Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sterowanie aplikacją SmartThings sprzętami AGD

(Temat utworzony: 04-08-2021 03:31 PM)
1460 Wyświetlenia
JolaŁ
Expert
Opcje

Hej 😊

Dziś pokażę, co potrafią nasze sprzęty połączone z aplikacją SmartThing. Pamiętajmy, że poszczególne modele mogą się nieznacznie różnić w obsłudze. Przed zakupem sprawdźmy też, czy dany sprzęt ma funkcję połączenia przez Wi-Fi.

Zaczynamy

1. Lodówki Family Hub

Tutaj część funkcji będzie dostępna w aplikacji Samsung Family Hub.

Jola_0-1628079768671.png

Co zobaczymy po wejściu w aplikację?

Oczywiście wnętrze lodówki :winking-face:

ST1.png

Zmienimy opcje intensywnego chłodzenia, zamrażania. Włączymy i wyłączymy kostkarkę (zależnie od modelu).

Natomiast temperaturę w Family Hub zmienimy tylko na ekranie lodówki.

ST2.png
2. Inne modele lodówek, które za pomocą Adaptera połączymy z aplikacją

Jola_6-1628080420945.png

 

 

 

Jola_7-1628080456751.png

Jola_8-1628080473931.png

Jakie mamy tutaj możliwości?

ST3.png

Zrobimy listę produktów z bliską datą przydatności.

ST4.png

 Zmienimy temperaturę w obu komorach.

Jola_2-1628081091691.png

Zależnie od modelu włączymy intensywne chłodzenie i mrożenie.

3. Płyty indukcyjne, które mają funkcję Wi-Fi

Jola_3-1628081178671.png

Zobaczmy, co odkryjemy w płytach.

ST5.png

Po połączeniu sprawdzimy, czy poszczególne pola pracują.

Jola_6-1628081382300.png

Ustawimy minutnik odmierzający czas gotowania.

ST6.png


4. OkapyJola_9-1628081569565.png

Okap NK36N9804VB/NK24N9804VB, który łączymy z płytą, nie posiada własnego modułu Wi-Fi. Oznacza to, że w pierwszej kolejności najlepiej należy połączyć płytę z aplikacją SmartThings, a następnie sparować okap z płytą przy użyciu modułu Bluetooth. Po pomyślnym parowaniu sterownik okapu pojawi się pod sterownikiem płyty w aplikacji SmartThings i umożliwi nam sterowanie urządzeniem.

Jola_10-1628081828908.png

Udało się? To idziemy dalej!

ST7.png

Po połączeniu zmienimy moc i włączymy światło.

5. Piekarniki

Na początek krótko o włączeniu Wi-Fi.

Jola_13-1628082043962.png

ST8.png

 Po sparowaniu będziemy mogli ustawić parametry grzania, które „wysyłamy do piekarnika”.

Jola_16-1628082176799.png

Na sprzęcie zacznie migać OK. Po jego kliknięciu piekarnik ruszy z programem 😊

6. Oczyszczacze

Krótka podpowiedź, jak nawiązać połączenie.

Jola_17-1628082268882.png

Co zobaczymy w aplikacji?

Jola_18-1628082452293.png

Stan naszego pomieszczenia.

ST9.png

Ustawimy harmonogram pracy.

Jola_21-1628082577176.png

I tryb pracy.

7. Odkurzacze

Jola_22-1628082647334.png

Co zrobić, żeby się połączyć z aplikacją? Niżej odpowiedź:

Jola_23-1628082702662.png

Jola_24-1628082739763.png

Na SmartThings włączymy odkurzacz i sprawdzimy stan baterii.

Jola_25-1628082821671.png

Sprawdzimy historię.

Jola_26-1628082862141.png

Ustawimy moc.

Po więcej informacji zapraszam też do tego poradnika:

https://www.samsung.com/pl/support/home-appliances/jak-polaczyc-robot-sprzatajacy-ze-smartthings/

8. Pralki z panelem AI Control

Trochę teorii o połączeniu:

Jola_27-1628082962274.png

Jola_28-1628082983203.png

ST10.png
W praktyce aplikacja pozwoli nam na ustawienie programu prania, zmienimy też jego parametry.

