Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Okap Samsung NK24N9804VB i brak widoczności w aplikacji SmartThings

(Temat utworzony: 06-10-2023 10:07 AM)
177 Wyświetlenia
GracVeloceQ4
Navigator
Opcje

Hello :smiling-face:

Udało mi się sparować okap Samsung NK24N9804VB z indukcją Samsung NZ64B6058GK i wszystko ładnie działa :smiling-face:

Zastanawia mnie tylko czy da się sterować okapem z poziomu aplikacji SmartThings ?

Szczerze to nie udało mi się znaleźć konkretnej odpowiedzi więc może tutaj znajdę informacje na ten temat :smiling-face:

 

Dzięki za pomoc

0 Like
4 Odpowiedzi
Rozwiązanie
arapalski
Samsung Members Star ★
Opcje
Okapem Samsung nie można sterować za pomocą aplikacji SmartThings. Nie pojawi się on w aplikacji. Okap posiada tylko moduł Bluetooth, który pozwala na połączenie z płytą indukcyjna Samsung. Tym samym jeśli tylko uruchomimy płytę grzewczą to od razu uruchomi się okap.

To jedyna funkcja smart w okapach.
Poznaj świat inteligentnego domu SmartThings.
GracVeloceQ4
Navigator
Opcje
Instrukcja mówi co innego a mało tego nie wiem jak nacisnąć dwa przyciski na raz aby włączyć BT w płycie
. Juz nie mam nerwów.
0 Like
arapalski
Samsung Members Star ★
Opcje

Okap NK24N9804VB ma tylko dwie funkcje smart, jeśli sparujemy ją z płytą grzewczą. Pierwsza pozwala na automatyczne uruchomienie okapu kiedy włączymy płytę grzewczą, druga zaś dostosowuje prędkość wywiewania do ilości oparów z gotowania. 

Nie mamy możliwości sterowania okapem z poziomu aplikacji SmartThings, "nie pojawi nam się kafelek" urządzenia. Nie mamy możliwość uruchomić okap z telefonu. Poniżej wrzucam screen instrukcji, znajdziesz tam tabele, która określa, która z dwóch funkcji jest włączona. 

arapalski_0-1696755243535.png

 

Poznaj świat inteligentnego domu SmartThings.
GracVeloceQ4
Navigator
Opcje
Czytałem instrukcję bo w piątek dziwnym trafem zerwało komunikację między okapem a indukcją pomimo że wskaźniki na okapie się świeciły.
Musiałem wszystko zrobić od zera aby komunikacja wróciła co jest dziwne i wręcz BEZ SENSU.
Druga sprawa, po jaką cholerę na stronie okapu widnieje funkcja WIFI ?!
Takie opisy wprowadzają kupujących w błąd i dzisiaj mogę odesłać okap bez powodu z TYTUŁU BŁĘDNEGO OPISU KTÓRY NIE JEST ZGODNY Z REALIAMI.GracVeloceQ4_1-1696756033869.png
0 Like