Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy S10 Tryb nocny "Bright Night"

(Temat utworzony: 02-03-2019 06:58 PM)
2486 Wyświetlenia
misiek685250
Pathfinder
Opcje

Witam

Jako przyszły posiadacz Galaxy S10 mam pytanie odnośnie aparatu w tymże modelu. Konkretnie trybu nocnego "Bright night". Czy ten tryb nocny będzie ulepszony w bliższej przyszłości? Zastawiając zdjęcia nocne z konkurencją (np Pixel 3 Night sight) na ten moment Samsung sprawuje się gorzej.

Pozdrawiam

0 Like
56 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@misiek685250, w internecie pojawiły się pierwsze opinie o nocnym trybie w telefonach Galaxy S10. Na ten moment wygląda na to, że to telefon decyduje kiedy włączyć tryb Bright Night za pomocą Optymalizatora scenerii. Jest zdecydowanie zbyt wcześnie na ewentualne wskazówki czy dodatkowe informacje ponieważ telefony z rodziny Galaxy S10 nie są jeszcze dostępne w regularnej sprzedaży. Trzeba poczekać na opinię użytkowników. Niewykluczone również, że Samsung udostępni aktualizację oprogramowania, która wprowadzi ulepszenia w obrębie aparatu. Wszystko przed nami :winking-face:


misiek685250
Pathfinder
Opcje

Mam nadzieję, że poprawią ten tryb, bo jak narazie to zdjęcia nocne odstają od konkurencji.

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@misiek685250  napisał(a):

Mam nadzieję, że poprawią ten tryb, bo jak narazie to zdjęcia nocne odstają od konkurencji.


Samsung na pewno w przyszłości wyda aktualizacje poprawiające działanie aparatu. Porównując specyfikacje aparatów S10 oraz Pixela, to S10 lepiej wypada na papierze dzięki przysłonie f/1.5. Funkcja Night Sight z Pixela to w dużej mierze zasługa oprogramowania (AI), a nie samego modułu aparatu.


misiek685250
Pathfinder
Opcje

To wiem, dlatego że wszystko dzieję się od strony software to mam nadzieję na podobne rezultaty w S10 :smiling-face:

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

To może ja coś od siebie. Wszyscy jarają się tymi trybami nocnymi. Ale mocno się zastanawiam, jake te aparty muszą robić "dobre" zdjęcia, że zaprzęgnieto oprogramowanie do ich ostatecznego wygenerowania. 😉

Ponadto jako fotograf amator, ale po rozmowach z kolegami, którzy fotografią zajmują się zawodowo, stwierdzam, że zdjęcia w tych trybach tracą cały urok i nastrój  nocy. 

I tak jak powiedzieli koledzy zawodowcy, wszyscy którzy jarają się tym "fenomenem" nie mają pojęcia o fotografii, dla nich liczą się tylko cyferki i wodotryski wciskane przez producentów.

A teraz możecie mnie hejtować. 😎😁😁😁


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Szewcu72  Masz 100% racji to, co napisałeś, jestem, po twojej stronie nie dam, Ci zrobić krzywdy.

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Szewcu72, jeden prosty trik na zdjęcia nocne. Zawodowcy ich nienawidzą :face-with-tears-of-joy:

 

To teraz moja opinia. Jest pewna różnica pomiędzy fotografami a regularnymi użytkownikami smartfonów. Pierwsi tworzą sztukę a drudzy chcą żeby było widać jak najwięcej na zdjęciach nocnych. Nie ma wspólnego mianownika więc ciężko porównywać te dwie grupy osób :winking-face:


0 Like
misiek685250
Pathfinder
Opcje

No w sumie ciężko nie przyznać Ci racji :smiling-face:

Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@mirudo24 człowiek z natury słabo lub wcale nie widzi w ciemności, więc i z natury nie widzi szczegółów. Powoduje to, że z automatu te zdjęcia dla ludzkiego oka są nienaturalne. Bez różnicy, czy dla zawodowców, czy dla zwykłego zjadacza chleba jarajacego się wodotryskami.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.