Polecam nasz wcześniejszy artykuł o pralkach.

https://eu.community.samsung.com/t5/smart-home/poradnik-pralki-pralko-suszarki-i-suszarki-sterowanie...

9. Suszarki z panelem AI Control

Sposób połączenia jest bardzo podobny.

Jola_31-1628083162936.png

ST11.png

 
Użytkowanie również 😁 Ustawimy parametry suszenia i włączymy cykl.

Z nowości mamy możliwości połączenia nowej serii „T” pralek i suszarek, używając opcji Al Control.

Gdy pralka skończy cykl, wtedy powinno pojawić się okienko pop-up z pytaniem, czy chcemy uruchomić dopasowany program suszenia oparty o parametry prania. Jeżeli w to nie wejdziemy, to suszarka przełączy się na domyślne ustawienia suszenia.

10. Wybrane zmywarkiJola_35-1628083428681.pngUdało się? To działamy!

Jola_36-1628083460797.png

Sprawdzimy etapy zmywania.

Jola_34-1628083390120.png

Zalecenia dotyczące cykli na podstawie materiału danego naczynia.

Więcej sprawdzisz na stronie:

https://www.samsung.com/pl/support/home-appliances/jak-polaczyc-zmywarke-ze-smartthings/

11. Na końcu perełka: Szafa odświeżająca ubrania AirDresser

Jola_37-1628083628280.png

Jola_38-1628083657564.png

Ustawimy program poprzez rozwinięcie listy pod wieszakiem, jak poniżej 🙂

Jola_39-1628083740705.png

Pamiętajmy, aby przed zakupem AGD sprawdzić, czy dany model ma Wi-Fi 😊

Liczę na Wasze opinie i wrażenia z korzystania ze Smart udogodnień 😊

14 Odpowiedzi
arapalski
Samsung Members Star ★
Opcje

Super przegląd funkcji, bardzo rozjaśnił sprawę możliwości inteligentnego sprzętu AGD. :smiling-face: Mam pomysł/propozycję na drugą część dotyczącą automatyzacji "jeśli ... wtedy ..." :winking-face: Jakie tutaj mamy to możliwości zaprogramowania czynności, które mają się wykonać po spełnieniu warunku. 

Poznaj świat inteligentnego domu SmartThings.
ShockoNight
First Poster
Opcje
Bardzo przydatne informacje.
0 Like
smartthings_15-200
First Poster
Opcje

Proszę o pomoc, nie udało mi się uzyskać wsparcia na czacie online.
Parowanie pralki oraz suszarki z aplikacją SmartThings nie działa. Pojawia się błąd przy łączeniu pralki oraz suszarki z aplikacją "SmartThings".
Urządzenia:
Suszarka SAMSUNG DV90T6240LH/S6 Optimal Dry AI Control
Pralka SAMSUNG WW90T634DLH/S6 Autodose AI Control


Błąd 15-200 przy obu urządzeniach

Stworzyłem specjalną sieć wifi 2,4 GHz o prostej i krótkiej nazwie "ForS1" bo myślałem, że skomplikowana nazwa sieci jest problemem. Niestety to nie pomogło.
Ustawiłem proste 8 znakowe hasło składające się z samych angielskich liter i cyfr, bo gdzieś wyczytałem, że hasło do sieci musi być 8 znakowe - niestety to też nie pomogło.

Próby parowania telefonu z pralką jak i suszarką zawsze kończą się poniższym komunikatem błędu:
"Wystąpił błąd dotyczący łączenia z siecią przy użyciu urządzenia Suszarka. Upewnij się, że połączenie sieciowe działa prawidłowo" Kod błędu 15-200

Próbowałem wszystkiego, zmiany nazwy sieci wifi, zmiany hasła, aplikacji smartthings na android i iOS, różnych kont samsung (mojego oraz znajomego) nic nie pomaga.
Co ciekawe przy zmianie konta samsung, pralka/suszarka usuwane są ze starego konta samsung, więc najprawdopodobniej urządzenia uzyskują połączenie z internetem, a dochodzi do jakiegoś innego błędu, najprawdopodobniej po stronie połączenia urządzenia i "serwisami" samsunga.

Używam tej samej sieci wifi w telefonie oraz wyłączyłem transmisję mobilną, aby upewnić się, że sieć działa - wszystko jest w porządku z siecią.

