość pralki musi wynosić minimum 550 mm. Zatem ustawienie suszarki na pralce typu Slim nie będzie bezpieczne i nie jest zalecane.

Pamiętając o tej prostej zasadzie, będziecie mogli samodzielnie sprawdzić możliwość połączenia wybranej pralki z suszarką.

Sama instalacja łącznika nie jest skomplikowana i nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej. W każdym pudełku znajdziecie instrukcję instalacji i wszystkie potrzebne elementy do instalacji.

Tak wygląda połączony zestaw za pomocą łącznika SKK-DD:

 

SKK-DDSKK-DD

 

 

A w sposób następujący będzie wyglądało połączenie łącznikiem SKK-DF:

 

SKK-DFSKK-DF

 

Jeżeli macie pytania na temat łączników to oczywiście serdecznie zapraszam do dyskusji! :smiling-face:

968 Odpowiedzi
Damaran
Explorer
Opcje

Wybacz, że przeoczyłem tak ważny temat i utworzyłem swój własny. Widzisz, rzecz w tym że chcę kupić pralkę 55 i na to postawić suszarkę. Wydaje mi się, że w zasadzie utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że taka konfiguracja jest do bani i owszem, 5 cm ucieknie mi do tyłu, ale jednocześnie wywali mi suszarkę do przodu. 

Zobacz: https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Gospodarstwa-Domowego/Pralka-55-cm-i-suszarka-64-cm/...

Czy jesteśw stanie mi to wyjaśnić na moim przykładzie i potwierdzić to co wnioskuję z wyglądu łącznika? 
Generalnie ja i tak do końca nie wiem czy dany sprzęt jest 55 czy 60 bo chociaż w opisie wyraźnie to wszystko widać to w niektórych przypadkach te głębokości w ogóle mijają się z celem. W przypadku BOSCH czy Siemens w zasadzie problemu nie ma bo tam wszystko jest płaskie jak deska. 

A może rozwiązaniem mojego problemu było by zastosowanie nowej śruby i dystansów tak aby utrzymać fronty na równo? Chociaż jak tak patrzę to w sumie moment, ty pokazujesz same lączniki. A co z łącznikiem w postaci wysówanej półki? 

0 Like
Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć Damaran,

w moim poście masz też pokazany łącznik szufladowy :smiling-face:

Abym mógł Ci pomóc to proszę o podanie modeli urządzeń które chcesz połączyć ze sobą.

0 Like
Damaran
Explorer
Opcje

A model ma znaczenie? Są 55 i 60 pralki.

 

Co do szuflady, jak domyślam się dla dwóch urządzeń o tej samej głębokości. Przykładowo model: 

  • ADDWASH WW80K5210UW 
  • SAMSUNG DV90M5200 albo M6200

To są akurat zwykłe bez QD. Pomijam już fakt, że te rozmiary są jakoś dziwnie podane, bo np. M6200 do frontu ma 60 cm, a 4 mają same drzwi. W specyfikacji opisana jest jako 64 czyli z drzwiami. Pralka K5210UW w psecyfikacji ma 55 cm, a tu akurat 55 jest do frontu + drzwi. Ta rozmiarówka jest kompletnie bez sensu. Za każdym razem uwzględniam najdalej wysunięty element z tyłu, ale liczenie do frontu bywa różne. Czasami wymiar ze specyfikacji obejmuje front (od boku, czasami z drzwiami już jak np. w w/w suszarce).

 

Generalnie mam takie zestawy: 

Pralka: WW80K5210UW + DV90M5200QW  (najtańsza konfiguracja) 55+64

Pralka: WW80K5210UW + DV90M6200CW (optymalna o ile jest sens dopłacać do Air Wasch) 55+64

Pralka: WW80M644OBW + DV90N62632W (rozbudowana czyli 60+ 64)

 

Czy w układzie 55+64 front pralki i suszarki będzie w jednej linii czy suszarka wysunie się do przodu? Sama czy z łącznikiem szufladkowym? Czy tak samo będzie gdy użyję zwykłego łącznika? 

 

Konkurencja ma takie łączniki i jak widać front leci prosto. BOK Samsunga poinformował mnie że w układzie 55+64 suszarka idzie do przodu. 

Dodatkowe pytanie brzmi czy w/w modele można ustawiać między meblami na styk. Reklamy modeli QD pokazują, że pralki są na styk z meblami. 

 

20190116_184101.jpg20190116_184058.jpg

 

0 Like
Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć Damaran!

Z informacji które ja posiadam to suszarka nigdy nie wysunie się do przodu, jeżeli ktoś przekazał Ci taką informację to serdecznie przepraszam.

Różnica w głębokości sprzętów będzie widoczna tylko z tyłu :smiling-face:

0 Like
Damaran
Explorer
Opcje

To co... 55 i 64  na równo? Bajka. Czyli rozumiem, że... metalowe lączenie które pokazałeś na obrazkach do połączenia 2 pralek, w przypadku łącznika typu szuflada, mocowany jest na pralce i łączniku. Natomiast sama suszarka mocowana jest na łączniku osobnym elementem do łącznika?

 

Generalnie napaliłem się trochę już na 60tkę, ale 55 ratuje mi zawory przed demontażem (nawet po odsunięciu pralki od nich). 

0 Like
Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć,

łącznik do pralki będzie zamocowany metalowymi łącznikami a suszarka na łączniku szufladowym ma odpowiednie miejsca na nóżki suszarki które zapewniają stabilne połączenie.

0 Like
StanPi
First Poster
Opcje

Dzień dobry

Proszę o informację czy za pomocą łącznika z wysówaną półką SKK-DD będę mógł połączyć:

1. pralkę WW80J5346MW wymiary 60x85x55

2. suszarkę DV90M5200QW/E0 wymiary 60x85x64.

Według info uzyskanych z sieci w zestawie SKK-DD znajduje się  4 różne rodzaje łączników metalowych.

 

Pozdrawiam

0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje

@StanPi

 

W dniu jutrzejszym, gdy Eksperci będą dostępni, odpowiedzą Ci na pytanie :smiling-face:

@Aleksandra_S_W @Michał_J @EwaK podpowiecie? :smiling-face:


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like
Opcje

Cześć @StanPi,

Tak, te dwa modele można połączyć za pomocą wysuwanej półki SKK-DD.

 

0 Like