Proszę o pomoc.

0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@smartthings_15-200, przychodzą mi do głowy jeszcze takie rzeczy, które możesz sprawdzić.

1. Podczas korzystania ze SmartThings na telefonie musisz oprócz WIFI włączyć Bluetooth i lokalizację.

2. Spróbuj telefon i pralkę/suszarkę podłączyć do zupełnie innej sieci WIFI. Na telefonie jednego z domowników/przyjaciela włącz HotSpot z transferu danych, podłącz wspomniane sprzęty i spróbuj sparować.

3. Router był resetowany/sprawdzany przez dostawcę internetu, czy jest sprawny?

4. Komunikat o błędzie pojawia się na telefonie, czy na pralce/suszarce?

@arapalski, masz może jeszcze jakieś pomysły? Spotkałeś się kiedyś z czymś takim?


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

arapalski
Samsung Members Star ★
Opcje

Hej 

Jedyne co mogę dodatkowo powiedzieć to nie da się dodać urządzeń, które są aktualnie podpięte pod inne konto. Należy wtedy udostępnić dom np. żonie (Dodać domownika/członka).  

Poznaj świat inteligentnego domu SmartThings.
AnkaSzklanka
First Poster
Opcje

Mam identyczny problem z oczyszczaczem  AX60R5080WD. Chociaż właściwie powinnam napisać "miałam", ale nadal mam. Wczoraj wieczorem spędziłam 3 godziny próbując na różne sposoby połączyć aplikację z oczyszczaczem. No way. Kod błędu: 15-200 Wkurzona poszłam spać. Dziś rano wstaję, otwieram aplikację, a tam dodane urządzenie - jak byk: mój oczyszczacz, ale jest "Niedostępny", a przy próbie połączenia aplikacja woła: "Sprawdź, czy urządzenie jest podłączone do sieci i czy sieć jest online". Sieć jest jak najbardziej online, ale próba włączenia kontrolki Wi-Fi na oczyszczaczu (w tym modelu to przytrzymanie przez 3 sekundy przycisku Sleep Mode) spełza na niczym, kontrolka się nie zaświeca, z czym nie było najmniejszego problemu wczoraj, gdy nie mogłam połączyć urządzenia z aplikacją. Czary.

 
 
0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@AnkaSzklanka, spróbuj odłączyć oczyszczacz od prądu na jakiś czas. Usuń też go z aplikacji SmartThings i po ponownym włączeniu i aktywacji WiFi spróbuj połączyć go ponownie. Oczyszczacz i telefon są podłączone do tej samej sieci WiFi? Na telefonie włączony również Bluetooth i lokalizacja?


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

AnkaSzklanka
First Poster
Opcje

Tak, wszystko podłączone do tej samej sieci. Na telefonie włączona lokalizacja i Bluetooth. Zrobiłam tak: odłączyłam oczyszczacz z prądu na 15 minut. Włączyłam. Na oczyszczaczu pojawiła się kontrolka sieci Wi-Fi. W aplikacji pojawił się komunikat "Znaleziono nowe urządzenie", mimo że obok to same urządzenie wisi nadal jako "Niedostępne". Aplikacja pyta, czy dodać, kliknęłam, żeby dodała. Po komunikacie "Już prawie gotowe. Trwa rejestracja Oczyszczacz na koncie Samsung..." wyskoczył błąd 15-200. Usunęłam więc oczyszczacz, który pojawił się w aplikacji dziś rano po wczorajszych próbach podłączenia i wisiał jako "Niedostępny". Spróbowałam połączyć go ponownie z aplikacją, skanując w aplikacji kod QR z oczyszczacza - wyskakuje błąd 05-300. Skanowanie z poziomu aplikacji nie wykrywa oczyszczacza. Po ręcznym dodaniu oczyszczacza i komunikacie "Już prawie gotowe. itd" wyskakuje błąd 15-200. Nigdy nie miałam problemów z podłączeniem żadnego innego urządzenie do mojej sieci, wniosek: Samsung mnie nie lubi.

 
 
0 Like
AnkaSzklanka
First Poster
Opcje

Gdzie można sprawdzić, co oznaczają kody błędów?

 
 
0 Like